2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Több területen is talált a jegybank hiányosságokat az MKB Banknál a szanálás során.

A Magyar Nemzeti Bank 34,7 millió forint bírsággal sújtotta az MKB Bank Zrt.-t az átfogó csoportvizsgálata során feltárt – alapvetően a bank szanálása előtti időszakra vonatkozó – hiányosságok miatt - közölte a jegybanki felügyelet a Privátbankárral.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) átfogó csoportvizsgálatot folytatott le az MKB Bank Zrt.-nél, illetve leányvállalatainál,

  • az MKB-Euroleasing Pénzügyi Szolgáltató Zrt.-nél,
  • az MKB-Euroleasing Autóhitel Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt.-nél
  • és az MKB-Euroleasing Autólízing Szolgáltató Zrt.-nél.

A vizsgálat alá vont időszak az MKB Bank szanálásáról szóló döntést megelőző időszakot ölelte fel.

Volt probléma, nem is egy

A felügyeleti vizsgálat a bank pénzügyi tevékenysége kapcsán az értékvesztés kalkulációja és elszámolása, az ügylet,- ügyfél- és partnerminősítés szabályozása, az átstrukturált hitelek nyilvántartása, a kitettségek besorolása, a fedezetértékelés, illetve a fedezetek nyilvántartása és a monitoring területén tárt fel problémákat.

Hiányosságokat állapított meg az MNB emellett az MKB Bank követelésértékesítése, a felügyeleti adatszolgáltatás minősége, az ügyfél-átvilágítás, a megbízott pénzváltó ügynökök tevékenységének banki általi ellenőrzése, a szavatoló tőke és a tőkemegfelelés, a tőkekövetelmény számítás, a tőketervezés, valamint a vállalatirányítás területén is.

Az autófinanszírozási leányvállalatok esetében szintén az értékvesztés kalkulációja és elszámolása (s mindezek belső szabályozottsága), a hitelezés belső folyamati rendje, a számvitel, valamint a pénzmosás elleni tevékenység területén merültek fel jogszabálysértések.

Mindenkinek jutott a büntetésből

A feltárt jogsértések miatt az MNB az MKB Bank kapcsán 34,7 millió, az MKB-Euroleasing Autóhitel és az MKB-Euroleasing Autólízing számára 1,5-1,5 millió, az MKB-Euroleasing Pénzügyi Szolgáltató esetében pedig 1,4 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki, egyúttal kötelezte a társaságokat a feltárt hiányosságok megszüntetésére.

A korábbi időszakra vonatkozó, ám a felügyeleti vizsgálat nyomán most napvilágra került – a csoport belső folyamatainak elégtelensége miatti – problémák is ismételten rámutatnak arra: szükség volt arra, hogy az MKB Bank Zrt. szanálási eljárása során átalakítsák, javítsák a bank működését.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Elindult a jelentkezés a tavasz legizgalmasabb pénzügyi versenyére
Kormos Olga | 2026. március 6. 15:15
Március 15-ig jelentkezhetnek a gimnáziumokban tanuló diákok az immár hatodik alkalommal zajló Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre – hangzott el csütörtökön a szervezők és a támogatók képviselői által tartott sajtótájékoztatón. A négyfős csapatok három fordulóban mérik össze a tudásukat, ebből az első kettő online zajlik, a május 13-i országos döntőn viszont már személyesen vehetnek részt a vármegyei fordulók győztesei, Budapesten.
Pénzügyi szektor Gigászi nyereséggel zárták az évet a biztosítók
Herman Bernadett | 2026. március 6. 14:20
Megszedték magukat tavaly a magyarországi biztosítók. Rekordnyereséget értek el, az életbiztosítási díjbevétel megugrott, a PMÁP-os kamatesőn is sokat nyertek. 
Pénzügyi szektor Bizakodik a jövőben az OTP, bár az adóterhek tovább nőnek
Herman Bernadett | 2026. március 6. 10:43
A hitelállomány 15 százalékkal bővült talaly, a nyereség is nagyobb lett, kivéve Magyarországon, ahol egyre nagyobbak az adóterhek. 
Pénzügyi szektor Beolvadt a MagNet Bankba az egyik legkisebb hazai bank
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:05
A Polgári Bank integrációja a MagNet harmadik nagy akvizíciója.
Pénzügyi szektor A különadók sem ártottak a CIG Pannóniának
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 08:28
Kiemelkedő nyereséggel zárta 2025-öt a cég. 
Pénzügyi szektor Megszedték magukat az amerikai bankok
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 09:57
Az amerikai bankok együttes nyeresége tavaly 295,6 milliárd dollár volt, 27,5 milliárd dollárral (10,2 százalékkal) nagyobb az előző évinél – áll az amerikai szövetségi betétbiztosítási társaság (FDIC) honlapján.  
Pénzügyi szektor Kiváló évet zárt az Erste csoport
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 09:45
Sikeres volt a 2025-ös év – jelentette be az orsztrák bankcsoport. 
Pénzügyi szektor Már a harmadik éve szárnyal ez a megtakarítási forma
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 11:15
Az önkéntes nyugdíjpénztárak tavaly – vagyonnal súlyozva – átlagosan 9 százalék feletti nettó hozamot értek el. Ráadásul a pénztári portfoliók harmadának hozamrátái kétszámjegyűek lettek.
Pénzügyi szektor Régóta várt lépésre szánhatják el magukat Varga Mihályék
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 06:31
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, elemzői várakozások szerint közel másfél éve először 25 bázispontos kamatvágás jöhet.
Pénzügyi szektor Nagy Márton szerint túl sok a bank Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 12:51
A miniszter csak öt nagy bankot szeretne látni az országban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG