1p
Számítógép, egy meleg szoba és egy külföldi bankszámla és máris nyithatna bármelyik külföldön élő magyar magyarországi befektetési számlát. Akinek nincs számítógépe, az faxon is intézheti a számlanyitást.
Lájkold a Privátbankárt, mi adunk 10 forintot - fogjunk össze együtt a gyerekekért! >>

Tárnoki-Zách Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) főosztályvezetője elmondta: a számvevőszéki és költségvetési bizottság javaslata azt tenné lehetővé, hogy a magyar pénzügyi szolgáltatók is befektetési számlát nyithassanak ügyfeleiknek anélkül, hogy ezeknek az ügyfeleknek személyesen meg kellene jelenniük a bankfiókban.

Tárnoki-Zách Péter jelezte: az eredetileg az egyik kormánypárti képviselő által benyújtott javaslat ezt csak akkor tette volna lehetővé, ha a befektetési számlát ugyanannál a pénzintézetnél nyitja az ügyfél, amelynél már folyószámlája működik. Annak érdekében, hogy ez a konstrukció valóban működőképes legyen, és például a határon túli magyarok is magyar pénzintézeteknél tudjanak befektetési számlát nyitni, vagy akár magyar államkötvényt tudjanak vásárolni, ahhoz szükség volt egy komplexebb rendszer kialakítására.

Elég az online azonosítás

A bizottsági módosító javaslat értelmében a pénzintézet vagy a befektetési szolgáltató egy online felületet biztosít, ahol a leendő ügyfél megadja személyazonosító adatait, és személyazonosító iratainak másolatait e-mailen szkennelve vagy faxon is elküldheti, ha nem merül fel pénzmosásra vagy a terrorizmus finanszírozására utaló adat vagy körülmény.

Az ügyfélnek egy más - megfelelő pénzmosási szabályozással bíró - országban vezetett folyószámlájának adatait is meg kell adnia, ezt a befektetési szolgáltató ellenőrzi, és így az ügyfél személyes megjelenése nélkül is biztosítható a számla megnyitása.

Legalább egyszer ide kell utazni

További biztonsági rendelkezés, hogy amíg az ügyfél személyesen nem jelent meg személyazonosítás céljából, addig a befektetési számlán kizárólag az általa a regisztrációnál megadott, úgynevezett igazolt számlán keresztül lehet pénzmozgást végezni - mondta Tárnoki-Zách Péter.

A költségvetési bizottság módosító javaslata pontosan meghatározza az igazolt számlát vezető pénzintézettel való kapcsolatfelvétel tartalmát, a válaszadási határidőt, valamint előírja azt is, hogy a megkeresett pénzintézet a kapott adatokat köteles megsemmisíteni, ha azok nem az ő ügyfelére vonatkoznak.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40540 39980 40950 +0,72% 0 0 24 765 689 620 HUF 2026-01-30 17:09:20
MOL 3930 3870 3968 +0,72% 0 0 4 376 490 052 HUF 2026-01-30 17:10:43
MTELEKOM 1998 1972 2015 +1,42% 0 0 825 917 221 HUF 2026-01-30 17:05:26
RICHTER 10770 10620 10870 +1,51% 0 0 4 293 531 670 HUF 2026-01-30 17:05:08
OPUS 550 547 554 -0,18% 0 0 2 251 659 436 HUF 2026-01-30 17:05:23
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Nagyon kiakadtak Trumpon New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 08:28
Annak hallatán, hogy az amerikai elnök kit jelöl a következő Fed-elnöknek, bezuhantak a tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Háromszor is előveszi a szemüveget, mire kibogozza a mai forintárfolyamot!
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 18:58
A magyar fizetőeszköz árfolyammozgása vegyes képet mutatott pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A Richter nyerte a legtöbbet a csúcsra futott tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 941,17 pontos, 0,74 százalékos emelkedéssel 128 831,58 pontos történelmi csúcson zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Donald Trump választása esést hozott az amerikai tőzsdenyitásra
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:40
Csökkenéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Mi lesz veled, földgázár?
Eidenpenz József | 2026. január 30. 15:58
A földgáz ára csökkent tavaly a szabadpiacon, ami jó hír. De eközben már aggodalmakat vet fel Európa energiaellátásának egyre növekvő függése az Egyesült Államoktól. A globális cseppfolyósföldgáz-kereslet pedig akár 2050-ig is tovább növekedhet, elsősorban a technológiai szektor növekvő energiaigénye miatt, közben az országok megújulóenergia-kapacitásai lemaradásban vannak.
Részvény / Deviza / Áru Délután felhívták a befektetők a Telekomot
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 14:41
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a mínusz 0,12 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki az Irán elleni amerikai támadásra figyel
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 09:24
A budapesti tőzsde is Trump döntésére fókuszál.
Részvény / Deviza / Áru Izzadni kezd a tenyere, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 07:33
Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Felemás napjuk volt a világ legnagyobb kapitalistáinak
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 06:26
Vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Nézze meg, hogy zárt a kalandos nap végén a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 19:34
Gyengült ma a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a bankközi devizapiacon a reggeli árfolyamokhoz képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG