A BUX a kereskedési félidőben 0,9 százalékkal emelkedik, és 13 óra előtt nem sokkal 138 817 ponton állt, a börze forgalma közelítette a 3,7 milliárd forintot. Az OTP 1,4 százalékos pluszban volt, 44 600 forinton. A Mol 1,3 százalékot emelkedett, 3838 forintig. A Magyar Telekomot 0,1 százalékos mínuszban jegyezték, 2754 forinton. A Richter 0,5 százalékot emelkedett, 11 790 forintig.
Az euróért 352 forint 30 fillért kellett adni, a dollár 307 forint 40 filléren állt, míg a svjci fankért 380 forint 80 fillért kellett adni a bankközi devizapiacon.
Európában a főbb tőzsdék közül a brit miniszterelnök lemondása ellenére 0,2 százalékkal emelkedett a lonodoni Footsie, a német DAX 0,2 százalékkal csökkent, a francia CAC 0,8 százalékkal esett, az olasz tőzsde 0,5 százalékos mínuszban volt. A spanyol tőzsde ugyanakkor 0,4 százalékkal emelkedett. Az euró-dollár 1,1461-es szinten volt.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




