2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az emberi jogok tiszteletben tartására szólítva fel humanitárius segítséget sürgetett a Gázai övezetben élők számára XIV. Leó pápa Castel Gandolfóban kedd este.

XIV. Leó szokása szerint a keddi napot a Rómához közeli Castel Gandolfó pápai rezidenciáján töltötte, ahonnan távozva a palota előtti utcán röviden megállt nyilatkozni a rá váró újságíróknak.

Újabb felhívásra van szükség mindenki emberi jogainak tiszteletben tartására – jelentette ki az egyházfő.

Sajnálatát fejezte ki, amiért „Gáza népéhez” még nem érkezett humanitárius segítség, ami „tiltakozást okoz, nehézséget, és azok akcióját, akik részt vettek a flottillában”.

XIV. Leó a Gázai övezet területét megközelíteni akaró nemzetközi aktivistákra utalt, akiknek hajói már többször megpróbálták áttörni az izraeli tengeri blokádot. (Izrael a nemzetközi vizeken mindannyiszor feltartóztatta a hajókat, néhány napig fogva tartotta az azokon lévő aktivistákat, majd kitoloncolta őket Görögörsszágba. Az aktivisták számos esetben bántalmazással és fizikai erőszakkal vádolták meg az izraeli erőket.) 

A pápa kijelentette: új felhívást intéz minden hatósághoz annak érdekében, hogy segítsék a Gázában élőket, nyújtsanak támogatást az újjáépítésben, mivel Gáza népe szenved.

XIV. Leó pápa heti általános audienciájára érkezik a vatikáni Szent Péter téren 2026. május 20-án
XIV. Leó pápa heti általános audienciájára érkezik a vatikáni Szent Péter téren 2026. május 20-án
Fotó: MTI/EPA/ANSA/Alessandro Di Meo

XIV. Leó a hétfőn megjelent enciklikájáról is szólt, megismételve a dokumentum egyik gondolatát, miszerint a mesterséges intelligenciát le kell fegyverezni.

Közölte, hogy az enciklika együttműködést indított el az Átfogó Emberi Fejlődés Szolgálatáért felelős vatikáni hivatal és az Anthropic, a mesterséges intelligenciát fejlesztő amerikai vállalat munkatársai között.

„Úgy gondolom, hogy nagyon fontos folytatni a párbeszédet, és egy lefegyverzett mesterséges intelligenciát keresni” – hangsúlyozta.

A pápa azt mondta, a keddi napon is akadt arra példa, hogy Libanonban és a világ más részein is, „a háború mesterséges intelligenciával zajlik anélkül, hogy figyelembe vennék az emberek életét, akik ennek az áldozatai”.

Ezért újítom meg ismét békefelhívásomat – hangoztatta XIV. Leó.

(MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elképesztő ötlet a FIFA-tól, Trump is ott lehet a háttérben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 20:15
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) azt tervezi, hogy befektetőknek értékesíti az égisze alatt zajló tornák kereskedelmi jogainak egy részét, amivel több mint négymilliárd dolláros bevételre tenne szert.
Nemzetközi Egyazon napon tárgyalt Trump Zelenszkijjel és Netanjahuval
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:59
A Fehér Ház „pozitívnak és produktívnak” minősítette Donald Trump amerikai elnök találkozóját Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, majd Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel.
Nemzetközi Ez már sok volt: bekérette az Európai Unió az orosz ügyvivőt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:37
Bekérette az orosz ügyvivőt a romániai légtérsértés és a Lettország kelet-ukrajnai tiszteletbeli konzulátusát ért támadás miatt az uniós külügyi szolgálat – közölte az Európai Bizottság illetékes szóvivője kedden Brüsszelben.
Nemzetközi Trump előremenekül: kitör a botrány a választások után?
Kollár Dóra | 2026. július 28. 18:46
Az amerikai elnök ismételten elővette kedvenc vesszőparipáját, így újból elindult a vita arról, hogy történt-e választási csalás 2020-ban, miközben vészesen közeledik a jelenlegi adminisztráció számára nem sok jóval kecsegtető novemberi félidős voksolás. Trump mesterien tereli a közfigyelmet – ez már egy kétségbeesett ember próbálkozása? Az e heti Nagyítóban erre kerestük a választ.
Nemzetközi Tovább dagadt a botrány az Egyesült Államok és Franciaország között az ENSZ BT ülésén
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:49
Felháborodott az Egyesült Államok, miután Franciaország képviselői párhuzamot vontak az ország és Észak-Korea között. Az ügy a héten tovább folytatódott, amikor amerikai képviselők kivonultak az ENSZ BT üléséről, miközben felszólalt Jérome Bonnafont francia nagykövet.
Nemzetközi Románia is drasztikus lépésre kényszerült
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:35
A Duna alacsony vízállása miatt.
Nemzetközi Megtalálták az elkergetett ukrán elnököt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 10:41
Az Oleg Nyikolajevics Leonov nevet használja Szocsiban.
Nemzetközi Olcsóbb lehet a tankolás Horvátországban
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 09:41
Literenként további 20-21 centtel csökkenthetik az üzemanyagok árát.
Nemzetközi Nagyon gyorsan szegényedik Elon Musk
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 08:45
Kedden reggel már csak 709 milliárd dollárja volt Elon Musknak.
Nemzetközi Tömeges ukrán dróntámadás érte a moszkvai régiót
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 08:15
Az egyik drón Csehovban egy többlakásos lakóházba csapódott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG