2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Erős konkurenciát támaszt a személyi kölcsönöknek.

Bár a munkáshitel bevezetése a néhány millió forintos, szabad felhasználású kölcsön felvételében gondolkodó fiatalok mozgásterét elvileg jelentősen kibővítette – hiszen a támogatott konstrukciónál 17 évben határozták meg a jogosultság alsó korhatárát –, ezt a lehetőséget csak ritkán használják ki maximálisan a hitelintézetek: a támogatott konstrukciót kínálatban tartó hét bankból mindössze egynél 17 év az alsó korhatár, a többieknél kivétel nélkül alapfeltétel a betöltött 18. életév – írja vasárnapi cikkében a G7., amit a Telex szemlézett.

A gazdasági portál szerint érthető, hogy a bankok sokszor 18 év felett húzzák meg az igénylők alsó korhatárát.

  • Egyrészt a szakképző intézményből vagy középiskolából frissen kijövő fiatalok jövedelme általában az alacsonyabb sávok valamelyikébe tartozik, ráadásul egy 18–19 éves fiatal még aligha képes stabilan megvetni a lábát a munkaerőpiacon.
  • Másrészt a pályafutásuk és önálló életük kezdetén járó fiatalokkal könnyebben előfordulhat, hogy nem kellő alapossággal hoznak pénzügyi döntéseket, márpedig egy személyi kölcsönt is rendszerint hosszú évekig kell törleszteni.

A bankok eddigi tapasztalatai szerint a munkáshitelt igénylők nagy többsége a felső korhatárhoz közelít – tehát 23-25 éves –,és nagyon alacsony a 20 év alatti ügyfelek aránya.

Az idén január óta elérhető munkáshitel egyébként erős konkurenciát támaszt a személyi kölcsönöknek, hiszen rendkívül kedvező kondíciókat kínál, így a portál szerint nem csoda, hogy a támogatott konstrukció igen lendületesen kezdte a pályafutását: a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 2025. első három hónapjában már 59,2 milliárd forint összegben kötöttek szerződéseket a bankok. Figyelemre méltó emellett, hogy az igénylők döntő többsége a lehetséges legnagyobb összeget kéri: a 15,3 ezer szerződés alapján az átlagos hitelösszeg közelít a 3,9 millió forinthoz.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Jó hírt kapott az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 18:17
A Moody’s a bankfelvásárlás hírét értékelte így.
Pénzügyi szektor A kamatvágás sem rázta meg a forintot, alig változott az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 18:26
Az eurót délután hat órakor 361,77 forinton jegyezték a reggel hét órai 361,87 forint után.
Pénzügyi szektor Történelmi csúcson zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 17:54
A részvénypiac forgalma 31,8 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Jelentős átalakulás: 80 ezer kriptós tűnt el a hazai piacról – hoz változást a Tisza?
Sipos Ildikó | 2026. július 20. 10:42
A Revolut kivonulása és a 2025-ös szigorú szabályozás felgyorsította a lemorzsolódást.
Pénzügyi szektor Van ilyen is? Rossz napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:48
Az euró jegyzése napközben 358,92 forint és 363,13 forint között mozgott.
Pénzügyi szektor Jó hangulatban zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:10
A részvénypiac forgalma 18,5 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Vegyesen indítottak a New York-i tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 16:07
Brent olajfajta hordónkénti ára 50 centtel (0,59 százalékkal) 85,45 dollárra nőtt.
Pénzügyi szektor 7 százalékkal nőtt az ABB második negyedéves nettó nyeresége
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:33
A svéd-svájci villamosberendezés-gyártó akvizíciós ajánlatot is tett. 
Pénzügyi szektor Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kora délutánra
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:00
A Mol kivételével erősödtek a vezető részvények. 
Pénzügyi szektor Sokan örülnek az új angol pénzügyminiszter-jelöltnek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 18:15
Egyéves csúcsra emelkedett a brit font az euróval szemben szerdán, miután piaci várakozások szerint Andy Burnham leendő brit munkáspárti miniszterelnök a költségvetési fegyelem hívének tekintett Shabana Mahmoodot nevezheti ki pénzügyminiszternek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG