5p

Míg Amerikában kitartott az optimizmus a Fed-elnök beszéde után, Európában csúnyán esik a német DAX index, főleg néhány rossz céges hír húzza vissza. De még a jól szereplő Daimler sem tudott sokáig a pozitív tartományban maradni. Itthon a BUX emelkedik, a forint gyengül, és kilőtt a Nyomda egy megrendelés hírére.

Tegnap végül újra pluszban tudtak zárni az amerikai tőzsdeindexek, amiben nagy szerepe lehetett annak, hogy Jerome Powell Fed-elnök galamblelkűnek bizonyult a törvényhozók előtti meghallgatáson. Az amerikai határidős indexek alapján ma is az ipari részvények süllyedhetnek kezdéskor, de az internetes cégek emelkedése valószínűsíthető.

Európában rosszabbul néz ki a helyzet, a német DAX 0,8 százalékkal, a francia mutató 0,5 százalékkal esik, csak London tudott nagyon minimális pluszt elérni. A német piacot alaposan megtépázta néhány egyedi részvénytörténet, amelyekre még visszatérünk.

Itthon a Budapesti Értéktőzsde indexe 0,2 százalékos nyereséggel felülteljesíti az európai mezőnyt, ami főleg az OTP 0,4 százalékos emelkedésének köszönhető. A Mol 0,2, a Richter 0,1 százalékkal süllyed , a Telekom 0,8 százalékkal emelkedik.

Árfolyam

Egy százalékkal megy fel az Opus is, de messze a nap nyertese a Nyomda, nyolc százalékos emelkedéssel. Ez utóbbi mögött egy nagyobb afrikai, angolai útlevél-gyártási megrendelés híre állhat. A forintra viszont rossz idők járnak, ma is több mint egy forinttal megy fel az euró, most 359,20 forint. Az árupiacokon kissé erősödnek a fémek és egy százalék körüli esést mutat a kőolaj.

Powelltől a bankokig és Ázsiáig

Jerome Powell Fed-elnök galamblelkűnek bizonyult a tegnapi meghallgatáson. A Kongresszus előtt ugyanis megint átmenetinek nevezte az infláció megugrását, és arról is beszélt, hogy nem szabad elhamarkodott lépéseket tenni és idő előtt szigorítani a monetáris politikán. (Például visszafogni a kötvényvásárlási programot. )

Ma egyébként a jegybankelnök meghallgatása folytatódik, bemutatja jelentését a gazdaságról és a bankrendszerről. A Morgan Stanley a nagy bankok közül utolsóként szintén ma jelent és termelési adatok érkeznek az Egyesült Államokból.

Ázsiában jó volt reggel a hangulat, egy százalék körüli emelkedéssel zártak a fontosabb mutatók. Pedig a vártnál kisebb mértékben nőtt a kínai gazdaság, ennek alapján akár eshetett is volna a Távol-Kelet. (A rossz hír gyakran jó hír lehet, ha miatta a jegybankok erősebben támogatják a gazdaságot.)

Daimler-kocsi (Pixabay.com)
Daimler-kocsi (Pixabay.com)

Meglepően jól teljesített a Daimler is

Egy nappal az után, hogy eredményességének javulását helyezte kilátásba a Volkswagen, a német Daimler is jó számokat tett közzé. Úgy látszik, az autógyártók a csiphiánnyal jobban meg tudnak küzdeni, mint ahogy a piacon eredetileg várták – idézett egy kereskedőt a német N-tv.de.

Mostanában a piac inkább óvatos volt a Daimler-részvényekkel kapcsolatban, de most a cég üzemi eredménye a második negyedévben 5,19 milliárd euró lett, míg az elemzői várakozások alig haladták meg a négymilliárd eurót.

A nap elején a részvények 1,9 százalékkal emelkedtek, ám mindezek ennek ellenére mostanára szerény mínuszba csúsztak vissza.

Nagy pofonokat kapott a megújulóenergia-szektor

Hatalmas zuhanást produkált a spanyolországi Siemens Gemesa részvénye, miután a cég profitfigyelmeztetést tett közzé, jelenleg mintegy 15 százalékos értékvesztés látható. A megújulóenergia-részvény más iparági szereplőket és magával rántott, a Nordex és a Vestas hat-hét százalékos mínuszban van. Az anyavállalat, a Siemens Energy papírja pedig kilenc százalékkal került lejjebb.

Öt százalék körüli mértékben esik a német Drägerwerk papírja, de az orvosi technikával foglalkozó társaság volt hét százalékos mínuszban is. Az ok a gyorsjelentés, a második negyedévben erősen visszaesett az operatív nyeresége, ami komoly csalódás a részvényeseknek.

Van jól menő energiarészvény is ma

Mintegy 2,8 százalékkal emelkedik viszont a szintén német E.ON részvénye, miután a JPMorgan szakértői felülsúlyozása ajánlják az eddigi semleges helyett. A célárfolyamot pedig 10-ről 11,50 euróra emelték. Az ár jelenleg 10,46 euró.

A Nasdaq Cannabis Economy észak-amerikai részvényindex (Tradingview.com)
A Nasdaq Cannabis Economy észak-amerikai részvényindex (Tradingview.com)

Előterjesztői is kételkednek a marihuána-törvény sikerében

Pár nappal ezelőtt derült ki, hogy amerikai demokraták törvényt terjesztenek elő, amely szövetségi szinten engedélyezné az Egyesült Államokban a cannabis használatát. Nem telt bele sok idő, és a kételyek kerekedtek felül. Tegnap nagyot estek a marihuána – részvények, miután sajtókonferencián a törvény előterjesztő maguk is arról beszéltek, hogy jelenleg nem áll rendelkezésükre elég támogató szavazat a szenátusban.

Ehhez 60 szavazat kellene, de a demokraták és a republikánusok között egyaránt vannak ellenzők. Joe Biden elnök is inkább a dekriminalizáció mellett van, nem a legalizáció mellett. A törvényhez pedig az ő aláírására is szükség lenne. A fontosabb marihuána cégek tegnap 5-10, sőt 11-12 százalékkal is estek – írta a SeekingAlpha.

Megugrott az AutoWallis értékesítése

Folytatódott a kedvező trend a második negyedévben az AutoWallis-csoportnál, közel négyszeresére ugrott az autós vállalat gépjármű-értékesítése – közölte a társaság.

A növekedés motorja a tavaly lezárt öt tranzakció volt, de az organikus bővülés is jelentős. Az értékesítési adatok egyértelműen azt mutatják, hogy a társaság túllépett a koronavírus-járvány kedvezőtlen hatásainak többségén, miközben az autóbérlés területén már a bérleti napok száma is a bázisidőszak több mint duplájára ugrott írják.

A részvény két százalékkal emelkedik ma. Nemrég tőkeemelésről is döntött a társaság, lásd:

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45050 44460 45440 -0,11% 45050 45070 8 463 247 040 HUF 2026-07-14 13:27:37
MOL 4190 4086 4228 +2,00% 4186 4190 2 893 872 686 HUF 2026-07-14 13:27:37
MTELEKOM 2630 2624 2650 -0,38% 2628 2630 246 032 620 HUF 2026-07-14 13:23:57
RICHTER 11930 11910 12030 +0,25% 11920 11930 224 737 590 HUF 2026-07-14 13:20:22
OPUS 368 368 372 -0,41% 368 371 4 191 660 HUF 2026-07-14 13:15:21
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A Shein feljebb kapcsol: hamarosan itt is belevehet a jóba
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 13:14
Nincs megállás a Tenu vetélytársánál. A részvénypiacra is beteszik a lábukat.
Részvény / Deviza / Áru Bitang nagyot ver társaira a Mol a pesti parketten
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 12:03
Félidőhöz közeledve is izgalmas a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kereskedése.
Részvény / Deviza / Áru Már látszik: blokkolja a blokád Európa pénzgyárait
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 09:49
Újabb eszkalációs hírre kapcsolt rá az esés az európai tőzsdéken.
Részvény / Deviza / Áru Még az AI is elszégyellte magát New Yorkban
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 08:07
Hiába a tech és AI őrület, az amerikai tőzsdéken még a tech fókuszú index is nagyot esett.
Részvény / Deviza / Áru Centikre a határtól a forint – ennyiért adják-veszik
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 07:39
Pengeélen táncol a magyar fizetőeszköz kedden reggel.
Részvény / Deviza / Áru Lustáknak való befektetések érkeztek Budapestre
Eidenpenz József | 2026. július 14. 05:47
Új tőzsdén kereskedett befektetési alapokat vezettek be Budapesti Értéktőzsdére, amelyek főleg a passzív befektetések kedvelőinek szólnak. Fontos árupiaci termékek, kriptovaluták és amerikai részvényindexek árfolyamát lehet velük követni. Így 40 ETF kapható forintban a magyar tőzsdén, de elég nagy a vételi és eladási árfolyamok közötti árrés, és a brókercégeknél nagyobb lehet a kínálat.
Részvény / Deviza / Áru Ennyiért adták az eurót hétfő este
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 18:58
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfőn estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Az iráni fejlemények rontották el a hangulatot Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 18:04
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1261,35 pontos, 0,89 százalékos csökkenéssel, 141 206,10 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Drágul az olaj, így ébredtek az amerikai befektetők
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 16:20
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol tartja magát
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 15:01
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 7,17 pontos nyitás után enyhén esett hétfőn kora délutánig.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG