2p

Az orosz külügyminisztérium szóvivője vizsgálatot követel, egyelőre nem világos, mi történt Marseille-ben.

Robbanások történtek Oroszország marseille-i főkonzulátusának területén – közölte hétfőn Sztanyiszlav Oranszkij, Oroszország marseille-i főkonzulja az RBC orosz hírügynökség jelentése szerint.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta: a főkonzulátus területén történt robbanásoknak terrortámadás jellegük van. Oroszország alapos vizsgálatot követel a francia féltől.

„A marseille-i orosz főkonzulátus területén történt robbanások terrortámadás jellegzetességeit mutatják, alapos és gyors vizsgálatot követelünk az akkreditáló országtól, valamint lépéseket az orosz külképviseletek biztonságának megerősítésére”

- mondta a diplomata.

A Reutersnek ugyanakkor egy francai belbiztonsági forrása azt mondta, hogy két eszközt dobtak az orosz konzulátus falának irányába, ezek közül az egyik felrobbant – egy másik forrás szerint Molotov-koktélokról lehetett szó. Nem egyértelmű, hogy a „lövedékek” átjutottak-e a falon, egy forrás szerint mindkettő a konzulátus kertjében ért földet.

(via MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem akárki lesz Szijjártó Péter vendége
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 10:21
Egy ázsiai nagyhatalomtól érkezik kollégája.
Nemzetközi Újabb orosz dróntámadás, kisgyerekek is meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 09:17
Harkiv közelében történt a csapás.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tehet Zelenszkij, ami a háború sorsát is eldöntené
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:15
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan bejelenti: elnökválasztás lesz Ukrajnában, a lakosság pedig szavazhat arról, elfogadja-e a háborút lezáró béketervet.
Nemzetközi Az Európai Parlament furcsa koalíciója módosította a menekültügyi szabályokat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 20:00
Megalkotásra került a biztonságos származási országok közös uniós jegyzéke, továbbá megerősítették a kérdésben a biztonságos harmadik ország elvét.
Nemzetközi Indonézia akár 8 ezer katonát is Gázába vezényelne
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:20
Indonézia bejelentette, hogy akár 8 ezer katonát is felkészít a Gázai övezetbe történő telepítésre. Ez az első ország, amely a tavaly év végén az Egyesült Államok közvetítésével létrejött tűzszüneti megállapodás második szakaszának részeként csapatokat küldene a térségbe.
Nemzetközi A francia elnök nagyhatalmat faragna Európából
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:41
Emmanuel Macron igen kritikusan beszélt az öreg kontinensről, és egy konkrét javaslattal is előrukkolt.
Nemzetközi Készül a mesterterv Ukrajna EU-csatlakozására, még Trump is felhívhatja Orbán Viktort
Wéber Balázs | 2026. február 10. 18:21
Már javában készülnek a tervek Brüsszelben Ukrajna EU-csatlakozásának felgyorsítására. A Kijev-párti erők bíznak a csatlakozást ellenző Orbán-kormány bukásában – vagy ha ez elmarad, akkor Donald Trump nyomásgyakorlásában. Nagyító alatt ezúttal Ukrajna rögös útja az uniós közösségbe.
Nemzetközi Védőintézkedéseket fogadott el az EP a Mercosur-megállapodáshoz
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 16:21
A Fidesz és a Tisza képviselői a megoldás ellen szavaztak, míg a DK és a Mi Hazánk képviselői annak elfogadására.
Nemzetközi Ezért szabotálja Donald Trump a Kanadába vezető új híd megnyitását
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:21
Az amerikai elnök azzal fenyegetőzik, hogy megakadályozza az új amerikai–kanadai híd megnyitását, és tárgyalásokat követel Ottawával.
Nemzetközi Marco Rubio jövő héten Budapestre látogat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 07:56
München után február 15-16-án Pozsonyba és Budapestre látogat Marco Rubio. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG