2p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Magyarország is társszerzője az amerikai békehatározat tervezetének, amelyről a nap folyamán szavaz az ENSZ, ezért a kormány ezt fogja támogatni az Ukrajna és az európai uniós tagállamok által benyújtott szöveg helyett – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Brüsszelben.

Magyarország is társszerzője az amerikai békehatározat tervezetének, amelyről a nap folyamán szavaz az ENSZ, ezért a kormány ezt fogja támogatni az Ukrajna és az európai uniós tagállamok által benyújtott szöveg helyett – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Brüsszelben.

A tárcavezető az európai uniós külügyi tanács ülését követő sajtótájékoztatóján azt közölte, hogy a nap folyamán az ENSZ-ben szavazás lesz két békehatározatról, amelyek közül az egyiket az Egyesült Államok kezdeményezte, a dokumentum öt társszerzője pedig Magyarország, Izrael, Georgia, Észak-Macedónia és Argentína.

„Ez az egyik békehatározati javaslat, amely rövid, a békére koncentrál, s ennél fogva kijelöli a reális utat a békekötéshez” – véli Szijjártó.

A miniszter azt mondja, más dokumentumot írnak alá, mint a többi európai ország
A miniszter azt mondja, más dokumentumot írnak alá, mint a többi európai ország
Fotó: MTI

 

Elmondta, hogy a napirenden lévő másik javaslatot az európai uniós tagállamok és Ukrajna terjesztette elő, amit a kormány nem támogat.

Szijjártó Péter arról számolt be, hogy a kormány a saját maga által társszerzett amerikai javaslatot fogja megszavazni. Véleménye szerint azért, mert az elmúlt három évben az Európai Unió kudarcot vallott.

„Közvetlen amerikai-orosz konzultációk kezdődtek, és a béke reménye sokkal élénkebben csillog, mint bármikor az elmúlt három esztendőben” – véli. (MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kiakadtak Velencében – tiltakoznak Jeff Bezos luxusesküvője miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 16:09
Tiltakozó transparensek jelentek meg, mert Bezos azt hiszi, átveheti az irányítást a város felett, és saját privát bulihelyszínné alakíthatja.
Nemzetközi Ismét összeomlott Irán internet ellátása
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 15:42
A NetBlocks.org internet-hozzáféréssel foglalkozó érdekvédelmi csoport szombaton arról számolt be, hogy az Iránban helyreállított korlátozott internet-hozzáférés ismét megszűnt. 
Nemzetközi A francia és az iráni elnök a nukleáris tárgyalások felgyorsításában állapodott meg
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 15:13
Emmanuel Macron francia elnök szombaton bejelentette, hogy hívást kapott iráni kollégájától, Masoud Pezeshkiantól, és megállapodtak abban, hogy felgyorsítják az európai hatalmak és Irán közötti tárgyalásokat a vitatott nukleáris programjáról.
Nemzetközi Nem álhír: Donald Trumpot Nobel-békedíjra jelölték
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 14:51
Pakisztán Donald Trumpot jelölte a Nobel-békedíjra, hivatkozva „kulcsfontosságú vezetői szerepére” az Indiával kirobbant konfliktus megoldásában, amely a két dél-ázsiai szomszédot a totális háború szélére sodorta. 
Nemzetközi A nap képe: nincs édesebb Vilmos herceg születésnapi fotójánál
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 14:07
Vilmos herceg 43. születésnapját ünnepli ma. Ebből az alkalomból kölyökkutyákkal készített fotót közölt a Kensington palota. 
Nemzetközi Tűz tombol a magyarok kedvenc üdülőhelyén, evakuálják az embereket
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 13:22
Szombat reggel tűz ütött ki Horvátországban. 
Nemzetközi ENSZ: segítsük a Közel-Keletről menekülőket
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 13:08
Megszólalt az ENSZ menekültügyi főbiztosa. 
Nemzetközi Putyin hihetetlen dolgot jelentett ki
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 12:13
Ahová orosz katona beteszi a lábát, az a miénk.
Nemzetközi Végre sikerült Szícilia partjainál kiemelni a tragikus sorsú luxusjachtot
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 11:43
Csak most sikerült Mike Lynch Bayesian nevű szuperjachtját kiemelni a tengerfenékről Szicília partjainál. A brit techmágnás és lánya is a hét áldozat között volt, amikor a hajó elsüllyedt egy viharban tavaly augusztusban.
Nemzetközi Giorgio Armani először hagyja ki az idei milánói divathetet
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 11:05
A divatlegenda, Giorgio Armani pályafutása során először marad távol a milánói divathéttől.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG