1p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Megállapodás született a Hamásszal a Gázában fogva tartott túszok szabadon bocsátásáról.

Az izraeli miniszterelnök hivatala megerősítette, hogy megállapodás született a Hamásszal a Gázában fogva tartott túszok szabadon bocsátásáról, jelentette be Benjámin Netanjahu hivatala az X-en. Az izraeli kormányfő péntekre összehívta a biztonsági kabinet ülését, majd várhatóan ezután szombaton ül össze a kormány, hogy jóváhagyja a megállapodást.

Netanjahu hivatala azt is közölte, hogy a túszok családjait is értesítették a megállapodásról. „Izrael Állam elkötelezett a háború minden céljának elérése mellett, beleértve valamennyi – élő és halott – túszunk hazatérését” – áll a miniszterelnöki hivatal közleményében.

BBC azt írja, hogy az izraeli média szerint Izrael, a Hamász, az Egyesült Államok és Katar képviselői hivatalosan is aláírták a megállapodást Dohában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nagyon súlyos váddal állt elő Izrael
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 20:38
Az izraeli hadsereg (IDF) azt állította pénteken, hogy „a palesztin terroristák puszta kézzel” gyilkolták meg a túsznak elhurcolt izraeli kisgyerekeket, a tízhónapos Kfirt és a négyéves Ariel Bibaszt. A Hamász ezzel szemben azt állítja, hogy egy izraeli bombázásban vesztették életüket.
Nemzetközi Legörbül majd a szája, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 19:16
A magyar fizetőeszköz ismét elkezdett gyengülni.     
Nemzetközi Ismét Kijevbe utazik Ursula von der Leyen
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 17:46
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és António Costa, az Európai Tanács elnöke Kijevbe utazik hétfőn az Ukrajna elleni orosz háború 2022. február 24-i kezdetének harmadik évfordulója alkalmából.
Nemzetközi Ki nem találja, hol nyit új diplomáciai képviseletet a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 17:01
A kormány a magyar-tanzániai kétoldalú együttműködésben rejlő „hatalmas lehetőségekre” tekintettel szeptemberben diplomáciai képviseletet nyit Dar es-Salaamban – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
Nemzetközi Lebukott az orosz hírszerzés embere Lengyelországban – íme, az ítélet
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 16:16
Nyolcéves szabadságvesztésre ítélt pénteken a nyugat-lengyelországi Wroclawban működő kerületi bíróság egy ukrán állampolgárt szabotázsakciók szervezése miatt, a lengyel belbiztonsági ügynökség (ABW) szerint a vádlott az orosz hírszerzés megbízásából cselekedett – közölte a lengyel közszolgálati rádió az ítéletet ismertetve.
Nemzetközi A háborús veteránok egymást segítik Oroszországban?
Elek Lenke | 2025. február 21. 14:59
Oroszországnak milliárdokba kerül a háború, de nemcsak a fegyverek gyártása, a katonák   ellátása, szállítása, a zsoldosok pénzzel való ösztönzése, az elhunytak családjainak anyagi segítése, hanem a sérültek és rokkantak rehabilitálása is.
Nemzetközi Rácz András szívesen elvinné Bucsába a Magyar Nemzet munkatársát
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 14:36
“Ha a saját szemeddel is akarod látni, amiről írtál, akkor most itt a lehetőség”, fogalmazott az Oroszország-szakértő.
Nemzetközi Meghívta Elon Muskot a román szélsőjobb
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 13:35
Nyílt levélben fejezte ki háláját Elon Musknak „a román nép kitartó támogatásáért”, és meghívta Romániába a világ jelenlegi leggazdagabb emberét George Simion, a bukaresti kormánypártok által szélsőségesnek tartott Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
Nemzetközi Ez még Trumpnak is sok? Kiléptetnék Amerikát az ENSZ-ből
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 11:33
Az amerikai kongresszus elé kerül egy olyan törvénytervezet, amely javasolja az Egyesült Államok kilépését az ENSZ-ből.
Nemzetközi Hátborzongató: elkeveredett egy túsz holtteste Gázában
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 10:46
A Hamász által átadott test nem azé, akinek mondták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG