Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Az izraeli miniszterelnök a saját szerepéről is beszélt.

Az i24 csatorna vendége volt Benjamin Netanjahu miniszterelnök, a szokatlan hangvételű interjút a Times of Israel szemlézte. A politikus egyebek mellett kijelentette, úgy érzi, „történelmi és spirituális küldetésen” van, és erőse érzelmi kötődés fűzi a Nagy-Izrael víziójához. Ez a koncepció magában foglalja azokat a területeket is, amelyeket egy esetleges nemzetközi megállapodás esetén várhatóan a jövőbeli palesztin állam számára szánnának, sőt, akár a mai Jordánia és Egyiptom egyes részeit is.

Az elég erősre sikerült interjúnak azonban itt még nem volt vége, ugyanis az azt készítő Sharon Gal, aki korábban a Kneszet jobboldali képviselője volt, Netanjahunak egy „ígéret földjének térképét” ábrázoló amulettet ajándékozott. 

A „Nagy-Izrael” kifejezést az 1967. júniusi hatnapos háború után használták Izraelre és azokra a frissen elfoglalt területekre – Kelet-Jeruzsálemre, Ciszjordániára (ezek a nemzetközi jog értelmében jelenleg is megszállt területnek minősülnek), a Gázai övezetre, a Sínai-félszigetre és a Golán-fennsíkra.

Gal a Nagy-Izraelről szóló kérdést azután tette fel, hogy megkérdezte a miniszterelnököt: úgy érzi-e, küldetést teljesít a zsidó nép érdekében. Netanjahu azt felelte, hogy „nemzedékek küldetésén” van. Elmondta:

 „vannak zsidó nemzedékek, amelyek arról álmodtak, hogy idejöhetnek, és lesznek nemzedékek, amelyek majd utánunk érkeznek. Szóval, ha azt kérdezi, van-e bennem történelmi és spirituális értelemben vett küldetéstudat, akkor a válasz: igen”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump megmondta, mikor jöhet össze a nagy Putyin-Zelenszkij találkozó
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 08:35
Az amerikai elnök szerint csak az ő személyes jelenlétében képzelhető el az egymással harcban álló két ország első emberének béketárgyalása.
Nemzetközi Diktátorokkal barátkozott, ez lett a veszte
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 06:59
Kizárják Robert Fico pártját, a Smert az európai szocialisták, miután az elnök Putyinnal, Lukasenkával, Kim Dzsong-unnal és Hszi Csin-pinggel is együtt parádézott.
Nemzetközi Netanjahu fenyegetőzik
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 06:44
Önálló fegyvergyártással akarja áttörni az Izrael elleni blokádot – az amerikaiak támogatásával.
Nemzetközi Kivégezhetik Charlie Kirk merénylőjét
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 17. 06:32
Az ügyész halálbüntetést javasol a konzervatív aktivista által múlt szerdán elkövetett merénylet gyanúsítottjára.
Nemzetközi Trump nagy húzásra készül: a Charlie Kirk-gyilkossággal tarolna a választáson?
Kollár Dóra | 2025. szeptember 17. 05:43
Fontos emberét veszítette el az amerikai elnök, a közelgő választások előtt.
Nemzetközi A román ügyészek vádat emeltek az oroszbarát volt elnökjelölt ellen
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 19:59
A román ügyészek kedden bíróság elé állították Calin Georgescut, a tavaly megsemmisített elnökválasztás oroszbarát szélsőjobboldali esélyesét, akit a nemzetbiztonság megzavarásának kísérletével vádolnak.
Nemzetközi Az amerikaiak megnézhették, hogy gyakorlatoznak az oroszok atomfegyverekkel külföldön
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 19:45
A Fehéroroszországba telepített nukleáris fegyverek hordozóinak kilövését gyakorolták az oroszok és fehéroroszok, amerikai megfigyelők jelenlétében.
Nemzetközi Nagy változás az oroszok külpolitikai kommunikációjában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 19:25
Oroszország fokozatosan elhagyja a „barátságtalan ország” meghatározás használatát – jelentette ki Szergej Lavrov külügyminiszter egy keddi moszkvai sajtótájékoztatón, amelynek témája az Intervízió’25 dalfesztivál volt.
Nemzetközi Vendége Albániába hívta meg Sulyok Tamás köztársasági elnököt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 18:50
Bajram Begajt albán köztársasági elnök nagyra értékelte a Magyarország és Albánia közötti kiváló kapcsolatokat, miután megbeszélést folytatott Sulyok Tamás államfővel kedden a Sándor-palotában.
Nemzetközi Meglepetés az amerikai ipari termelési adatokban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 17:50
Az elemzők által várt csökkenés helyett nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban augusztusban havi összevetésben, míg éves szinten lassuló ütemű bővülést jegyeztek fel – derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) kedden közzétett adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG