2p

Putyin kész folytatni a háborút, ha követelései nem teljesülnek.

Vlagyimir Putyin orosz elnök továbbra sem hajlandó kompromisszumokra a béketárgyalások során, ami megnehezíti Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a konfliktus rendezésére – írja a Bloomberg március 10-én, meg nem nevezett nyugati biztonsági tisztviselőkre hivatkozva, erről a Kyiv Independent írt. 

A lap szerint Putyin szándékosan „maximalista” követeléseket támaszt, különösen a területi kérdésekben, a békefenntartók jelenlétével és Ukrajna semlegességével kapcsolatban, annak ellenére, hogy ezek nagy valószínűséggel elfogadhatatlanok Kijev és az európai országok számára.

Putyin 2024 júniusában azzal a feltétellel ajánlotta a tárgyalások megkezdését, hogy Ukrajna kivonul a részben megszállt Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja régiókból. Miközben Donald  Trump február 24-én azt állította, hogy Putyin beleegyezne európai békefenntartók ukrajnai jelenlétébe egy megállapodás részeként, Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ezt elutasította.

A nyugati tisztviselők szerint Putyin kész folytatni a háborút, ha követelései nem teljesülnek, ami megkérdőjelezi a béketárgyalások iránti valódi elköteleződését.

A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov a Bloombergnek visszautasította ezeket az állításokat. „Oroszország nyitott a békefolyamatokra, és céljait békés, diplomáciai eszközökkel szeretné elérni” – mondta Peszkov.

Trump korábban többször is gyors megoldást ígért a háborúra. Gyakorlatilag botrányba fulladt a február 28-i találkozója Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel a Fehér Házban. Az egyeztetést követően Trump felfüggesztette az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai támogatást és hírszerzési együttműködést, hogy nyomást gyakoroljon Kijevre a tárgyalások érdekében.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi „Én magyar békefenntartókat is küldenék Ukrajnába” – Interjú Gyarmati Istvánnal
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2025. március 12. 06:01
Ukrajnába főleg a Globális Délnek, valamint az oroszokkal jóban lévő NATO-tagállamoknak, tehát Szlovákiának, Bulgáriának és Magyarországnak kellene békefenntartókat küldenie egy jövőbeni tűzszünet biztosítására, jelentette ki a Klasszis Média műsorában, a Klasszis Podcastban Gyarmati István diplomata, biztonságpolitikai szakértő. Hozzátette: az ukrajnai háborút az Egyesült Államok máshogy próbálja megoldani, mint a többi NATO-tagállam, a magyar kormány pedig Washington mögé állt be – szerinte a jelen helyzetben sokkal inkább az Egyesült Államok gyakorol befolyást a magyar kormányra, nem pedig Oroszország.
Nemzetközi Ukrajna belemenne a 30 napos fegyverszünetbe
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 19:49
Moszkvának kell mondania valamit.
Nemzetközi Bombagól vagy öngól? Újabb fájdalmas csapást vitt be Kijev Oroszország szívében
Wéber Balázs | 2025. március 11. 19:06
Miközben Szaúd-Arábiában magas szintű tárgyalások kezdődtek az Egyesült Államok és Ukrajna között egy esetleges tűzszünetről, az ukrán hadsereg a háború legsúlyosabb dróntámadását hajtotta végre Moszkva és környéke ellen. Az időzítés nyilván nem véletlen – de mi volt Kijev célja, és eléri-e azt? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban.
Nemzetközi Végleg kizárták! Călin Georgescu lemarad az elnökválasztásról
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 18:52
Az alkotmánybíróság elutasította Călin Georgescu fellebbezését, így véglegesen kizárták a 2025-ös romániai elnökválasztásból. Jogorvoslatra már nincs lehetőség.
Nemzetközi Saját csapdájába eshet Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 16:53
Trump vámintézkedései fokozzák a gazdasági bizonytalanságot, visszafogva a fogyasztói kiadásokat és vállalati beruházásokat. Nem ez volt az ígéret.
Nemzetközi Mivel okozza a legnagyobb fájdalmat Trump Ukrajnának?
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 15:41
Mi tűnik az EU hosszú távú biztonsága szempontjából a legjobb megoldásnak, illetve Donald Trump mely lépése fájt leginkább Ukrajnának?
Nemzetközi Már több, mint 3 milliárd forintnál tart az Oszakai Pavilon megvalósítása
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 15:21
Februárban bemutatták az Oszakai Pavilon terveit. A valóságban pedig a NER közkedvelt takarítóbirodalma, a B+N Referencia Zrt. végezheti el a létesítménygazdálkodási feladatokat a Japánban rendezendő világkiállításon a magyar pavilonban.
Nemzetközi Donald Trump elmondta, hogy milyen autót vesz
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 14:54
Ismét szövetségese segítségére sietett.
Nemzetközi Könyörtelen bosszúra szólították fel Vlagyimir Putyint: rettegett rakétát indítanának Ukrajna ellen
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 13:57
Az ukrán hadsereg kedden hajnalban 91 drónnal támadta Moszkvát.
Nemzetközi Az „utolsó dolog”, amire Amerikának szüksége van, az egy boszniai válság – megszólalt Marco Rubio
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 13:31
Ezzel közvete a magyar kormányt is visszafogottságra intette az amerikai külügyminiszter?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG