3p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A magyar külgazdasági és külügyminisztert általában bizalmatlanság veszi körül uniós körökben, de ebben igazából nincs újdonság.

Aki figyelte az elmúlt évek politikai fejleményeit, azt aligha érte meglepetésként a Politico minapi híre, miszerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert kihagyják az érzékenyebb témájú uniós megbeszélésekből, félve az orosz kormánynak való szivárogtatástól – erről Wéber Balázs külpolitikai újságíró, lapunk vezető szerkesztője beszélt az ATV Start című műsorában.

Hozzátette: uniós szinten már eddig is érzékelni lehetett a magyar kormány elszigetelődését a különutas, kvázi oroszbarát politikája miatt. Tehát nem meglepetés, hogy számos uniós állam bizalmatlan vele szemben. 

Szerinte az, hogy épp most jelent meg egy ilyen tartalmú cikk, inkább a választási kampánynak szól – a magyar kormány eltávolodását hivatott jelezni az uniós szövetségi rendszertől Moszkva irányába.

A magyar külügyminiszter és Szergej Lavrov közötti, még 2020-ban készült, Panyi Szabolcs újságíró által tegnap nyilvánosságra hozott telefonbeszélgetésről azt mondta: a szoros kapcsolat a két vezető között szintén nem újdonság – Szijjártó Péter például a lapunknak két évvel ezelőtt adott interjúban már elárulta, hogy nagyjából havonta szokott telefonon beszélni az orosz külügyminiszterrel.

Wéber Balázs hozzátette: a kapcsolattartás önmagában nem baj, hiszen ez is a feladata egy külügyminiszternek. Ami inkább érdekes, hogy vajon mi lehet ezeknek a beszélgetéseknek a tartalma – például akkor, amikor az uniós ülések szüneteiben egyeztet egymással Szijjártó Péter és Szergej Lavrov. 

Az említett beszélgetésben, amelyben Szijjártó Péter Lavrov közbenjárását kérte annak érdekében, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök fogadja az akkori szlovák miniszterelnököt, Peter Pellegrinit, többek között annak a hangneme az érdekes: nagyon szívélyesen, gyakorlatilag barátként beszélgetnek egymással, ami a kapcsolat szorosságát jelzi, fűzte hozzá Wéber Balázs.   

A teljes adást, amelyben szó esik még az iráni háború legfrissebb fejleményeinek hátteréről, valamint a Patrióták Európáért budapesti gyűléséről, a fenti videóban tekinthetik meg.          

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megtalálták az irániak a rakétáikat – egyre nagyobb pácban van Trump
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:51
Aggódnak az amerikai hírszerzők, a hivatalos becslések köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.
Nemzetközi Kiszabadulhatott a karanténból a hantavírus egy holland kórházban
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:09
Nem tartották be a protokollt.
Nemzetközi Titokban beszállt még egy ország az iráni háborúba?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 07:36
Eddig sikerült titokban tartani a szaúdi légierő akcióit?
Nemzetközi Trump nem kér kínai segítséget Irán ügyében, kitiltott miniszterét is magával viszi Pekingbe
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 07:08
Úton van Pekingbe az amerikai elnök, kölcsönös üzengetés is volt a csúcstalálkozó előtt.
Nemzetközi Putyin bedobni készül a törölközőt? Meglepő dolgokat mondott az orosz elnök
Litván Dániel | 2026. május 13. 05:43
Meglepően nyilatkozott az orosz elnök, a győzelem napján tulajdonképpen elismerve, hogy nem képes megnyerni az ukrán háborút. De mi késztethette erre?
Nemzetközi Oroszország tesztelte szuperrakétáját, Ukrajna máris lépett
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 19:19
Volodomir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, Ukrajna 13 országgal és a NATO-val közösen antiballisztikus koalíciót alakít.
Nemzetközi Zászlót bontott az új magyar külügyminiszter, de hagyott még néhány fehér foltot
Wéber Balázs | 2026. május 12. 18:31
Orbán Anita bizottsági meghallgatásán is világossá tette, hogy külpolitikailag az új kormány fő célja Magyarország visszavezetése Nyugatra, valamint a Visegrádi Négyek újjáélesztése. Ugyanakkor maradtak még megválaszolatlan kérdések: marad-e a magyar vétó az uniós energiaszankciók ügyében, hogyan lehet jóban lenni a Benes-dekrétumokhoz ragaszkodó szlovák kormánnyal, és milyen lesz a viszony a népirtással vádolt Netanjahu-kormánnyal? Nagyító alatt ezúttal az új kormány külpolitikai tervei. (Frissítve)
Nemzetközi Brüsszel megnyitja a pénzcsapot: érkezik Ukrajnának a gigahitel
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 17:54
Akár a jövő hónapban mehet a 90 milliárd euró. 
Nemzetközi Őrizetbe vétel várhat Zelenszkij egykori fontos emberére
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 16:34
Alaptalannak nevezte az ellene felhozott pénzmosási vádat Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda korábbi vezetője.
Nemzetközi Amerikai techóriás segíti az ukrán háborút
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 14:41
Ukrajna mesterséges intelligencia alkalmazására készül a háborúban a világ egyik legnagyobb védelmi technológiai vállalata, az amerikai Palantir Technologies közreműködésével – közölte Mihajlo Fedorov ukrán védelmi miniszter.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG