2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Oroszország nyitott az európai országokkal folytatott párbeszédre, de nem hajlandó ultimátumokat elfogadni – jelentette ki pénteken Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.

A Reuters összefoglalója szerint nyilatkozata arra vonatkozik, hogy az Európai Unióban egyre többen fontolgatják a Moszkvával való kapcsolatfelvételt, miután az ukrajnai háború kezdete óta nagyrészt befagyasztották a diplomáciai kapcsolatokat. Peszkov szerint a napirenden szereplő „rengeteg összetett kérdés” miatt a józan ész is azt diktálja, hogy legyenek kapcsolatok, ugyanakkor úgy véli, az európai országoknak változtatniuk kell Oroszországhoz való hozzáállásukon. Kijelentette:

„Az európaiak súlyos tévedésben élnek: azt hiszik, hogy Oroszországgal erőpozícióból, Oroszország gyengeségére alapozva kell tárgyalni. Ez a legnagyobb hiba. (…) Az ilyen hozzáállás sehová sem vezet”

Hozzátette: nem tudni, hogy „hozzá nem értésről, félretájékoztatásról vagy ostobaságról” van-e szó, de szerinte ez a helyzet.

Vlagyimir Putyin korábban többször jelezte, hogy kész tárgyalni európai kormányokkal, de szerinte nekik kell megtenniük az első lépést, mivel a kapcsolatok megszakítása az ő döntésük volt. Az EU eddig húsz szankciós csomagot fogadott el Oroszország ellen.

Miután több mint egy évig gyakorlatilag Donald Trump amerikai elnökre hagyta a békeközvetítést, az EU az utóbbi időben óvatosan ismét kapcsolatot keres Moszkvával. António Costa, az Európai Tanács elnökének hivatala a héten elismerte, hogy az elmúlt hetekben „rövid diplomáciai szintű kapcsolatfelvételek” történtek a Kremllel a kommunikációs csatornák megnyitása érdekében. Peszkov szerint Oroszország kész a párbeszédre, amennyiben a másik fél valódi tárgyalási szándékot mutat, és nem „kioktatni vagy ultimátumokat osztogatni” akar.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Vodkaüzemet ért orosz rakétatámadás Ukrajnában, több millió üveg ital veszett oda
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 20:04
Másodpercenként 16 üveg vodka gyártására is képes volt a zaporizzsjai üzem.
Nemzetközi Javult a gazdasági hangulat augusztusban az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:48
 Január óta a legmagasabbra emelkedett augusztusban.
Nemzetközi Meghalt V. Harald norvég király
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:50
Életének 89. évében.
Nemzetközi Egyre furcsább célpontjai vannak az orosz drónoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:20
Barkácsáruházat ért újabb dróntámadás.
Nemzetközi Nepáli katasztrófa: újabb áradás jöhet?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 10:17
A hatóságok elrendelték a mentőcsapatok visszavonását.
Nemzetközi Újabb területet szereztek az oroszok Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 20:11
Öt fronton is előrenyomultak.
Nemzetközi Egyre több ázsiai ország vágja le a kanyart Európa felé, Oroszország pedig jól keres rajta
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 27. 16:54
A Szuezi-csatornán át 40 nap elérni Európát a Távol-Keletről, az Északi-tengeren át feleennyi időbe sem telik. A Kína és Dél-Korea által már használt északi útvonal az év jelentős részében hajózhatóvá válhat négy éven belül. De mit nyer ezzel a Roszatom?
Nemzetközi Meghalt Ratko Mladic, a srebrenicai mészáros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 16:11
A srebrenicai népirtásért életfogytiglanra ítélt katonai vezető 84 éves volt. 
Nemzetközi Újra tárgyalóasztalhoz ülhet Ukrajna és Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:28
Amerika is beszállhat.
Nemzetközi Nepáli árvíz: több mint 1300 embernek veszett nyoma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:12
A nepáli oldalon 395-re nőtt a kínai határnál bekövetkezett villámáradás halálos áldozatainak száma.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG