2p
Érkeznek az osztalékok, közben kiszorítják a TVK-kisrészvényeseket. Nem könnyű úgy tőzsdézni, hogy közben zárolták az ember számláját.

A felszámoló folyamatosan adja ki a Buda-Cashnél megtalált pénzügyi eszközöket az ügyfeleknek. A cég számlájára hat tőzsdei vállalattól is érkezett osztalék:

  • Zwack
  • ELMŰ
  • ÉMÁSZ
  • Graphisoft
  • Norbi Update
  • Állami Nyomda

Nem mindenki kapja meg a teljes összeget

A felszámolás kezdetét (március 5-ét) megelőzően beérkezett osztalékok esetében ha a fellelhető pénzeszközök nem biztosítanak teljes körű fedezetet az ügyfelek pénzköveteléseinek kielégítésére, devizanemenként, a jogszabályban előírt arányosítás szerint kell kifizetnie az ügyfeleknek ezeket a pénzeszközöket is.

A március 5. után beérkezett osztalékok ügyében jobb a helyzet, ezek nem kerülnek bele az ügyfeleknek arányosan kifizethető kalapba: csak az adott értékpapírral rendelkező ügyfelet illeti meg a befolyt, vagy esetleges még befolyó osztalék, ha megvannak a papírok.

Ha nincsenek meg a részvények, akkor viszont mindegy, mikor jön az osztalék: az ügyfeleket az adott pénzügyi eszközre megképeztetett homogén csoport alapján létrejövő arányosan kiadható eszközök után illeti meg az osztalék.

Tudják már a számlaszámodat?

Azoknak a Zwack, ELMŰ, ÉMÁSZ, Graphisoft, Norbi Update és Állami Nyomda részvényeivel rendelkező ügyfeleknek, akik korábban már voltak személyes adategyeztetésen a Buda-Cashnél, és bejelentették pénzforgalmi számlaszámukat, további teendőjük nincs, átutalják nekik az osztalékot.

Azokat az ügyfeleket, akik korábban voltak adategyeztetésen, de nem ismert a pénzforgalmi számlájuk száma, a PSFN ügykezelői telefonon keresik meg a számlaszám megadása érdekében. Az osztalékfizetéssel érintett azon ügyfelek, akik még nem vettek részt személyes adategyeztetésen, az egyeztetés során kell majd megadniuk a pénzforgalmi számlájuk számát, amelyre az osztalék kiutalását kérik.

És mi lesz a TVK-részvényesekkel?

A másik rendkívüli ügy a TVK-kisrészvényesek kiszorítása. Az eljárásban érintettek részére a transzferálások megkezdődtek. A folyamatban lévő vagyonkiadás során előfordult, hogy egyes ügyfeleket sem telefonon, sem a Buda-Cash Zrt. „f.a.” nyilvántartásaiban szereplő más módon nem sikerült kiértesíteni. Kérjik azokat az ügyfeleket, akik érintettek ezen kiutalásokban, hogy feltétlenül jelentsék be aktuális elérhetőségüket az info@budacash.hu e-mail címen.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40040 39910 40670 -1,14% 40040 40050 6 574 450 480 HUF 2026-02-09 13:51:10
MOL 3890 3870 3988 -1,32% 3886 3890 1 112 935 804 HUF 2026-02-09 13:47:16
MTELEKOM 1970 1964 1988 -0,61% 1964 1970 587 462 500 HUF 2026-02-09 13:47:34
RICHTER 11790 11450 11810 +2,70% 11780 11790 3 162 235 230 HUF 2026-02-09 13:51:17
OPUS 548 546 550 -0,36% 548 550 39 753 395 HUF 2026-02-09 13:27:47
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csattant a jókora pofon: iszonyatos kiáramlást regisztráltak az aranynál
Czwick Dávid | 2026. február 9. 10:39
Januárban még a rózsaszín köd uralkodott, aztán valami csúnyán megváltozott. A pillanatnyi geopolitikai enyhülés vagy egyszerűen csak az év első hónapjának vége? Valami megtört, és ez hatalmasat szólt az ETF-ek terén is. Óriási kiábrándultság jelei láthatók az elmúlt napok számaiban.
Részvény / Deviza / Áru Ez a vihar előtti csend? Mindent szépnek és jónak mutatnak a piacok
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 10:14
Elkezdődött egy újabb hét a pénzpiacokon, egyelőre széles a jókedv.
Részvény / Deviza / Áru Felpattan, ha meglátja, mit tett a jó magyar forint
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 07:41
Hamar nekiindult a magyar fizetőeszköz a hét elején. Erre tart.
Részvény / Deviza / Áru Elképesztő, amit a forint művel, csúcsra jött az újabb csúcs
Imre Lőrinc | 2026. február 7. 10:05
A kétéves rekord után is van feljebb.
Részvény / Deviza / Áru Visszatért a régi nóta, fel-le csapkod a bitcoin árfolyama
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 09:40
A héten másfél éves mélypontra, rövid időre 60 ezer dollár alá is süllyedt a világ legnagyobb kriptodevizájának az árfolyama. Pénteken felpattanás jött, szombaton pedig ismét mínuszokat látunk.
Részvény / Deviza / Áru Minden jó, ha jó a vége – ezt a Wall Streeten is tudják
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 08:30
Jelentős emelkedéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe történelme során most először lépte át az 50 ezer pontot.
Részvény / Deviza / Áru Összejött a kétéves csúcs a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 19:40
Visszaesett az euró árfolyama a 2023 decemberi szintjére a forinttal szemben: napközben 377 közelében is járt. A dollár estére ismét 320 forint alá csökkent, ez azonban még magasabb a múlt heti szintnél.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott a Richter-árfolyam a hétvége előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 18:14
Visszakapaszkodott a BUX-index 130 ezer fölé, és végül minimális emelkedéssel zárta a hét utolsó kereskedési napját. A Richter délutánra tartogatta az emelkedést, a vezető részvények közül a gyógyszergyártó árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Jó a hangulat a Wall Streeten, az arany pedig ismét az 5000 dollárt közelíti
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 16:23
Pénteken 1,65 százalékkal emelkedett az arany határidős jegyzése, ezzel a múlt heti rali után ismét 5000 dollár közelében áll az árfolyam. Az amerikai tőzsde vezető indexei egyaránt emelkedéssel nyitottak.
Részvény / Deviza / Áru Egyre távolodnak a 4000-es szinttől a Mol-részvények
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 14:54
Csökkent a BUX-index és a vezető részvények is gyengültek pénteken délutánig. A Mol-árfolyam esett vissza a legnagyobb mértékben. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG