1p

Szuverenitásunk elleni akció, hogy az orosz Gazprombankot amerikai szankciós listára tették.

Az orosz Gazprombank amerikai szankciós listára helyezésével szándékosan veszélybe kívánják sodorni egyes közép-európai országok energiaellátásának biztonságát, a magyar kormány viszont partnereivel együtt dolgozik a megoldáson  — tájékoztatott pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter — számol be róla az MTI.

A tárcavezető a Facebook-bejegyzésében hangsúlyozta, hogy egy ország energiaellátásának biztonsága szuverenitási kérdés.

„Ha valaki veszélybe akarja sodorni az energiaellátásunk biztonságát – akár szankcióval, akár a tranzitszállítások leállításával –, akkor az a szuverenitásunk elleni támadásnak minősül” – írta.

Szijjártó Péter Isztambulban is gondol az amerikaikra
Szijjártó Péter Isztambulban is gondol az amerikaikra
Fotó: Facebook/Szijjártó Péter

„Mi minden ilyen, a szuverenitásunk elleni támadást visszautasítunk, nem engedünk a nyomásgyakorlásnak, és nem adjuk fel a nemzeti érdekeinket” – tette hozzá.

Külföldön konzultál

„Ma Isztambulban Törökország, Azerbajdzsán, Bulgária és Szerbia energiaügyi minisztereivel tekintjük át a kialakult helyzetet, és a szlovák partnereinkkel is folyamatosan konzultálunk” – húzta alá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ausztráliában hanukázókra nyitottak tüzet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 10:28
Két ember őrizetben, a miniszterelnököt is sokkolták az események.
Nemzetközi Összeomlott Trump egyik békéje: tovább dörögnek a fegyverek Délkelet-Ázsiában
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 10:11
Nem lépett életbe az új tűzszünet Thaiföld és Kambodzsa között, hiába jelentette be az amerikai elnök is.
Nemzetközi Még mindig szökésben a Rhode Island-i lövöldöző
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 09:41
Egy 30-as éveiben járó férfit keresnek.
Nemzetközi Kálium-karbonátért engedte szabadon rengeteg foglyát Lukasenka
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 09:03
Egy Nobel-díjast is elengedtek, csak hogy kereskedhessenek.
Nemzetközi Így kell? Bírságot kap, aki nem szavaz a sorsdöntő voksoláson
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 08:34
Nagy változást hozhat a chilei elnökválasztás – és aki nem szavaz, azt még meg is bírságolják.
Nemzetközi Izrael nem várt tovább: újabb légicsapás Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 17:12
A Hamász egyik vezetőjét, a 2023 októberi terrortámadás egyik kitervelőjét ölhette meg egy célzott légicsapással.
Nemzetközi Drón- és rakétazáport zúdított Oroszország Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 15:55
Az orosz hadsereg több mint 450 csapásmérő drónnal és 30 különböző típusú rakétával támadta Ukrajnát szombatra virradóan, több polgári létesítményben károk keletkeztek, családok ezrei maradtak áram nélkül – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegramon.
Nemzetközi Trump csak blöffölt a békéről: pár órán belül kiújultak a harcok
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 14:23
Néhány órával azután, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy újabb tűzszünetet hozott tető alá, folyamatosak a harcok Thaiföld és Kambodzsa között.
Nemzetközi Ha az oroszok újra megtámadják Ukrajnát, ki lesz az ellenség?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 10:25
Az európaiak és az ukránok „biztonsági garanciákat” kérnek az amerikaiaktól, mielőtt bármilyen tárgyalást folytatnának az oroszokkal a területi kérdésekről – közölte a francia elnökség.
Nemzetközi Döntöttek: tényleg kikerülte az EU a magyar vétót
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 19:08
Határozatlan időre befagyasztották a lefoglalt orosz vagyonokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG