A New York-i parkett több mint 100 éves mutatójának teljesítményét harminc részvény mozgása határozza meg, Olyan gigavállalatok szerepelnek benne, mint a General Electric, az IBM, Microsoft vagy éppen a McDonald's – olvasható a Solar Capital blogjában.
Az értesülések szerint az esetleges változtatásra azért lehet szükség, hogy a mutató megfeleljen a 21. század gazdasági környezetének, ez pedig azt jelentené, hogy a technológiai szektor két nagyágyúja, az Apple és a Google is helyet kaphat a patinás indexben. Ha valóban lesz módosítás, akkor pedig olyan ismert cégek kerülhetnek ki a kosárból, mint a Hewlett-Packard, azt Alcoa vagy a Bank of America.
A két Dow-aspiráns közül a számok alapján az Apple-nek megy jobban az idei év, a társaság részvényeinek árfolyama január óta 411 dollárról 580 dollárra, több mint 40 százalékkal emelkedett, ráadásul április elején bőven 600 dollár felett is megfordult az árfolyam és a cég értéke meghaladta a 600 milliárd dollárt. A Google teljesítménye harmatosabb, az év elején mért 660 dollár körüli árfolyam 600 dollár közelébe süllyedt.
Már 18 ezernél tart az Otthon Start hitelszerződések száma, csaknem 30 ezer első lakásvásárló költözhet új otthonba.

