5p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

A jó tőzsdei hangulat elromlott az USA-ban, amikor a szenátusban megint megfenekleni látszott a gazdaságsegítő csomag. Az európai tőzsdék viszont pluszban tudtak zárni, a lengyel és magyar indexek kifejezetten felülteljesítők voltak. A forint is nagyot erősödött, de lehet, hogy még nincs vége. Mindjárt tőzsdén az Airbnb, izgalmas papír lehet belőle.

Amerikai költségvetési csomag, EU-s segélycsomag, Brexit, védőoltások, jegybankok. Ezek a legfontosabb témák a tőzsdéken a héten, és mindegyik területről jó hírek jöttek, vagy jó hírekre van kilátás. Ezért az európai indexek többnyire emelkedtek ma, csak Párizsban volt egy kisebb süllyedés.

Ám a járványhírek nem jók, Franciaországban is magas, Németországban is új csúcsra ugrott a koronavírusos halálesetek száma. A német kancellár ezért tovább szigorítana a korlátozásokon. Az USA-ban sincs fény az alagút végén. Ráadásul az amerikai gazdaságsegítő csomagon folyik a civakodás, és mintha rossz fordulatot vett volna. Mitch McConnell, a szenátus republikánus többségének vezetője azt mondta, hogy a demokraták „hideg vizet öntöttek” az ajánlatára, és visszautasították Steven Mnuchin pénzügyminiszter 916 milliárd dolláros javaslatát.

Alaposan felülteljesített a BUX

Így a nap elején még újabb történelmi csúcson levő amerikai indexek mégis lefelé vették az irányt. Az S&P 500 0,2, a Dow Jones Ipari Átlag 0,1, a Nasdaq 100 pedig 0,8 százalékos süllyedést mutat jelenleg.

Az S&P 500 index (SPX), a Nasdaq 100 (US100), a Dow Jones Ipari Átlag (DJI), a pénzügyi szektor (SPF) és az energiaszektor (SPN) indexe (Tradingview.com)
Az S&P 500 index (SPX), a Nasdaq 100 (US100), a Dow Jones Ipari Átlag (DJI), a pénzügyi szektor (SPF) és az energiaszektor (SPN) indexe (Tradingview.com)

A BUX index pedig, valószínűleg az EU-val való magyar-lengyel megegyezésről elejtett információ-morzsák hatására 2,6 százalékkal ugrott meg. A lengyel WIG 20 is átlagon felül, 1,2 százalékkal javított. Az OTP 4,4, a Mol 3,4 százalékkal ment fel, a Richter és a telekom fél százalék körüli mértékben süllyedt. A Rába viszont több napos száguldást követően hét százalékkal esett.

További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók

343-ig megy az EUR/HUF?

A forint ma nagyot erősödött, vélhetően az EU-val történő valószínűsíthető magyar-lengyel megegyezés hírére. Az euró este 356,90, mintegy 1,6 forinttal olcsóbb a tegnap estinél. De a napi minimumán 355,23 is volt.

Az euró-forint szeptember óta egy fej-váll alakzatot formázott, ahol a 356-os támaszszint játssza a nyakvonal szerepét. Ebből a mintából az következik, hogy a 356-os szint letörését követően az euró további 13 forintos korrekciót mutathat egészen 343-ig. A 343-as szint júniusban és augusztusban is támaszként funkcionált írta ma az Erste Befektetési Zrt.

(Olvassa el ezt is: Nagy forinterősödés jöhet jövőre, de valami korlátot szab neki)

Forintbankjegyek (E. J.)
Forintbankjegyek (E. J.)

Sztár lesz az Airbnb-ből?

Régóta nem látott érdeklődés mellett léphet tőzsdére az Airbnb, csütörtökön indulhat a kereskedés az amerikai piacon – írja a KBC Equitas.

Mivel a részvények kevesebb, mint tíz százaléka jön csak tőzsdére, ezért a szűk kínálat. A felfokozott érdeklődés izgalmas kereskedési helyzeteket, és persze kimagasló kockázatot eredményezhet. A kalkulációk szerint 35 milliárd dollár lehet a vállalat piaci kapitalizációja. Nem zárható ki, hogy az Airbnb debütálása fényesre sikerül majd. Az árazás nem tűnik durván feszítettnek véli a brókercég.

A legröhejesebb IPO?

Nagy siker volt a DoorDash IPO-ja, szerdától lehet vele kereskedni a New York-i tőzsdén – írta az Equilor Befektetési Zrt. a Facebook-on.

Az étel-házhozszállítással foglalkozó vállalat részvényei 102 dolláron keltek el, túlszárnyalva a tervezett 90-95 dolláros szintet. Így 3,4 milliárd dollár tőkét tudott gyűjteni, és az év második legnagyobb IPO-ja lett. Ezen az áron a vállalatot 38,7 milliárd dollárra értékelte a piac. A DoorDash részvényét többen drágállták, David Trainer befektetési szakember szerint ez volt idén a „legröhejesebb IPO.

Esik ma a Tesla és a Zoom, mivel a JPMorgan mindkét céget leminősítette.

 

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 34280 34280 34660 -0,35% 34270 34290 1 288 147 590 HUF 2025-12-04 11:28:34
MOL 2948 2932 2960 +1,03% 2940 2948 68 932 072 HUF 2025-12-04 11:26:21
MTELEKOM 1754 1750 1760 +0,11% 1752 1754 69 632 534 HUF 2025-12-04 11:25:08
RICHTER 9680 9615 9720 +0,68% 9660 9680 209 511 505 HUF 2025-12-04 11:28:01
OPUS 527 522 529 +1,35% 523 528 6 076 139 HUF 2025-12-04 11:27:25
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Bekezdtek Nyugat-Európában, Budapestről csak nézik
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:33
Kinyitottak az európai tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Véres fejjel vonult vissza a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 07:53
A 380-as árfolyam falát nem sikerült áttörni.
Részvény / Deviza / Áru A kamatvágás reménye húzta felfelé a tőzsdét
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 06:39
A Microsoft részvényei viszont lefelé húzták az indexeket.
Részvény / Deviza / Áru Nehezen adja magát a 380-as szint az euróárfolyamnál, de erősödött a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 18:37
A dollár már 326-nál jár, az euró azonban továbbra is 380 felett, minimális erősödéssel. A svájci frankkal szemben gyengült a forint szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Kellemetlen napot zárt a tőzsdén a Mol, és az olajárak is emelkedtek
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 18:23
1 százalék felett emelkedett a Brent és a WTI nyersolaj ára is, és a Mol részvényeinek értéke is ekkora mértékben csökkent. A BUX is visszaesett, pedig napközben 110 ezer felett is járt az index.
Részvény / Deviza / Áru Bal lábbal keltek az amerikai tőzsdeindexek, de az arany ára nagyot emelkedett
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 16:29
Ismét közelíti az októberi rekordértéket az arany ára: unciánként már 4267 dollárt fizetnek érte. A Brent olaj ára is emelkedett szerdán délután.
Részvény / Deviza / Áru Felfelé tör az OTP a tőzsdén, a Telekomnak nincs ilyen jó napja
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 15:24
Minimális emelkedéssel, kevéssel 110 ezer pont felett áll a BUX-index szerda délután. Az OTP-papírok értéke nőtt a legnagyobb mértékben a vezető részvények közül.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és az OTP mutatja az irányt
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 11:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,06 pontos nyitás után tovább emelkedett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Álmosan indult a nap Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 09:26
Enyhe erősödéssel indított a BUX. 
Részvény / Deviza / Áru Vicsorog a forint: ennyiért adják most az eurót
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 07:27
Erősödik a forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG