2p

Újabb kötelezettségszegési eljárást indítottak.

Az Európai Bizottság úgy határozott, hogy felszólító levél útján kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen a hulladék-keretirányelv nem megfelelő átültetése miatt, derül ki a testület közleményéből, amelyet a 444.hu szemlézett.

A Bizottság megállapította, hogy a hulladék-keretirányelv több rendelkezésének megfelelő alkalmazása nem történt meg. Ezek közé tartozik azoknak a kritériumoknak a meghatározása, amelyek alapján egyes hulladékok termékként vagy másodlagos nyersanyagként értelmezhetők (a hulladékstátusz megszűnésére vonatkozó kritériumok). Továbbá, a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer célkitűzéseinek nemzeti szinten történő meghatározása sem felel meg az uniós előírásoknak, ahogyan a pénzügyi hozzájárulások közzétételére és a hasznosítási műveletek felülvizsgálatára vonatkozó követelmények sem.

Magyarország nem tett lépéseket az otthoni komposztálás ösztönzésére sem.

A hulladéklerakókról szóló irányelv tekintetében a Bizottság azt kifogásolja, hogy az elkülönítve gyűjtött, újrahasznosításra előkészített hulladék lerakóba kerülhet, ami szintén nem felel meg az előírásoknak. A testület felszólító levelet küldött Magyarországnak, amelynek két hónapja van a válaszadásra és a hiányosságok orvoslására. Ha ez nem történik meg, a Bizottság indokolással ellátott véleményt adhat ki.

A megújulóenergia-irányelv teljes körű átültetésének hiánya miatt Magyarország mellett más tagállamok, így Írország, Spanyolország és Franciaország is figyelmeztetésben részesültek. 2021-ben már küldtek felszólító levelet az érintett országoknak, de az átültetés továbbra sem történt meg maradéktalanul. A Bizottság ezért kiegészítő indokolással ellátott véleményt küldött a négy tagállamnak, amelyben részletezi a bioüzemanyagok, folyékony bio-energiahordozók és biomassza fenntarthatósági és üvegházhatásúgáz-kibocsátás-megtakarítási kritériumaival kapcsolatos hiányosságokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Rögtön összeomlani látszik az iráni tűzszünet
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 06:56
Libanonban omolhat össze az ingatag béke.
Nemzetközi Zárt ajtók mögött olvasott be Trump a NATO első emberének
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 06:26
Nem tetszik az amerikai elnöknek, amit a szövetség Iránnal kapcsolatban tett. Vagy inkább nem tett.
Nemzetközi Visszaszólt az ukrán bank a NAV-nak a pénzszállítók ügyében: félrefordítás történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 19:33
Az ukrán pénzintézet válaszában több érdekesség is akad. 
Nemzetközi Reagáltak az ukránok J. D. Vance vádjaira, nem veszik komolyan
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 17:52
Csak a választási retorika része volt ez a szóvivő szerint.
Nemzetközi Újabb fordulat a lefoglalt ukrán pénzszállítók ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 17:11
Az adóhivatal büntetőeljárást folytat.
Nemzetközi Trump új vámokat vezet be
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 16:48
Ezeket az országokat célozza majd.
Nemzetközi Megszólalt a szerb elnök a robbanószerekről, a magyar választásokig nem derül ki, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 15:44
Egyelőre nem derül ki, mi történt.
Nemzetközi Nem vették jó néven J. D. Vance budapesti beszólásait Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 13:55
Jelezni fogja az aggodalmait az EU.
Nemzetközi Amerika győzött? Leálltak az amerikai katonai csapások Irán ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 10:25
Irán feloldja a Hormuzi-szoros blokádját, de nem teljesen.
Nemzetközi Zuhan a kőolaj világpiaci ára szerda reggel
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 08:06
Az Egyesült Államok és Irán a Hormuzi-szoros újranyitását is tartalmazó kéthetes tűzszünetben állapodott meg.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG