2p

Iránnak üzen Izrael azzal, hogy megmutatta, miként hajtották végre a támadásokat nagyjából 1800 kilométerre a bázisaiktól?

Az izraeli hadsereg (IDF) képeket mutatott be az X-en hétfőn olyan utántöltő repülőgépekről, amelyek a jemeni húszi lázadók elleni támadásra kísérték el a harci gépeit, ezzel érzékeltetve a légierő hatótávolságát.

A képek éppen az utántöltés művelete során mutatják a gépeket. Izrael vasárnap támadta a húszi lázadókat, miután Jemenből ballisztikus rakétákkal próbálták megtámadni Izraelt.

A jemeni húszi lázadók az iráni támogatással kiépült, Izrael és az Egyesült Államok közel-keleti befolyása ellen harcoló, "az ellenállás tengelye" nevű szövetség tagjai.

Az IDF közlése szerint a légierő több tucatnyi repülőgéppel - vadászgépekkel, kémrepülőgéppel, utántöltővel - hajtották végre a támadást Izraeltől mintegy 1800 kilométeres távolságban.

Elemzők szerint az utántöltőgépek bemutatásával Izrael valójában Iránnak üzent. A képek alatt lévő szöveg szerint ezek bármilyen távolságban képessé teszik támadásra a harci gépeket.

Az IDF felvételeket mutatott be egy drónról is, amelyet hétfő reggel a haditengerészet egyik hajója fogott el Izrael északi részének közelében, a Földközi-tengeren. A hadsereg gyanúja szerint valamelyik ellenséges erő az izraeli földgázmezőt vette célba.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Stratégiai tartalékot képez kritikus ásványokból az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 07:26
Az Egyesült Államok 12 milliárd dollár értékű stratégiai tartalékot hoz létre ritkaföldfémekből és más kritikus ásványokból, hogy csökkentse az ország függését a fémek finomításának jelentős részét ellenőrző Kínától. A tartalék célja, hogy elkerülhetők legyenek az ellátási hiányok az amerikai vállalatok számára – jelentette be Donald Trump elnök hétfőn a Fehér Házban.
Nemzetközi Trump vagy Putyin? India választott, és nagy jutalmat kap
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 07:04
Az Egyesült Államok kereskedelmi megállapodásra jutott Indiával, amelynek részeként Washington 18 százalékra csökkenti az indiai termékekre kivetett amerikai vámokat, cserébe Újdelhi vállalja az orosz olaj vásárlásának befejezését, valamint több amerikai termék importját és a kereskedelmi akadályok leépítését – közölte Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon tett bejegyzésében.
Nemzetközi Trump eldöntötte: kivérezteti Kubát
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 06:57
Washington fokozza a Kubára gyakorolt gazdasági nyomást, Mexikó pedig felhagy a kubai olajszállításokkal – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az Ovális Irodában újságírók előtt.  
Nemzetközi Nem akármilyen találkozót rendezhetnek pénteken
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 17:53
Irán és az Egyesült Államok asztalhoz ülhet.
Nemzetközi Zelenszkij fontos hírt közölt az ukrán télből
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 16:13
Oroszország ezúttal nem támadta az energetikai infrastruktúrát.
Nemzetközi Váratlan ötlettel állt elő a belga kormány: itt a megoldás a túlzsúfolt börtönökre?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 15:28
Az országhatáron kívül bérelnének pluszkapacitást. 
Nemzetközi Hazazavartak egy orosz diplomatát, kémkedéssel vádolják a britek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 14:15
Diplomáciai adok-kapok.
Nemzetközi Jól kiosztották Trumpot a lengyel parlamentben
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:02
A szejm elnöke nem titkolta véleményét.
Nemzetközi Tilosban járó németeket kaptak el – nem akárhová csempésztek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 12:26
Oroszországba exportáltak.
Nemzetközi Ausztria tovább szigorít
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 11:08
A jövőben akár több ezer eurós bírságra is számíthat az a bevándorló, aki félbehagyja az osztrák hatóságok által indított nyelvi tanfolyamot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG