2p
A Richter, amely már nagyon sokat esett az utóbbi hónapokban, ma végre erős életjeleket adott, még a BUX-ot is magával húzta. A nyugati tőzsdéken esnek az árak, főleg a vámháború a mumus. Az euró ma majdnem három forinttal lett drágább. Putyin kavarta meg az amerikai kötvénypiacot.

Öt nap emelkedés után lefelé indultak az európai tőzsdék, a német DAX és a francia CAC 0,6 százalékkal esett, a brit mutató 0,1 százalékkal emelkedett. Pedig a kamatemeléspárti amerikai Fed-elnök által gerjesztett dollárerősödés – eurógyengülés – ma is tartott, ami jó az európai exportőröknek.

Az USA-ban is szerényen, 0,2-0,3 százalékkal csökkennek az indexek este hat körül. Óriási mennyiségű gyorsjelentés érkezik, amelyek nem mindig voltak ma kedvezőek, másrészt a kereskedelmi háborúban is megint volt néhány éles hangú megnyilatkozás. Ezek nem tettek jót a tőzsdei klímának.

A BUX index mostanában inkább esegetett, míg a többiek emelkedtek. Ma fordítva, emelkedett, míg másutt lefelé csorogtak az indexek. Ez azonban gyakorlatilag kizárólag a Richternek köszönhető, amely mostanában nagyon sokat esett már, várható volt némi korrekció.

Nagyot gyengült a forint

A gyógyszerpapír ma 6,6 százalékkal 4872-re emelkedett, jelentős, 7,4 milliárdos forgalom mellett. Az OTP stagnált (10 010-en), a Mol fél százalékkal ment fel (2 664-re). Az Opus volt a nap egyik vesztese, 2,3 százalékos eséssel. Ma egyébként Prága és varsó kissé esett, a bukaresti index csúnyán beszakadt.

További árfolyamok itt láthatók

A forint lassú gyengülgetése gyorsulni látszik, ma este 326,90-ig is felszaladt az árfolyam, ami majdnem három forintos emelkedés. Nagyot esett az arany, az olaj inkább stagnál.

Putyin kiszórta

A német Die Welt szerint Putyin Oroszországa majdnem az összes amerikai államkötvényét eladta az utóbbi hónapokban, mintegy 81 milliárd dollár értékben. Ez megmagyarázza, miért ugrott nemrég évi három százalék fölé a 10 éves államkötvények hozama. Pedig áprilisban már egyszer lefelezték a készletet. Mostanra, a Trump-Putyin találkozóra alig maradt az oroszoknál amerikai állampapír.

A Fed a bitcoinról

A Fed elnöke, Jerome Powell már nem először kijelentette, hogy a bitcoinnak nincs belső fundamentális értéke. Ez azonban az árfolyamot nem befolyásolta túlságosan, minimális mínuszban van 7400 dollár körül, ahová tegnap felugrott. A többi kriptodeviza közül az ether viszont csúnyán esik, öt százalékkal.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44750 42130 44750 +8,38% 0 0 96 636 843 760 HUF 2026-04-13 17:14:42
MOL 4380 4180 4400 +7,99% 0 0 14 097 011 912 HUF 2026-04-13 17:14:35
MTELEKOM 2384 2362 2430 +1,97% 0 0 6 131 612 936 HUF 2026-04-13 17:05:55
RICHTER 13000 12930 13150 +1,56% 0 0 5 938 350 500 HUF 2026-04-13 17:08:52
OPUS 300 290 390 -30,23% 0 0 638 241 752 HUF 2026-04-13 17:14:42
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hitetlenkedve bámulunk, ma is mi történik a forinttal
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 07:32
Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Bíznak a deeszkalációban a befektetők, emelkedett a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 06:01
Emelkedéssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
Részvény / Deviza / Áru Forintcsoda egy nap alatt: fundamentum vagy pillanatnyi eufória?
Eidenpenz József | 2026. április 14. 05:51
Száguldott a forint hétfőn és nagyot ugrottak a Budapesten forgó részvények is, több, mint négy éve nem látott szintre süllyedt az euró. A vasárnapi országgyűlési választás eredménye növeli az európai uniós pénzek beáramlásának és az euró bevezetésének esélyét, ami erősíti a forintot. Ám nem árt a Hormuzi-szorosra figyelni, mert ha ott súlyosbodik a helyzet, az a magyar eszközökre nézve is veszélyes lehet.
Részvény / Deviza / Áru Csak pislogunk, hogy meddig erősödik vissza a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 19:50
Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Gigantikus kihalási esemény a kriptóknál – lehet belőle profitálni?
Eidenpenz József | 2026. április 13. 18:16
Tavaly minden korábbinál több kriptovaluta szűnt meg, főleg a vérzivataros utolsó negyedévben. Emellett még ezerszámra vannak olyanok is, amelyek léteznek ugyan, de nem sok köszönet van bennük, a nullához konvergál az értékük. Hogyan lehet vajon az esésen is pénzt keresni?
Részvény / Deviza / Áru Ez aztán a kereskedés: történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde!
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 4,95 százalékot emelkedett és 139 459,59 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru A kudarcba fulladt tárgyalások miatt letargiába borult a piac
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 15:55
Mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Brutális forgalom és csapkodás a választás másnapján a budapesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:55
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 37,41 pontos nyitás után emelkedett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Megint az égbe repítették az olajárat – jön Hormuz amerikai blokádja
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 11:06
Donald Trrump és iráni tárgyalópartnerei megint adtak egy jó nagy adag okot az olajpiacnak, hogy kételkedjenek a konfliktus rendezésében. Ki is lőtt az olaj ára.
Részvény / Deviza / Áru Rakétaként lőtt ki a forint és az OTP, Mészáros Lőrinc cégei zuhannak a tőzsdén
Herman Bernadett | 2026. április 13. 10:11
Kilőtt a forintárfolyam, történelmi csúcson az OTP, a Richter és a Mol, zuhan a kormányközeli cégek árfolyama.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG