Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
1p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Bár a magyar tőzsdézők elsődleges terepe továbbra is a BÉT, egyre több kisbefektető próbálja ki magát külföldi parketten. Októberben csaknem megháromszorozódott a New York-i tőzsdén kötött ügyletek volumene a KBC Equitas online tőzsdézői körében. A legtöbben a pénzügyi szektor részvényei között halásztak.

A KBC Equitas nyár végén készült ügyfélfelmérése szerint a hazai kisbefektetők körülbelül 80 százaléka változatlanul elsősorban a magyar tőzsde iránt érdeklődik. Mostanra azonban a külföldi kereskedéstől eddig idegenkedő tőzsdézők közül is minden második venne külföldi részvényt. A külföldi tőzsdék között az USA-beli parkettek a legnépszerűbbek közé tartoznak. Míg a Nasdaq-on elsősorban a technológiai részvények, a New York-i parketten a pénzügyi társaságok papírjai a kisbefektetői favoritok, miközben az idei év elején talán éppen ez utóbbi volt az elemzők és stratégák által legkevésbé kedvelt szektor.

A pénzügyi szektor volt a nyerő

A 2008-as válság előzményeit ismerve nem meglepő, hogy negatívvá vált a hangulat az iparág vállalatai körül, ennek ellenére 2012 eleje óta mégis éppen a pénzügyi szektor részvényei teljesítettek a legjobban az amerikai piacokon - lekörözve például olyan reflektorfényben lévő iparágakat is, mint az informatika vagy az energiaipar.

A pénzügyi szektor részvényei átlagosan 22 százalékot emelkedtek, szemben a széles részvénypiacot tükröző S&P500 index 12 százalék körüli teljesítményével. A szektor papírjait idén ősszel különösen vonzóvá tette a Fed harmadik monetáris élénkítési programja, amelynek keretében a gazdaságba évente kerülő legfeljebb 480 milliárd dollár közvetlenül is kedvező hatást gyakorolhat a bankok profitjára.

Tripláztak a magyar kisbefektetők

Takács Szabolcs

A fejleményekre a magyar kisbefektetők is felfigyeltek. Októberben ugyan a részvénypiacokon nem volt kedvező a hangulat, hisz az S&P500 4 százalékot esett, a pénzügyi szektor részvényeit összefoglaló index mégsem csökkent, hanem az október eleji szinteken zárt. Aki jó ütemben lépett, kedvező be- és kiszállási pontokat találhatott ebben a hullámzásban is. „Több mint kétszer annyian kereskedtek a New York-i tőzsdén októberben, mint egy átlagos hónapban, 40 százalékuk ráadásul először merészkedett a NYSE parkettjére” – közölte Takács Szabolcs, a KBC Equitas üzletfejlesztési igazgatója.

A legtöbben Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley, és Goldman Sachs papírokkal kereskedtek, de népszerű befektetési célpont volt a Ford, a Nokia és az American International Group is. Dollárban számolva októberben csaknem háromszor akkora forgalmat bonyolítottak le a New York-i parketten rajtunk keresztül kereskedő lakossági befektetők, mint a megelőző hónapokban - mondta Takács Szabolcs.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29200 29030 29640 -1,35% 0 0 11 151 636 070 HUF 2025-09-12 17:14:15
MOL 2850 2850 2900 -1,99% 0 0 1 311 780 408 HUF 2025-09-12 17:05:21
MTELEKOM 1868 1848 1872 0,00% 0 0 362 698 724 HUF 2025-09-12 17:05:14
RICHTER 10180 10110 10240 +0,20% 0 0 1 639 211 650 HUF 2025-09-12 17:13:10
OPUS 530 527 545 -2,03% 0 0 184 617 654 HUF 2025-09-12 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hihetetlen, mit művel a forint, rég volt ennyire erős
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 18:46
Tovább izmosodott a magyar fizetőeszköz, tavaly augusztus óta nem volt ilyen erős az euróval szemben.   
Részvény / Deviza / Áru Betettek a háborús hírek az OTP-nek és a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 17:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1084,28 pontos, 1,06 százalékos csökkenéssel, 101 199,84 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 16:52
Vegyesen, szerény elmozdulással nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Egészséges ötlet lehet most beszállni az egészségügyi részvényekbe
Richter Péter | 2025. szeptember 12. 15:03
Jó ár-érték aránnyal lehet befektetni a Wall Streeten forgó amerikai egészségügyi vállalatok részvényeibe. A szektor értékeltségét ugyanis eddig jelentős nyomás alatt tartották egyedi vállalati és gazdaságpolitikai sztorik, ám az ágazat ma már olcsó, kilátásai pedig átlag felettiek. A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Lejtmenetbe kapcsolt a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 14:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,90 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP után ugrott a Mol
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:09
Nem alakult jól a péntek délelőtt a budapesti tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Állva hagyták Pestet a nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:06
A jó hírek külföldről jöttek péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Megdörzsöli a szemét, ha meglátja, mennyit ér a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 07:19
Péntek reggeli friss árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Ralizott a Tesla New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 06:48
Magasan zártak a mutatók.
Részvény / Deviza / Áru Tavaly nyár óta nem járt erre a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 18:32
Hihetetelenül erős lett a magyar fizetőeszköz az euróval szemben csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG