2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Trump vámintézkedései fokozzák a gazdasági bizonytalanságot, visszafogva a fogyasztói kiadásokat és vállalati beruházásokat. Nem ez volt az ígéret.

Az amerikai vállalatok egyre aggasztóbb gazdasági hatásokról számolnak be Donald Trump elnök vám- és kereskedelmi politikája miatt. A kiszámíthatatlan döntések, különösen az importvámok bevezetése, hatással vannak a fogyasztói és üzleti kiadásokra, erről a Reuters írt. 

Trump legújabb intézkedése értelmében szerdától 25 százalékos vámot vetnek ki az importált acélra és alumíniumra, amely Kanada, Brazília, Mexikó és Dél-Korea mellett több más országot is érint. Bejelentette azt is, hogy a kanadai acél- és alumíniumimportra vonatkozó vámokat 50 százalékra emeli, miután Ontario 25 százalékos kiegészítő díjat szabott ki az Egyesült Államokba exportált villamos energiára. Trump egyúttal azzal fenyegetőzött, hogy április 2-tól emeli az autóimportra kivetett vámokat, ha Kanada nem csökkenti saját korábbi tarifáit.

A hírügynökség szerint a vállalatok már érzik a bizonytalanság hatását. Ed Bastian, a Delta Air Lines vezérigazgatója szerint a gazdasági aggodalmak visszavetették a vállalati utazásokat.

A Nemzeti Független Vállalkozások Szövetsége szerint a kisvállalkozói hangulat három hónapja csökken, míg a Fed felmérése szerint a háztartások egyre borúlátóbbak anyagi helyzetükkel kapcsolatban.

A piacok is reagáltak: hétfőn az amerikai tőzsdék eladásokat tapasztaltak, ami az S&P 500 értékének közel 5 billió dolláros csökkenéséhez vezetett. A kiskereskedelmi szektorban a Kohl’s áruházlánc profitvárakozásai alulmúlták az elemzői becsléseket, míg a Henkel szerint az amerikai kereslet mind a fogyasztói, mind az ipari termékek iránt visszaesett. A Verizon is jelezte, hogy az első negyedéves növekedés várhatóan gyenge lesz.

Trump kedden mintegy 100 vállalatvezetővel találkozikm többek között az Apple, a JPMorgan Chase és a Walmart vezetői is jelen lesznek az egyeztetésen. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ismét kihajózhat a Hanta-vírustól fertőtlenített Hondius óceánjáró
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:45
Két héttel visszatérését követően ismét kihajózhat a tengerre a hantavírustól megtisztított holland MV Hondius – közölte hétfőn az óceánjárót üzemeltető hajózási társaság.
Nemzetközi Ismét keményen odaszólt Brüsszel Izraelnek
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:31
Felszólítjuk Izraelt, hogy hagyjon fel a katonai eszkalációval Libanonban, és tartsa tiszteletben Libanon szuverenitását és területi integritását – jelentette ki Anouar El Anouni, az Európai Bizottság illetékes szóvivője hétfőn Brüsszelben.
Nemzetközi Csökkent tavaly a Németországba érkező migráns-áradat
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 15:34
Jelentősen, mintegy 13 százalékkal csökkent a Németországba irányuló bevándorlás tavaly, miután a legfőbb származási országokból – Szíriából, Afganisztánból és Ukrajnából – a korábbinál lényegesen kevesebben érkeztek – közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis hétfőn.
Nemzetközi Végre itt a béke kulcsa: bemondta Washington a két feltételt, aminek teljesülnie kell
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 10:57
Magas rangú amerikai politikus vallott arról mikor jöhet el a tartós fegyvernyugvás.
Nemzetközi Magyar Pétert a német kancellár és a francia elnök is fogadja a napokban
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 10:05
Ezt a magyar miniszterelnök jelentette be hétfő délelőtt.
Nemzetközi Párizsban zavargások törtek ki a PSG BL-győzelme után
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 16:23
Több százan sérültek meg, 480 embert letartóztattak.
Nemzetközi Négy vasúttársaságot államosított vissza a munkáspárti brit kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 15:43
A munkáspárti brit kormány tervei alapján 2027-re az utasforgalmat lebonyolító összes brit vasúti vállalat állami tulajdonba kerül.
Nemzetközi Kiderült, mit találtak el az ukránok a zaporizzsjai atomerőműben
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 14:52
Az atomerőmű rendes üzemmódban működik tovább.
Nemzetközi Kína nem ijedt meg az EU esetleges új kereskedelmi korlátozásaitól
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 13:05
Kína figyelemmel kíséri az Európai Unió Kínával kapcsolatos vitáit.
Nemzetközi Az iráni vezetés befagyasztott vagyonának felszabadításához köti a megállapodást Washingtonnal
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 12:28
Becslések szerint több mint 100 milliárd dollárnyi iráni vagyon található külföldi számlákon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG