4p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Ukrajna ellen harcoló észak-koreai csapatok veszteségei mostanra elérték a négyezer főt, azaz nagyjából ennyien haltak vagy sebesültek meg – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a németországi Ramsteinben lévő amerikai légitámaszponton az Ukrajna támogatására alakult nemzetközi kontaktcsoport 25. ülésén.

Zelenszkij kijelentette, hogy Észak-Koreában nem becsülik az emberéletet, Vlagyimir Putyin orosz elnök pedig egyre többet invesztál az Ukrajna elleni agressziójába.

 Rommá lőtt épületek és egy babakocsi a kelet-ukrajnai Donyecki területen fekvő Csasziv Jarban
Rommá lőtt épületek és egy babakocsi a kelet-ukrajnai Donyecki területen fekvő Csasziv Jarban
Fotó: MTI/EPA/Ukrán 24. gépesített dandár sajtószolgálata

Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter a találkozón bejelentette, hogy 500 millió dolláros katonai segélycsomagot küld az Egyesült Államok Ukrajnának – számolt be a Jevropejszka Pravda ukrán hírportál. A Pentagon vezetője szerint az orosz megszálló erők folytatják offenzívájukat Kelet-Ukrajnában, a lakosság szerte Ukrajnában nagyszabású orosz rakétatámadásokkal néz szembe, amelyek az energetikai infrastruktúrát célozzák, ezért a tél meglehetősen nehéz a civil lakosság számára.

„Februárban lesz három éve, hogy elkezdődött a teljes körű háború, és annak következményei mindannyiunk számára nagyon jelentősek. Ha Putyin lenyeli Ukrajnát, az étvágya csak megnő, és akkor még több erőszakot fogunk látni” – figyelmeztetett.

Hozzátette, hogy országa továbbra is elkötelezett amellett, hogy „ezt ne hagyja megtörténni”. Emlékeztetett arra, hogy Ukrajnának összesen több mint 122 milliárd dollárnyi segélyt nyújtottak a Ramstein formátum résztvevői.

Rusztem Umerov ukrán védelmi miniszter Facebook-bejegyzésében megerősítette a Pentagon korábbi közlését, hogy a Ramstein formátum ülésén a várakozások szerint Kijevvel egyeztetve jóváhagyják Ukrajna támogatásának a következő két évre szóló, nyolc területre kiterjedő terveit. A tárcavezető beszámolt arról, hogy a fő találkozó előtt már kétoldalú megbeszélést folytatott amerikai kollégájával, Austinnal, megvitatták a találkozó előkészületeit és az együttműködés kulcsfontosságú területeit. A várhatóan a nap folyamán jóváhagyásra kerülő támogatási tervek legalább 2027 végéig rögzítik a stratégiai célokat és a katonai segítségnyújtás kulcsfontosságú szükségleteit.

„Ezek az Ukrajna és a partnerek által közösen kidolgozott és elfogadott dokumentumok a támogatás és segítségnyújtás alapját képezik olyan területeken, mint a légvédelem, a tüzérség, a páncélozott járművek, a drónok, a légierő, a tengeri biztonság és más fontos kérdésekben” – fejtette ki Umerov.

Mi történt a fronton? 

Az ukrán 47. dandár közleményben arról számolt be, hogy más ukrán egységekkel együttműködve visszavertek egy nagyszabású orosz rohamot az oroszországi kurszki régióban. A pontos helyszínt nem nevezték meg. A közlés szerint az orosz erők nagy mennyiségű haditechnikai eszközt és katonát vetettek be. Hadoszlopaikban elől harckocsik haladtak aknamentesítő berendezéssel, hogy megtisztítsák az átjárókat. A támadásokat hat hullámban hajtották végre. Az ellenség harckocsikkal, gyalogsági harcjárművekkel, páncélozott szállítójárművekkel – összesen mintegy 50 egységnyi felszereléssel – próbált áttörni az ukránok védelmi vonalán. A harcok közben 45 orosz katona halt meg, 53 pedig megsebesült.

Roman Mrocsko, a déli Herszon város katonai közigazgatásának vezetője közölte, hogy három irányított légibombával mért csapást Oroszország reggel a megyeszékhelyre. Eddig kilenc sérültről érkezett hír, egy családi házat, egy vállalkozást és egy óvodát találtak el. Olekszandr Prokudin, Herszon megye kormányzója pedig csütörtökön arról tájékoztatott, hogy előző nap egy 27 éves férfi életét vesztette a Beriszlav elleni orosz támadásban. Később közzétette, hogy a régióban lévő Nezlamne falura reggel mért orosz támadásban egy nő vesztette életét.

Oleh Szinyehubov, a keleti Harkiv megye kormányzója a Telegramon arról adott hírt, hogy egy orosz Molnyija drón nap közben eltalált egy üzemet Harkiv városában, az eddigi információk szerint egy 65 éves férfi sebesült meg.

Az ukrán légierő közlése szerint az éjjel az oroszok 70 Sahid csapásmérő drónnal és különféle csalidrónokkal támadták Ukrajnát, viszont egyetlen drón sem érte el célját.

Az ukrán vezérkar csütörtöki összesítése szerint az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége meghaladta a 803 ezret, előző nap az ukrán erők megsemmisítettek egyebek mellett 17 orosz harckocsit, 36 tüzérségi fegyvert és 86 drónt.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Államtitkok a chaten: dagad a botrány Trump egyik legfontosabb minisztere körül
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 13:36
Nem csak egy chaten osztotta meg a jemeni támadás részleteit, köztük egy újságíróval: egy másik online beszélgetésben felesége és testvére is ott volt, amikor kiszivárogtatta a szigorúan titkos részleteket.
Nemzetközi Tovább mélyül a válság, Kína újabb szankciókat jelentett be
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 12:03
Kína szankciókat vezet be amerikai kongresszusi képviselőkkel, kormánytisztviselőkkel és civil szervezetek vezetőivel szembe.
Nemzetközi Elon Musk védené meg Amerikát a nukleáris pusztulástól is – egy szerény előfizetési díjért cserébe?
Litván Dániel | 2025. április 21. 11:33
Kiszivárgott információk szerint Elon Musk SpaceX-je kulcsszerepet játszhat az új, áthatolhatatlannak tervezett amerikai rakétavédelmi pajzs megépítésében. De van néhány nem is olyan apró probléma ezzel.
Nemzetközi Hiába a tűzszünet és a húsvét: folytatódtak a borzalmak Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. április 21. 09:46
Már az állítólagos a tűzszünet sem volt az igazi – aztán miután véget ért, szinte azonnal megszólaltak a szirénák Ukrajnában.
Nemzetközi Külföldi bankárok tűntek fel Moszkvában, Putyin visszacsalogatná a nyugati cégeket
Wéber Balázs | 2025. április 21. 06:04
A Kreml már dolgozik azon, hogy visszacsábítsa Oroszországba az Ukrajna elleni katonai agresszió miatt kivonult nyugati vállalatokat. Egy olasz cég már vissza is kapta a korábban lefoglalt orosz érdekeltségét, és nemrég Moszkvában látták néhány nemzetközi befektetési bank és árukereskedő cég képviselőit is. Érdemi visszatérési hullám ugyanakkor a háború végéig aligha várható.
Nemzetközi Jó hír Ferenc pápáról – még Trump alelnökével is összefutott
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 16:38
A katolikus egyházfő áldást osztott.
Nemzetközi Tilosban járó orosz gépeket fogtak el
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 15:48
A brit légierő (RAF) vadászgépei elfogtak két orosz repülőgépet, amelyek a Balti-tenger felett a NATO légterének közelében repültek.
Nemzetközi Folytatódik a gázai pokol: Netanjahu kemény kijelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 13:21
Az izraeli miniszterelnök szerint országának nincsen más lehetősége.
Nemzetközi Összeomolhatott a Putyin által bedobott tűzszünet
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 12:32
A húsvéti tűzszünet végrehajtásával vannak gondok az ukrán elnök szerint, míg az oroszok Ukrajnát vádolták annak megsértésével.
Nemzetközi Itt van, mit üzent Zelenszkij húsvét alkalmából
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 10:07
Volodimir Zelenszkij elnök húsvét alkalmából köszöntötte az ukránokat, és kijelentette, hogy előbb-utóbb a gonosz visszahúzódik, és az élet győzedelmeskedik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG