4p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Szerdán főleg az este várható Fed-jegyzőkönyv miatt inkább a kisebb ármozgások jellemezték a tőkepiacokat. A BUX esett, főleg az OTP miatt, a forint is gyengült. Számos okuk van a magyar tőzsde befektetőinek arra, hogy óvatosak legyenek a hosszú hétvége előtt – mondja az elemző.

Különböző kockázatok miatt kivárás tapasztalható a magyar részvénypiacon – mondta Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője. Egyrészt három napos hétvége előtt állunk, amely előtt nem szívesen vállalnak pozíciókat a helyi befektetők.

Másrészt a következő héten a pénteki záró szakaszban kerülnek a piacra a régiós MSCI-index átsúlyozásnak megfelelő tételek, a pletykák szerint a Mol súlya csökkenhet, az OTP-é nőhet, így a Mol eshet, az OTP emelkedhet. A bizonytalan görög helyzet miatt sem vállalnak nagyobb kockázatokat a befektetők, valamint az ukrán államcsődöt bármelyik pillanatban de facto is bejelenthetik.

Jegybankárok hete lesz

Ma este az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed jegyzőkönyvét hozzák nyilvánosságra, ami azért fontos, mert mostanában egymásnak ellentmondó adatok érkeztek az amerikai gazdaságból, így ettől várnak némi iránymutatást a tervezett kamatemelés időpontjával kapcsolatban a tőkepiaci szereplők – mondta az elemző.

Ráadásul a héten még az EKB elnöke, Mario Draghi is fog beszélni, valamint a nyilvánosság elé lép Janet Yellen, a Fed elnöke is. Kicsit távolibb esemény, de szintén kockázatot hordoz, hogy június 7-én Törökországban választások lesznek, ahol ha Erdogan elnök minősített többséget szerez, előfordulhat, hogy elnöki irányítást vezet majd be.

Leesik a Mol szelvénye

Ami az egyedi részvényeket illeti, a Mol volt mostanában különösen izgalmas. Ezen a héten lehet még a részvényeket osztalékszelvénnyel megvásárolni. Az Equilor statisztikái szerint 2006 óta a részvény egy alkalommal sem esett annyit az osztalékszelvény nélküli nap nyitó szakaszában,  mint amennyit az osztalékszelvény indokolt volna. Kedden, a hosszú hétvége után már szelvény nélkül forog a papír.

További árfolyamok>>>

A részvényt ellentétes hírek mozgatták a napokban, egyrészt a pakisztáni tevékenységéről jó hír érkezett a héten, másrészt viszont az OMV rossz eredménye visszavetette az árfolyamot.

Még egy adósmentés fenyeget

Az OTP nem bírt a technikailag fontos 6000 forintos szinttel megbirkózni, még a jó gyorsjelentés után is csak ideiglenesen tudta meghaladni azt. Az MNB és a Bankszövetség között a nem lakáscélú hitelekről folyó tárgyalások némi veszélyt jelentenek, mivel még nem tudjuk, milyen árfolyamon történne a konverzió. Ha megvalósul, az árfolyamtól függően jelentős veszteségeket is jelenthet a bankoknak ez az adósmentési kör.

A Magyar Telekom árfolyamát a Szlovák Telekom verte fel, ahol a sikertelen IPO után kivásárlás történt, és sokan arra spekuláltak, hogy ez a Magyar Telekomnál is megtörténhet. Kiss Mónika szerint azonban ez a fejlemény meglehetősen valószínűtlen.

A Richter szintén egy technikai ellenállásról fordult vissza nemrég. Június közepéig döntés születik a cariprazine-ről, ez befolyásolhatja a papír árfolyamát – fejezte be az elemző.

Megint 307 az euró

A BUX index 0,5 százalékot esett szerdán, majdnem ugyanannyit, mint amekkorát kedden emelkedett, főleg az OTP két százalékos esése miatt. A Mol és a Richter emelkedtek, a Magyar Telekom esett. Az euró/forint, amely kedden még 304,50 is volt, ismét elérte este a 307 forintot.

A keddi nagy dollárerősödés kisebb mértékben folytatódott szerdán is, de az árupiacokon mégsem estek tovább az árak, sőt kis korrekció volt: az olaj és a nemesfémek egyaránt drágultak valamelyest.

További árfolyamok>>>

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 37250 36590 37250 +1,80% 0 0 5 277 848 710 HUF 2026-01-12 17:13:58
MOL 3196 3172 3232 -0,12% 0 0 1 402 390 980 HUF 2026-01-12 17:05:34
MTELEKOM 1864 1846 1868 +0,11% 0 0 307 231 008 HUF 2026-01-12 17:07:54
RICHTER 10200 10170 10310 -0,78% 0 0 1 100 464 150 HUF 2026-01-12 17:13:41
OPUS 556 552 558 +0,18% 0 0 57 525 335 HUF 2026-01-12 17:05:08
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Megfázott a forint, nem bírt el az euróval
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 18:26
Gyengült a forint hétfőn a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Kilőtt az OTP, fordulatot hozott a hétfői kereskedés
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 18:04
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 875,29 pontos, 0,75 százalékos emelkedéssel, 117 385,41 ponton, új csúcson zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Trump bevinne egy gyomrost a bankoknak, ez rontotta el az amerikai nyitást
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 16:52
Kellemetlenkedik a pénzpiacon.
Részvény / Deviza / Áru Csak az OTP tartja magát a téli hidegben
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:51
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,72 pontos nyitás után kismértékben gyengült hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Varga Mihály: remekelt a forint, hát még a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 12:43
Varga Mihály jegybankelnök évindító sajtótájékoztatóján beszélt minderről hangsúlyozva a további pénzügyi stabilitás fontosságát is.
Részvény / Deviza / Áru Ebéd előtt sincs nagy étvágy a pesti börzén
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 11:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a BUX plusz 0,72 pontos nyitás után csökkent hétfőn délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Új csúcsra lökte a Trump-adminisztráció a nemesfémeket
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 10:12
Újabb mozgalmas hét indult a pénzpiacokon, a BÉT sem maradt ki.
Részvény / Deviza / Áru Jól összekócolta magát a forint – ezt nézze
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 07:33
Bizonytalanul vetette bele magát a magyar fizetőeszköz az újabb hétbe.
Részvény / Deviza / Áru Fagyási sérüléseket szenvedett a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 10:11
A hazai fizetőeszköz gyengébben zárta január első teljes üzleti hetét, mint ahogyan nyitotta.
Részvény / Deviza / Áru Az új év első hete is óriási rekordot hozott a londoni tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 10. 08:42
Tízezer pont feletti rekordon zárta az idei első teljes kereskedési hetet a Londoni Értéktőzsde FTSE 100-as indexe.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG