2p

Az elemzők által várt lassulás helyett az előző havival megegyezően, 2,0 százalékon állt a németországi infláció júliusban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis előzetes adatokon alapuló csütörtöki jelentése szerint.

Júliusban Németországban a fogyasztói árindex 2,0 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Egy hónappal korábban, júniusban ugyancsak 2,0 százalékon állt az éves infláció Németországban. Az elemzői konszenzusban 1,9 százalékos adat szerepelt júliusra – számol be róla az MTI.

Havi bázison 0,3 százalékkal emelkedett a fogyasztói árindex júliusban, szemben az elemzők által várt 0,2 százalékos növekedéssel és az előző hónapban jegyzett stagnálással.

A berlini TV-torony magassága is a régi
A berlini TV-torony magassága is a régi
Fotó: Depositphotos

A Destatis közleménye szerint Németországban éves összevetésben az energiaárak 3,4 százalékkal estek júliusban, miután egy hónappal korábban 3,5 százalékkal csökkentek, eközben az élelmiszerárak gyorsuló ütemben, 2,2 százalékkal emelkedtek éves bázison a júniusi 2,0 százalékos drágulást követően. A szolgáltatások ára júniusban 3,3 százalékkal, júliusban pedig 3,1 százalékkal nőtt.

A maginfláció is maradt

A gyakran volatilis energiaárak és élelmiszerárak nélkül számított éves maginfláció június után júliusban is 2,7 százalékon állt.

Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált HICP harmonizált fogyasztói árindex-emelkedés mértéke éves bázison 1,8 százalékra lassult az előző havi 2,0 százalékos emelkedést követően, szemben az 1,9 százalékos elemzői várakozásokkal; havi összevetésben pedig az elemzői várakozásokkal összhangban 0,4 százalékos emelkedést regisztráltak a júniusban jegyzett 0,1 százalékos növekedés után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
Nemzetközi Szijjártó Péter elárulta: újabb ukrajnai magyar esett el a háborúban
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 17:22
A magyar kormány támogatást nyújt a családnak.
Nemzetközi Öt idegtépő óra a halálzónában – az északkelet-ukrajnai fronton járt egy magyar újságíró
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 16:57
A Válasz Online újságírója az orosz határ közelében húzódó Szumi megyei frontvonalon járt többedmagával.
Nemzetközi Kritikus helyzetben lehet Ukrajna Pokrovszknál?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:49
Próbálnak előretörni az oroszok.
Nemzetközi Minden bevallhattak az orosz altábornok megtámadói
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 15:26
Legalábbis az FSZB állítása szerint.
Nemzetközi 700 millió euróból indult el egy forradalmi EU-s projekt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 13:48
Különleges gyártósor állt munkába.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: ez vár Peking népszerű ellenlábasára élete végéig
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 12:29
Egy hongkongi bíróság évtizedekig tartó börtönbüntetéssel sújtotta a demokráciapárti mágnást.
Nemzetközi Összefogtak a portugál radikálisokkal szemben, elsöprő győzelmet aratott a baloldali elnökjelölt
Imre Lőrinc | 2026. február 9. 11:54
Baloldali elnököt választott Portugália. A Szocialista Párt jelöltje, António José Seguro az elnökválasztás második fordulójában simán legyőzte a radikális jobboldali Chega (Elég) államfőaspiránsát, André Venturát. A portugál belpolitikai helyzet viszont rendkívül szövevényes: miközben az elnöki tisztséget a baloldal szerezte meg, a parlamentben a jobboldal dominál. Az elmúlt öt évben pedig háromszor is előrehozott választást kellett kiírni.
Nemzetközi Putyin szócsöve bemondta: ekkor támadnák le Európát
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:11
Nem fognak habozni, ha ez megtörténik. Sőt, teljes erejüket bevetik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG