2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Oroszország titokban szállított finomított kőolajat Észak-Koreába olyan mennyiségben, amely megsérti az ENSZ Biztonsági Tanácsa által meghatározott felső exporttilalmi határt - közölte csütörtökön a Fehér Ház.

A Fehér Ház azután szólalt meg, hogy az orosz vétó után feloszlatták az Észak-Koreával szemben nukleáris fegyverek és rakétaprogramok miatt régóta érvényben lévő ENSZ-szankciók végrehajtását felügyelő ENSZ-szakértői testületet - írja a Reuters.

Kim Dzsong Un koreai és Vlagyimir Putyin orosz vezető titokban is üzletel
Kim Dzsong Un koreai és Vlagyimir Putyin orosz vezető titokban is üzletel
Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Vlagyimir Szmirnov

„Miközben Moszkva megvétózta a testület mandátumának megújítását, Oroszország finomított kőolajat szállított Vosztocsnij kikötőjéből a Koreai Népi demokratikus Köztársaságba" – közölte újságírókkal John Kirby, a Fehér Ház nemzetbiztonsági szóvivője.

Az ENSZ szankciói értelmében Phenjan évente 500 ezer hordó finomított olajterméket importálhat. Az orosz és észak-koreai New York-i ENSZ missziója nem reagált azonnal az amerikai váddal kapcsolatos kommentárkérésre.

Kirby elmondta, hogy Oroszország csak márciusban több mint 165 ezer hordó finomított kőolajat szállított Észak-Koreába, és mivel az orosz és észak-koreai kereskedelmi kikötők közel vannak, Oroszország korlátlan ideig képes fenntartani ezeket a szállítmányokat.

Oroszország március végén blokkolta az ENSZ szankciókat ellenőrző megfigyelőtestület éves megújítását, ami az amerikai kormányzati körök szerint nem más, mint Moszkva azon szándéka, hogy elrejtse az ENSZ Biztonsági Tanácsa határozatainak megsértését.

Matt Miller, a külügyminisztérium szóvivője elmondta, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei azon dolgoznak, hogy „új, összehangolt szankciókat jelöljenek ki ebben a hónapban”.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea márciusban munkacsoportot indított, amelynek célja, hogy megakadályozza Észak-Koreát abban, hogy tiltott olajat szerezzen be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij: Készen állok találkozni Trumppal
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 19:59
Az ukrán elnök kedden beszélt arról, hogy ha egy ország háta mögött hoznak döntést annak sorsáról, akkor az nem fog működni. A Fehér Ház részéről még nem erősítették meg a Trump-Zelenszkij találkozó hírét, de úgy tűnik, az ukrán vezetés már csak egy időpontra vár.
Nemzetközi Zelenszkij Washingtonban, Orbán Viktor Moszkvában? Felcsillant a remény az ukrajnai fegyverszünetre
Wéber Balázs | 2025. november 25. 18:56
Egy héten belül gyakorlatilag két béketerv is napvilágot látott az ukrajnai háború lezárására, és jelenleg is gőzerővel folynak a tárgyalások egy mindkét fél számára elfogadható kompromisszum elérésén. Miközben az ukrán elnök Washingtonban tárgyalna a terv véglegesítéséről, Orbán Viktor pénteken Putyinnal egyeztethet Moszkvában. Nagyító alatt ezúttal az ukrajnai kiegyezés lehetősége.
Nemzetközi Pénteken Putyinhoz repül Orbán Viktor? A kormány nem cáfol
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 15:59
Megbízható forrásból jött az értesülés, cáfolat helyett csak szűkszavú választ jött a magyar kormánytól.
Nemzetközi A CNN úgy tudja, Ukrajna elfogadhatta a módosított béketervet
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 15:24
Már csak kisebb részletek egyeztetése van hátra, Ukrajna elfogadta a Genfben módosított amerikai béketervet – erről beszélt egy amerikai tisztviselő a CNN-nek. Zelenszkij szerint sok munka van még hátra.
Nemzetközi Lecsapott Ukrajna az orosz határnál, ez volt az egyik legsúlyosabb támadás
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 11:36
Miközben Oroszország légicsapásokat mért Kijevre, Ukrajna a határmenti orosz régiókban hajtott végre légitámadásokat az éjjel.  
Nemzetközi Alakul a béketerv, de még korai az újabb Trump-Zelenszkij találkozó
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 09:46
Érzékelni az optimizmust a Fehér Házban.
Nemzetközi Még gyorsan rommá lövi Putyin Kijevet, mielőtt kibékülne?
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 07:31
Az energetikai infrastruktúrát érte a támadás.
Nemzetközi Trump eltapossa a lázadókat, de őt is elsodorhatja a pártháború
Kollár Dóra | 2025. november 25. 05:51
Egyre több jele van a belső elégedetlenségnek az amerikai Republikánus Párton belül. Donald Trump példát statuált, de lehet, hogy ez sem lesz elég ahhoz, hogy megfékezze a felszín alatt forrongó lázadási hullámot. 
Nemzetközi Sok hűhó semmiért? Így alakulhat a béketárgyalás a héten
Vámosi Ágoston | 2025. november 24. 18:28
Véget ért a genfi békekonferencia, és ugyan Donald Trump láthatóan optimista, nagy eredményt nem sikerült elérni. Már az európai vezetők is korlátoznák az ukrán hadsereg létszámát, de a Kreml ezzel együtt is elégedetlen az új javaslattal. A német kancellár nem vár áttörést ezen a héten, és a Zelenszkij-Trump csúcs időpontját sem sikerült kitűzni.
Nemzetközi Emiatt zuhantak be csúnyán az Ozempic-gyártó részvényei
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 17:37
A befektetők a Novo Nordisk bejelentését követően visszavitték a vállalat részvényeinek értékét a 2021 júliusi szintre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG