3p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az AutoWallis lehet partnerével közösen a Nissan importőre Romániában.

Az AutoWallis Csoport, mint a közép-kelet-európai régió meghatározó integrált autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatója megállapodást kötött a Nissan Europe-pal és a portugál Salvador Caetano Csoporttal. Az egyezség értelmében a Nissan kizárólagos forgalmazási jogát a két vállalat 50-50 százalékos tulajdonában álló AutoWallis Caetano Zrt. szerezheti meg Romániában. Ennek eredményeképpen a szabályozási feltételek teljesülése esetén a két autókereskedelmi és mobilitási szolgáltató egyenlő részesedést szerez az új vállalkozásban, amely várhatóan 2025. június 1-jével kezdheti meg tevékenységét.

Ormosy Gábor, az AutoWallis vezérigazgatója a megállapodás kapcsán elmondta: örömteli, hogy partnerei lehetnek a Nissannak, és újabb területen bővíthetik sikeres együttműködésüket a Salvador Caetano Csoporttal. Hozzátette, hogy miközben ez már a magyar és a portugál cég harmadik közös vállalkozása (az AutoWallis és a Caetano Csoport közös vállalkozásai rendelkeznek a Renault, a Dacia és az Alpine márkák magyarországi importőri jogaival, illetve közös tulajdonukban van a nemrégiben megnyitott budapesti AutoWallis Renault és Dacia márkakereskedés), az AutoWallis Csoport tovább folytatja önálló növekedését, fejlesztéseit, akvizícióit és stratégiájának megvalósítását más területeken.

Charbel Abi Ghanem, a Nissan európai független piacokért felelős alelnöke szerint a Salvador Caetano Csoport jelenleg is a Nissan megbízható partnere Portugáliában, ezért kézenfekvő volt, hogy az együttműködést Romániára is kiterjesszék. Az AutoWallis Csoport elismert a Közép- és Kelet-Európában szerzett széleskörű tapasztalatairól, a márkájukkal, valamint az üzleti modelljükkel való hasonlóságok kihasználása komoly potenciált jelent. A megállapodás remek hír mind a Nissan, mind a romániai ügyfeleik számára.

Sergio Riberio, a Salvador Caetano Csoport globális autóipari forgalmazásért felelős igazgatósági tagja és vezérigazgatója elmondta, hogy a megállapodás egy újabb lépés a Salvador Caetano és a Nissan közötti partnerségben, valamint európai terjeszkedési terveik megvalósításában. Hozzátette: együttműködésük az AutoWallis Csoporttal izgalmas lehetőségeket kínál stratégiájuk alapjainak továbbfejlesztésére és a Nissan márka romániai reneszánszára.

Magasabb sebességfokozatba kapcsolnak
Magasabb sebességfokozatba kapcsolnak
Fotó: Wallis Motor

A tranzakciót üdvözölte Bihari Pál, az AutoWallis Nagykereskedelmi Üzletágának vezetője is, aki elmondta, hogy a Nissan az autóipar egyik meghatározó szereplője, amely innovációról és a fenntarthatóság iránti elkötelezettségéről is ismert. Hozzátette, hogy a Nissan élen jár az új technológiai fejlesztésekben és úttörő szerepet játszik az elektromos járművek terén, így megtiszteltetés lesz a márkát képviselni Romániában.

Az AutoWallis a régió 16 országában összesen 27 márkát képvisel, a portugál Salvador Caetano pedig jelentős tapasztalattal rendelkezik az autóértékesítésben, így különösen az Ibériai-félszigeten, Skandináviában, Dél-Amerikában és Afrikában.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27720 27600 27950 -0,75% 0 0 6 783 657 490 HUF 2025-07-14 17:05:22
MOL 3014 2996 3038 -0,53% 0 0 1 674 618 998 HUF 2025-07-14 17:08:15
MTELEKOM 1790 1772 1790 +0,45% 0 0 385 570 838 HUF 2025-07-14 17:05:59
RICHTER 10150 10140 10250 -0,49% 0 0 692 084 240 HUF 2025-07-14 17:05:03
OPUS 597 592 598 -0,33% 0 0 78 453 491 HUF 2025-07-14 17:08:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Felvásárolhatják az egykori olajipari óriást – már meg is van, kik közül kerülhet ki a befutó
Gajda Mihály | 2025. július 14. 18:58
A BP részvényárfolyama az elmúlt években látványosan alulteljesítette legfőbb versenytársait. Bár egykor az egyik legmeghatározóbb olajipari vállalatnak számított, az elmúlt húsz év nem alakult kedvezően a cég számára. Nemrég a vállalat új vezérigazgatója egy utolsó próbálkozásként radikális stratégiaiváltást jelentett be, amely rövid időre ugyan pozitív hatással volt a részvényárfolyamra, ám ezt hamar felülírta a kereskedelmi háborús feszültségek és a zuhanó olajárak hatása.
Részvény / Deviza / Áru Átlépett egy határt a forint
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 18:38
Ismét 400 forint felett az euróárfolyam.
Részvény / Deviza / Áru Trump bejelentését Budapesten is megszenvedték
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 17:57
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 466,57 pontos, 0,47 százalékos csökkenéssel, 99 454,88 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Nem jöttek biztató számok Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 16:02
Csökkenéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Nem jöttek jó hírek a BUX-ról
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 14:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,76 pontos nyitás után csökkent hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Fájhat a szerbek feje – Trumphoz fordultak
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 13:42
A szerb olajcég orosz többségi tulajdonú.
Részvény / Deviza / Áru Budapest, London, Párizs – tőzsdei hírek röviden
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 09:59
A BUX emelkedéssel nyitott.
Részvény / Deviza / Áru 120 ezer dollár fölött a bitcoin
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 09:12
Történelmi csúcs.
Részvény / Deviza / Áru A forint ma is dacol a túlerővel
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 07:17
Vegyesen alakult a forint árfolyama reggel.
Részvény / Deviza / Áru Már nagyon a hétvégét érezte a forint – ennyire jutott
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 18:45
A magyar devizát elhagyta ereje a pénteki kereskedésben a bankközi piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG