1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Rekordárfolyamon, 701,9 dolláron zártak kedden az Apple részvényei - a cég tőzsdei értéke ezzel már 658 milliárd dollárra emelkedett, miután a cég legújabb telefonjáért valóságos roham kezd kibontakozni. Nem csak az iPhone 5 sikerei hizlalják az árfolyamot: a Samsung ellen a jogi terepen is jól teljesít az Apple, az iPad új, kisebb változata pedig még meg sem jelent.

658 milliárd dolláros tőzsdei érték

Az iPhone 5-ös telefonok megjelenése miatt lépték át az Apple-részvények a 700 dollárt, miután az előrendelések már az első napon meghaladták a 2 millió készüléket. Iparági becslések szerint az év végéig 58 millió iPhone 5-öt adnak el világszerte. A Bloomberg összeállítása szerint ez 36,2 milliárd dolláros árbevételt jelenthet az Apple-nek.

Forrás: Privátbankár Dealbook

 

Négy és fél évnyi magyar GDPAz IMF adatai szerint Magyarország éves GDP-je, azaz bruttó hazai terméke 2011-ben 140,3 milliárd dollár volt.

 

Az Államadósság Kezelő Központ friss adatai szerint a központi költségvetés adóssága (átszámítva) 92,5 milliárd dollár.

Az Apple, amely a múlt hónapban rövid időre többször is elfoglalta már a csúcsot, úgy tűnik, most huzamosabban letaszította a Microsoftot a legnagyobb tőzsdei értékű amerikai nagyvállalatot megillető dobogó csúcsáról. A 700 dollár fölötti részvényár a cég tőzsdei értékét (kapitalizációját, a részvények árának és darabszámának szorzatát)  658 milliárd dollárra emelte.

700-asok klubja

Az Apple-részvények márciusban érték el a 600 dollárt. A Dow Jones összesítése szerint a papírok az elmúlt egy hónapban 5, az elmúlt egy év során pedig 73 százalékkal drágultak.

A 700-asok klubjának - vagyis az olyan részvényeknek, amelyeknek ára meghaladja 700 dollárt - jelenleg mindössze öt tagja van a New York-i tőzsdén. A frissen felkerült Apple-papírok mellett csak a Berkshire Hathaway A sorozatú részvénye (132770 dollár), a Seaboard (2259 dollár), az NVR (856 dollár) és a Google (715 dollár) részvényei tartoznak ebbe a szűk csoportba.

A Samsung nem adja fel

A világűrből nem látszik, de az amerikai GDP-n igenA JP Morgan elemzése szerint az iPhone 5 önmagában 0,25%-0,5%-ot dobhat az amerikai GDP-n. Részletek >>

Az MTI beszámolója szerint a kaliforniai San Joséban kedden az illetékes szövetségi bíró, Lucy Koh elutasította a Samsung Electronicsnak azt a folyamodványát, hogy vonja vissza az előzetes végzést, amely megtiltja a cégnek, hogy Amerikában forgalmazhassa az iPadre feltűnően hasonlító Galaxy Tab 10.1 táblagépét. Az ideiglenes tilalmat Koh bíró még augusztus 24-e előtt rendelte el, amikor az esküdtszék úgy döntött, hogy a Samsung megszegte az Apple hat szabadalmát és 1,05 milliárd dollár bírság megfizetésére kötelezte a dél-koreai céget. A testület ítélete a Tab 10.1-et nem érintette.

A Samsung a bíróság mellet a reklámpiacon sem  adja fel a küzdelmet az Apple-lel szemben és a hét eleje óta hirdetési offenzívát folytat az amerikai cég ellen az Egyesült Államokban. A dél-korai óriás hirdetéseiben azt hangoztatja, hogy okostelefonja, a nyár elején piacra dobott Galaxy S3-A sok tekintetben többet tud, mint a most megjelent iPhone 5.

Tovább is van, mondjam még?

Már csak 9-et kell aludniA T-Mobile szeptember 28-án, pénteken kezdi meg elsőként az iPhone 5 készülék magyarországi forgalmazását.

Az iPhone 5 iránti fokozott érdeklődés és a jogi terepen elért sikerek mellett a jövőbeli új eszközökbe, szolgáltatásokba vetett remény is hajtja az árfolyamot: az iPad tablet kisebb méretű változata októberben érkezhet. Az Apple szeretne betörni a TV-show-k és filmek piacára is, eddig azonban nem sikerült dűlőre jutnia a tartalomszolgáltatókkal a feltételekről.

A Bloomberg elemzői konszenzusa szerint a következő 12 hónapban a részvényárfolyam 775 dollárig emelkedhet.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40010 39000 40170 +2,80% 0 0 20 391 591 390 HUF 2026-02-25 17:06:12
MOL 3522 3474 3550 +1,38% 0 0 4 184 365 434 HUF 2026-02-25 17:09:37
MTELEKOM 2060 2040 2065 +0,98% 0 0 1 638 019 320 HUF 2026-02-25 17:09:14
RICHTER 11910 11690 11940 +0,51% 0 0 2 547 867 150 HUF 2026-02-25 17:07:55
OPUS 547 543 548 0,00% 0 0 96 986 754 HUF 2026-02-25 17:05:00
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A tengerentúlon is jókedvűen indult a nap
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 15:03
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Rendkívül erős nap zajlik a parketten
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a mínusz 1,77 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Javult a megítélésünk, csökkent a hozamszint
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 14:12
Hozamcsökkenés mellett értékesített 6 hónapos diszkont kincstárjegyet szerdai aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Részvény / Deviza / Áru Jól járnak ma a magyar részvényesek
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 11:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 1,77 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Nagyon mennek a tartós befektetések, és ennek meg is van az oka
Barát Mihály Tamás | 2026. február 25. 10:11
Rendkívül intenzív az érdeklődés a tartós befektetési számlák iránt: a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint 2025-ben nagyjából 132 ezerrel nőtt a bankoknál és befektetési szolgáltatóknál vezetett számlák száma. A felfokozott érdeklődés hátterében elsősorban a TBSZ által kínált, jelentős adóelőny áll, de a szolgáltatók is egyre kedvezőbb kondíciókkal kínálják a tartós befektetési számlákat.
Részvény / Deviza / Áru Vizsgálat indult a Mol ellen, de a cég papírja emelkedik a nyitásban
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 09:30
Enyhe mínuszban nyitott szerdán a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, de ez nagyon hamar megváltozott.
Részvény / Deviza / Áru Nézze, mit művelt a forint az éj leple alatt, a kamatcsökkentés után
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 07:15
Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggelre a főbb devizákkal szemben a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Évet értékelt Trump, Iránról is beszélt az amerikai elnök
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 06:19
Emelkedéssel zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói kedden.
Részvény / Deviza / Áru Egy kis pofon sem tudta visszatartani az erősödő forintot
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 18:19
A magyar fizetőeszköz erősödni tudott a keddi bankközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP esése még a Molén is túltett a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 17:58
A BUX 2327,76 pontos, 1,83 százalékos csökkenéssel, 124 714,69 ponton zárt kedden
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG