2p

Az izraeli hadsereg (IDF) állítása szerint megölte a Hezbollah egyik parancsnokát.

Abu Ali Rida az IDF elleni rakétatámadásokért volt felelős, és a dél-libanoni Baraachit területet irányította. Az IDF állítása szerint folytatja a „célzott” és „limitált” támadásokat a „terroristák” ellen, adta hírül a The Guardian.

Eközben a libanoni hatóságok azt közölték, hogy már 2800 fölé emelkedett az izraeli támadások áldozatainak a száma. Egybehangzó híradások szerint közöttük sok a civil. Bassam Mawlawi, Libanon ügyvivő belügyminisztere mára összehívott egy biztonsági ülést, tekintettel a folytatódó izraeli csapásokra.

Áldozatokat keresnek egy izraeli légicsapásban megsemmisült lakóépületben a dél-libanoni Ghaziehben 2024. november 3-án
Áldozatokat keresnek egy izraeli légicsapásban megsemmisült lakóépületben a dél-libanoni Ghaziehben 2024. november 3-án
Fotó: MTI/AP/Mohammed Zaatari

A palesztin Wafa hírügynökség szerint a zsidó állam vasárnap éjjel a Gázai övezetben is folytatta a támadásokat: robbanásokat lehetett hallani az övezet középső részén fekvő Nuszeirat menekülttábortól északra, valamint izraeli vadászgépek támadták a déli részen fekvő Rafahot. Észak-Gázában pedig a Kamal Adwan kórházat érték rakétacsapások helyi közlések szerint.

A gázai egészségügyi minisztérium azt állítja, hogy tavaly október 7-e óta – a Hamász ekkor hajtotta végre több mint 1100 áldozatot követelő terrortámadását Izrael ellen – több mint 43 ezren vesztették életüket az izraeli hadműveletekben.

A Wafa hírügynökség azt is közölte, hogy  a megszállt Ciszjordániában található Al-Birehben 15-20 autót gyújtottak fel izraeli telepesek az éjjel. A palesztin hatóságok szerint „terrorista telepes milíciák” követték el a  támadást. Az izraeli rendőrség szerint vizsgálják a támadást.

Az izraeli telepesek és hatóságok támadásaiban 732 palesztin vesztette életét tavaly október 7-e és idén október 21-e között Ciszjordániában és Kelet-Jeruzsálemben az ENSZ adatai szerint.    

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Meddig bírják az izraeliek a libanoni feszültséget?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 07:08
Az amerikai elnök bejelentette, hogy három héttel meghosszabbítják az Izrael és Libanon között hétfőn lejáró tűzszünetet.
Nemzetközi A cseh kormányfő szerint elfogadhatatlan az Európai Unió költségvetési terve
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 18:45
Csehország számára abszolút elfogadhatatlan az Európai Unió 2028-tól tervezett, következő hétéves költségvetési tervezete – jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök Prágában csütörtökön, mielőtt elindult az EU-tagországok kormányfőinek informális találkozójára Ciprusra.
Nemzetközi Megszólalt Putyin az oroszországi internetkimaradásokról
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:50
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön azt mondta, hogy az országban tapasztalható internetkimaradásokat biztonsági okokból vezetik be. Csak nagyon enyhe önkritikát gyakorolt ezzel kapcsolatban.
Nemzetközi Elfogadta az újabb szankciós csomagot az Európai Unió Oroszország ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 15:45
Az Európai Unió Tanácsa csütörtökön elfogadta az Oroszországgal szembeni 20. szankciós csomagot. Ezt a testület soros ciprusi elnöksége közölte az X-en. 
Nemzetközi Lakónegyedre mértek csapást az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:57
A csapásokban legalább ketten életüket vesztették.
Nemzetközi Miközben Trump napi kétmilliárd dollárt költ a háborúra, milliók halhatnak meg a segélyek hiánya miatt
Wéber Balázs | 2026. április 23. 10:16
Miközben az Irán elleni háború napi kétmilliárd dollárba kerül az Egyesült Államoknak, a hadikiadások pedig szerte Nyugaton megugrottak, a nemzetközi segélyezésre jutó források radikálisan csökkennek, és – részben a háború miatt – egyre nő a rászorulók száma. Egy ENSZ-becslés szerint az iráni háború első két hetére költött pénzből 87 millió életet lehetett volna megmenteni.
Nemzetközi Szlovákia: újraindult a kőolajszállítás a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 09:05
Csaknem három hónap után megérkezett az első orosz kőolajszállítmány Szlovákiába.
Nemzetközi Az EU-ban nőtt a GDP-arányos államháztartási hiány
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 08:10
A legnagyobb költségvetési többlet Cipruson (4,0 százalék), Írországban (2,5 százalék) és Dániában (2,0 százalék) volt.
Nemzetközi Szijjártó Péter: „Zelenszkij akaratának megfelelő eredmény született”
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 20:41
Szijjártó Péter leköszönő külgazdasági és külügyminiszter volt a Telex vendége, az interjúban több téma is előkerült.
Nemzetközi Hamarosan ismét tárgyalhat Irán és az Egyesült Államok?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 19:50
Újabb tűzszünetet jelentett be Trump.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG