2p

Lassan, de tovább javul a két hete meglőtt szlovák kormányfő, Robert Fico állapota. Az is kiderült, ki fogja őt helyettesíteni az ukrajnai helyzetről tárgyaló svájci konferencián.

Lassan, de lépésről lépésre tovább javul Robert Fico szlovák kormányfő egészségi állapota, miután május közepén egy merénylő életveszélyesen megsebesítette – jelentette be a pozsonyi kormányhivatal sajtóosztálya kedden az MTI-nek is eljuttatott közleményében.

A meglőtt szlovák miniszterelnök állapota lépésről lépésre javul
A meglőtt szlovák miniszterelnök állapota lépésről lépésre javul
Fotó: MTI / AP / TASR Slovakia / Jan Kroslák

„A kormányfő állapota lassan, de továbbra is javul. Bízunk abban, hogy ez a pozitív fejlődés napról napra folytatódni fog”

– írták a rövid közleményben a besztercebányai Roosevelt kórház által adott információkra hivatkozva. Robert Fico egészségi állapotáról további részleteket nem hoztak nyilvánosságra.

Közben a TASR közszolgálati hírügynökség jelentése szerint Juraj Blanár külügyminiszter megerősítette, hogy ő fogja helyettesíteni Robert Ficót az ukrajnai helyzettel kapcsolatban júniusban, Svájcban rendezendő konferencián. A rendezvényen az eredeti tervek szerint Szlovákiát Fico képviselte volna, aki korábban határozottan leszögezte: bármit kérjenek is tőlük, az biztos, hogy egyetlen szlovák katona sem fogja átlépni a szlovák-ukrán határt. A pozsonyi külügyi tárca korábbi közlésében rámutatott: aktívan részt vesznek a konferencián, és a békés megoldás mellett állnak majd ki.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:59
Oroszország súlyos légitámadást indított péntek délelőtt Ukrajna ellen; a légierő közölte, hogy Tu-95-ös és Tu-160-as stratégiai bombázó repülőgépek felszállását, valamint több száz, pilóta nélküli eszköz mozgását észlelték a légtérben. A helyi hatóságok arról számoltak be, hogy a támadásoknak több civil áldozata van.  
Nemzetközi Feltartóztatak egy orosz tartályhajót, amely hatalmas olajszennyezést okozott a Balti-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:45
A svéd parti őrség feltartóztatott pénteken egy Oroszországból elindult tartályhajót, amelyről azt gyanítják, hogy egy 12 kilométer hosszan elterülő olajszennyezést okozott a Balti-tengeren.
Nemzetközi Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 14:20
A NATO fontossága mellett érvelt Johann Wadephul német külügyminiszter a Funke médiacsoport lapjainak adott, pénteken közzétett interjújában, egyben aggodalmának adott hangot Donald Trump amerikai elnöknek a szövetségből való kilépéssel kapcsolatos szavai miatt.  
Nemzetközi Folytatódnak a harcok a Közel-Keleten, súlyos veszteségek vannak
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 13:48
Irán azt állítja, lelőtt egy vadástgépet, miután lebombáztak az országban egy hidat. Jeruzsálemet is rakétákkal támadták a Pészah első napján. 
Nemzetközi Moszkva megfenyegette az Európai Unióba belépő szomszédos országokat
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 13:17
Az Európai Unió a NATO-nál is ellenségesebb katonai szövetséggé alakulhat át, ezért Oroszországnak fel kell hagynia azzal, hogy toleráns a vele szomszédos országok azon szándékával szemben, hogy belépjenek a gazdasági-katonai unióba – írta Dmitrij Medvegyev, az orosz biztonsági tanács alelnöke pénteken a Telegram-csatornáján.  
Nemzetközi Megy az agyalás arról, hogyan lehetne megnyitni a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 12:45
A világ nyersolajellátásában kulcsszerepet betöltő Hormuzi-szoros megnyitásának lehetséges módozatairól egyeztetett csütörtökön számos ország a brit kormány kezdeményezésére.  
Nemzetközi Mianmar a katonai junta vezetőjét választotta meg elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 11:39
Mianmarban a parlament az országot a 2021-es puccs óta irányító junta vezetőjét, Min Aung Hlaing tábornokot választotta államfővé pénteken.  
Nemzetközi Donald Trump felmentette az igazságügyi miniszterét
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 11:35
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön bejelentette, hogy menesztette Pam Bondi igazságügyi minisztert. Utódja Todd Blanche igazságügyiminiszter-helyettes lesz – közölte Donald Trump a Truth Social nevű közösségi oldalán.  
Nemzetközi Politico: Ukrajna gondjai nem oldódnak meg Magyar Péter győzelmével?
Kollár Dóra | 2026. április 3. 11:31
Brüsszeli források bizonytalanok abban, hogy mi várható az esetleges kormányváltás után.
Nemzetközi Szerbia ismét meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 09:34
Szerbia május 2-ig meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat, hogy megvédje a hazai piacot, „mivel a globális események jelentős mértékben befolyásolják e termék ellátását és a kínálat csökkenését” – közölte a kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG