2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Késő este posztolt idegesen a magyar miniszterelnök.

Hétfő éjfél tájban posztolt Orbán Viktor Facebook-oldalára Brüsszelből, miután részt vett az uniós tagállamok nem hivatalos csúcstalálkozóján, ahol az előzetes várakozások szerint akár döntés is születhetett volna az Unió legfontosabb vezetőinek megválasztásáról a június 9-ei EP-választások után.

"Brüsszelben semmibe vették az európai emberek akaratát"

- nyit a magyar miniszterelnök, és azzal folytatja:

"Az európai választás eredménye egyértelmű: a jobboldali pártok megerősödtek, a baloldal és a liberálisok teret vesztettek. A Néppárt viszont ahelyett, hogy a választókra hallgatott volna, végleg összeállt a baloldallal és a liberálisokkal: a mai napon alkut kötöttek és leosztották egymás között az EU vezető pozícióit. Fittyet hánynak a valóságra, fittyet hánynak az európai választás eredményére, és fittyet hánynak az európai emberek akaratára. Ne legyünk naivak: tovább fogják támogatni a migrációt, és még több pénzt és fegyvert küldenek az orosz-ukrán háborúba."

Orbán Viktor miniszterelnök érkezik az Európai Unió nem hivatalos csúcstalálkozójára Brüsszelben 2024. június 17-én. Jobbról Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke
Orbán Viktor miniszterelnök érkezik az Európai Unió nem hivatalos csúcstalálkozójára Brüsszelben 2024. június 17-én. Jobbról Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

 

Bejegyzését pedig azzal zárja:

"Mi ebbe nem nyugszunk bele! Egyesíteni fogjuk az európai jobboldal erőit, és küzdeni fogunk a migráció- és háborúpárti bürokratákkal."

A bejegyzés azért is érdekes, mert a hírek szerint a várakozásokkal ellentétben nem született megállapodás a találkozón, így egyelőre például Ursula von der Leyen európai bizottsági elnöki posztja is kérdéses. (A részletek az alábbi dobozra kattintva olvashatók:)

A bejegyzéshez egyébként Magyar Péter is hozzászólt, aki pont tegnap, egy követői körében kiírt szavazás keretében döntötte el, hogy felveszi EP-mandátumát.

"Miniszterelnök Úr, itt úgy hírlik Brüsszelben, hogy egyelőre nem nagyon akarnak Önökkel egyesülni… egyébként meg szinte semmit nem változott az Európai Parlament összetétele. Lehet természetesen jobboldali többség, de annak a fő ereje a Néppárt lesz majd 200 képviselővel és 13 állam- és kormányfővel. Ez az a Néppárt, ahonnan Önöket kitették, és ahova a TISZÁ-t pedig felveszik. További jó békeharcot!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már megint Grönland: befutott von der Leyen elszánt üzenete
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:59
Trump miatt fogtak össze az európai nagyágyúk, hogy megvédjék Grönland szuverenitását.
Nemzetközi Ki kellett vágni a roncsból a túlélőket – Tragédia a síneken, videóval
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:17
Legalább 21 halottja van egy vasárnap esti súlyos vonatbalesetnek. Nagysebességű vonatok ütköztek.
Nemzetközi Nagyon sötét jövő felé hajózik az amerikai haditengerészet
Litván Dániel | 2026. január 18. 18:05
Végzetes spirálba került az amerikai hadihajó-fejlesztés, egyelőre nem látszik, hogyan tudnának ebből kikeveredni. Kína pedig gőzerővel építkezik.
Nemzetközi „Amint feltettem a sellőfarkat, az életem megváltozott” – mondja egy hivatásos hableány
Kormos Olga | 2026. január 18. 14:56
A profi sellők kihűlést, tengeribetegséget, arcüreg- és fülgyulladást és egyebeket kockáztatnak, de a jutalom az, hogy az „óceánok nagyköveteivé” válhatnak – és egy kicsit színesebbé teszik a világot. Már Magyarországnak is van sellője.
Nemzetközi Megjött Trump meghívója: Orbán Viktor a gázai béketanácsba is beülhet
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 11:22
Szijjártó Péter jelentette be a hírt, aki szerint Donald Trump továbbra is békepárti.
Nemzetközi Panaszkodnak az oroszok
Elek Lenke | 2026. január 18. 10:56
Nincs elég óvóhely a Fekete-tenger mentén, nem higiénikusak, a kulcsokat meg nem találják.
Nemzetközi Trump a világ legboldogabb emberévé teheti Putyint – rendkívüli ülést hívtak össze Grönland ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 10:36
Cipruson ülnek össze az uniós nagykövetek vasárnap.
Nemzetközi Kína miatt löki félre Putyin kinyújtott kezét Trump a nukleáris fegyverek ügyében?
Litván Dániel | 2026. január 18. 06:03
Február elején lejár az utolsó orosz-amerikai nukleáris fegyverzetkorlátozási egyezmény. Putyin hosszabbítana, Trump hallgat. Mi jöhet, és mi lesz, ha utód nélkül szűnik meg az egyezmény?
Nemzetközi Szlovénia is küld katonákat Grönlandra
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 13:15
A szlovén kormány döntése alapján két katonatisztet küldenek Grönlandra egy dán vezetésű nemzetközi katonai gyakorlat előkészítésére és végrehajtására – közölte a szlovén védelmi minisztérium szombaton.
Nemzetközi Marco Rubio és Tony Blair is helyet kapott Trump gázai béketestületében
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 12:27
Többek között Donald Trump amerikai elnök veje, Jared Kushner, az amerikai külügyminiszter, Marco Rubio és a korábbi brit miniszterelnök, Tony Blair is tagja lett a gázai béketestületnek, amit az amerikai elnök vezet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG