1p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

20 éve vonták ki ezeket a bankjegyeket a forgalomból, a beváltási határidő a végéhez közeledik.
(Fotó: depositphotos.com)

Közeledik a készpénzforgalomból 20 évvel ezelőtt, 1999. július 27-én bevont barna 5000 forintos, valamint az 1999. szeptember 1-én bevont zöld, Bartók Béla portréjával ellátott 1000 forintos és a lila, Ady Endre arcképét ábrázoló 500 forintos bankjegyek elévülési határideje – hívja fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

Ez azt jelenti, hogy ezek a forgalomban régóta nem használt bankjegyek már csak néhány hétig válthatók át – névértéken – az MNB lakossági pénztárában, ugyanis az átváltási határidejük lejáratát után értéküket vesztik és már nem jár értük térítés.

Az MNB munkanapokon nyitva tartó lakossági pénztárában az elévülő bankjegyek átváltására az alábbiak szerint van lehetőség:
- a „barna” ötezer forintos esetén 2019. július 26-ig,
-  a „zöld” ezer és „lila” ötszáz forintosok esetén pedig 2019. augusztus 30-ig.

Az átváltásához nem feltétlenül kell az MNB személyes felkeresése, ugyanis a jegybank az értéklevélben eljuttatott küldemények esetén is elvégzi a bankjegyek cseréjét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Global Capital: ismét Magyarország a régió legjobb kötvénykibocsátója
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 16:07
A januári 2,5 milliárd eurós kötvénykibocsátással összefüggésben az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) munkáját két szakmai díjjal ismerte el a Global Capital nemzetközi pénzügyi szaklap – tájékoztatta az MTI-t az ÁKK csütörtökön.
Pénzügyi szektor Szebb arcát mutatja a szomszédunkban az infláció
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,0 százalék volt májusban, miután áprilisban 3,1 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Pénzügyi szektor Semmi meglepő nem volt a Bank of England mai döntésében
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 14:12
A várakozásoknak megfelelően nem módosította 4,25 százalékos alapkamatát a Bank of England.
Pénzügyi szektor Stratégiai áttörés a magyar biztosítási piacon
Natív tartalom | 2025. június 19. 11:40
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. többségi tulajdont vásárolt a Callfactory holdingcégében, amely Magyarország egyik vezető Call Center szolgáltató vállalatcsoportja, és a jövőben HUNFactory néven szolgája ki meglévő és leendő ügyfeleit.
Pénzügyi szektor Óriási változás történt a bankkártyás fizetésekben Magyarországon
Herman Bernadett | 2025. június 18. 19:12
Erőlteti a kormány az ATM-ek telepítését, pedig a bankkártyások egyre kevesebb készpénzt vesznek fel. Az ügyfelek ét és félszer annyit vásárolnak már bankkártyával, mint amennyi a készpénzfelvétel összege, sőt egyre többen inkább befizetésre használják az ATM-eket. 
Pénzügyi szektor Folytatódik a példátlan összefogás a biztosítási szektorban
Natív tartalom | 2025. június 18. 17:37
Újabb fontos állomásához érkezett a biztosítási szakma jövőjét formáló példátlan összefogás: a piac egyik meghatározó szereplője, a SIGNAL IDUNA Biztosító is stratégiai megállapodást kötött a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségével (MBTSZ).
Pénzügyi szektor Újabb baljós részletek derülhetnek ki Matolcsyék alapítványi ügyeiről
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 15:37
Felügyelőbizottsági iratokat kell nyilvánosságra hozni.
Pénzügyi szektor Döntött a kormány, meghosszabbítják a kamatstopot
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 08:55
Marad a kamatstop a diákhiteleknél.
Pénzügyi szektor Az árstabilitás a prioritása az MNB alelnök-jelöltjének
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 18:28
Az Országgyűlés gazdasági bizottsága alkalmasnak ítélte Palotai Dánielt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöki posztjára 12 igen, 2 nem szavazattal, 2 tartózkodás mellett hétfői kinevezés előtti meghallgatását követően.
Pénzügyi szektor Nagyot zuhant a kölcsönből megvehető új lakások száma
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 09:32
Nagyon drágák az új lakások.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG