3p
Az angol jegybank nyilatkozata miatt a piac előrehozta a következő kamatemelést, ami olajat öntött a tűzre. Az emelkedő kamatoktól amúgy is szenvedő részvénypiacok és kötvénypiacok újabb kanyart vettek lefelé, a BUX is két százalékkal esett. Lassan gyengül a forint, ma már jellemzően 311 felett volt az euró.

Az angol jegybank, a BoE mai ülését “szupercsütörtöknek” nevezte el a sajtó, de rosszul sikerült. Azt várták, hogy tartani fogja a kamatokat, tartotta is, de kilátásba helyezte, hogy a túlfűtött növekedés miatt korábban fog kamatot emelni.

Így 55-ről 75 százalékra nőtt egy májusi emelés esélye a Bloomberg szerint. A jelenlegi tőzsdei mélyrepüléseket amúgy is az emelkedő infláció és kamatszint rémével hozták összefüggésbe a napokban, így ez a hír kifejezetten rosszat tett a tőzsdéknek és a kötvénypiacoknak egyaránt.

A nyugat-európai indexek közül a DAX szenvedett leginkább, 2,6 százalékkal zuhant. A párizsi CAC 2,0, a londoni FTSE 100 1,5 százalékkal esett. Az USA-ban is csúnyán festenek az indexek, az S&P 500 1,4, a Nasdaq Composite 1,7, a Dow Jones 1,9 százalékos mínuszban van. A volatilitás, amit szintén hibáztatznak a kialakult helyzetért, megint nagyot emelkedett, az amerikai VIX index 31, az európai VSTOXX 32 pont felett van. Tegnap 20-nál is jártak.

A Mol húzta le

Itthon a BUX az európai indexekhez hasonló mértékben, 2,1 százalékkal esett, most a Mol húzta le leginkább, 3,1 százalékos eséssel. Az OTP 2,3, a Richter 1,8, a Telekom 0,4 százalékos mínuszban zárt. Az Appeninn viszont 15 százalékkal lőtt ki.

Árfolyamaink itt láthatók

A devizapiacon a kínai jüan az ottani külkereskedelmi adatok nyomán 2015 óta nem látott esést produkált. A forint lassan gyengült a napokban, ma is 60 fillérrel drágult az euró, 311,20-ra. A lengyel, cseh deviza is határozottan lefelé tartott.

Adják a Teslát

Az olaj megint 1,0-1,5 százalékos esést mutat, 61,0, illetve 64,80 dollárnál a két főbb fajta ára. Az eróziót tegnap az amerikai adatok indították el, nem is annyira a készletek értéke, mint máskor, hanem inkább a meglóduló kitermelés. Az arany is gyengélkedett, öt hetes mélyponton járt, de azután fél százalékos pluszba lendült.

A Tesla éjjel közzétett gyorsjelentésének pár fontos száma, mint a bevétel és a veszteség, megfeleltek a várakozásoknak, de más részletek kétségeket ébresztettek sok elemzőben. Eközben egy újabb csúcsmenedzser is kilépett a cégtől. A részvény öt százalékos mínuszban van (327 dollár).

Száguld a Twitter

A KBC Equitas szerint már látszik a fény az alagút végén a Teslánál, az idén legalább negyedéves szinten nyereségessé válhat, és az adósságállománya már nem fog növekedni érdemben. “A jelentés után megerősítve érezzük magunkat a korábbi véleményünkben, és egyre vonzóbbnak találjuk a Tesla részvényét fundamentális szempontból” – írják. A rossz piaci környezet miatt azonban nem biztos, hogy most a legjobb venni a papírból – céloznak rá.

A Twitter végre nyereségről adott számot, a papírnál ez 16 százalékos áremelkedést okozott. A korábban jelentése miatt hatalmas áremelkedést produkáló Snap viszont most hat százalékkal esett. A piac zászlóshajója, az Apple stagnál, a Facebook esik.

Venni kell?

A Bloomberg szerint a “buy the dip” – kb. vedd meg az alját, szállj be a lejtőn – kifejezést 2007 óta nem használták annyiszor a sajtóban, mint ezen a héten szerdán. Ez nem túl jó jel, mert annak idején 2007 után csúnya esések következtek.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44000 43610 45710 -1,68% 0 0 60 857 138 640 HUF 2026-04-14 17:13:18
MOL 4400 4326 4472 +0,46% 0 0 6 128 498 612 HUF 2026-04-14 17:05:18
MTELEKOM 2350 2328 2400 -1,43% 0 0 3 070 577 330 HUF 2026-04-14 17:09:57
RICHTER 12970 12840 13070 -0,23% 0 0 6 847 090 350 HUF 2026-04-14 17:08:53
OPUS 364 293 367 +21,33% 0 0 525 733 889 HUF 2026-04-14 17:13:33
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Megszeppent napközben a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:41
Gyengült kissé a magyar fizetőeszköz kedden az euró és a svájci frank ellenében a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollárral szemben viszont stagnált az árfolyama.
Részvény / Deviza / Áru Profitrealizálás zajlott a tőzsdén – mondja a szakértő
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:51
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 568,52 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 138 891,07 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Energikusan startoltak a tengerentúli tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:00
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Egyelőre egy legény van talpon a BÉT-en
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:43
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 2 pontos nyitás után csökkent kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Eufórikus a hangulat a tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 09:40
Csak Budapesten van korrekció.
Részvény / Deviza / Áru Hitetlenkedve bámulunk, ma is mi történik a forinttal
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 07:32
Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Bíznak a deeszkalációban a befektetők, emelkedett a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 06:01
Emelkedéssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
Részvény / Deviza / Áru Forintcsoda egy nap alatt: fundamentum vagy pillanatnyi eufória?
Eidenpenz József | 2026. április 14. 05:51
Száguldott a forint hétfőn és nagyot ugrottak a Budapesten forgó részvények is, több, mint négy éve nem látott szintre süllyedt az euró. A vasárnapi országgyűlési választás eredménye növeli az európai uniós pénzek beáramlásának és az euró bevezetésének esélyét, ami erősíti a forintot. Ám nem árt a Hormuzi-szorosra figyelni, mert ha ott súlyosbodik a helyzet, az a magyar eszközökre nézve is veszélyes lehet.
Részvény / Deviza / Áru Csak pislogunk, hogy meddig erősödik vissza a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 19:50
Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Gigantikus kihalási esemény a kriptóknál – lehet belőle profitálni?
Eidenpenz József | 2026. április 13. 18:16
Tavaly minden korábbinál több kriptovaluta szűnt meg, főleg a vérzivataros utolsó negyedévben. Emellett még ezerszámra vannak olyanok is, amelyek léteznek ugyan, de nem sok köszönet van bennük, a nullához konvergál az értékük. Hogyan lehet vajon az esésen is pénzt keresni?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG