4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Trump-család orosz problémája, a várható amerikai kamatemelési ciklusról szóló jegybankárok, az olajár – addig is, amíg beindul az új gyorsjelentési szezon, bőven akadt esemény. A nemzetközi tőzsdék a kockázatokra eséssel reagáltak, a BUX azonban minimális pluszt tudott felmutatni, főleg a Mol miatt.
Fekete hattyú (Pixabay)

A tőzsdéken ma egyrészt a Fed vezetőinek megnyilatkozásaira és az új gyorsjelentésekre vártak, de anélkül is akadtak események bőven. A Trump-család orosz kapcsolatai körül izzik a levegő, Trump elnököt Twitter-felhasználók letiltása miatt is támadták.

Attól tart a piac, hogy Yellen Fed-elnök nagyon „héja” lesz, azaz a kamatemeléseket szorgalmazza majd a kjongresszusi meghallgatásán. Ez nem jó a részvény- és kötvénypiacoknak. Egy időben az olaj is nyomasztotta a tőzsdéket, de aztán megemberelte magát. Az S&P 500 index este hat körül 0,3, a Dow Jones és a Nasdaq indexe 0,1 százalékos mínuszban volt.

A végére elgyengültek

Európában is hasonló volt a helyzet, az EuroStoxx 50 index 0,4 százalékkal esett. Pedig sokáig jól tartották magukat az árfolyamok, a kereskedés végén jött az elgyengülés, talán amerikai hatásra. A német index 0,1, a francia 0,5, a brit pedig 0,6 százalékkal süllyedt.

Itthon a BUX index még egész jól tartotta magát, talán mivel előbb zár nálunk a tőzsde fél órával, kimaradtunk az európai esés végéből. A BUX 0,1 százalékkal emelkedett, jórészt a Mol egy százalékos emelkedésének köszönhetően (21 300-ra). Az OTP 0,7 százalékkal 9510-re süllyedt, a Richter és a Telekom 1-1 forinttal mentek fel, ami százalékban alig számít valamit.

Erősebb forint és új üdvöskék

Fél százalékkal 5099-re emelkedett a frissen bevezetett Waberer´s, újra 20 százalékkal ment fel a Konzum és kisebb mértékben az Opimus is drágult. A forint erősebb lett, 40 fillérrel, 307,70-re süllyedt az euró ára. Csökkent az infláció Magyarországon, de nagyjából az elemzők által várt mértékben, így nagy piacbefolyásoló ereje ennek nem lehetett.

Az orosz olajügyi miniszter újabb kitermelés-csökkentésről beszélt, más kitermelőktől viszont nem jöttek ilyen jó hírek, így nap közben nagyot esett az olaj ára. Estére azonban magához tért, 1,7 százalékos pluszban van, a WTI 45,20, a Brent pedig 47,60. Az arany végre emelkedik kissé, az ezüsttel együtt. Ismét három dollár fölé ugrott a hektikus árfolyamú amerikai földgáz.

Zuhant a Snap

Nagyot kaszálhat ma az Amazon, miután nagy nyári akciózást tart. A „prime day” nevű 30 órás őrület miatt tegnap felment a részvény ára, ma azonban visszaesett. A Morgan Stanley leminősítette a Snap részvényeit, a papír 7,5 százalékkal zuhant.

Az ethereum és a bitcoin eléggé csúnyán esett, 2368, illetve 201 dollárra. Ennek a technológia továbbfejlesztése körüli viták is lehetnek az okai (mai cikkünk itt.)

Hattyúmama és rokonai

Innen szokott sokat drágulni a dollár – írta a KBC Equitas. „Sorsdöntő szinteknél van a dollár árfolyama a forinttal szemben, az elmúlt két és fél évben ugyanis innen mindig USD/HUF erősödést lehetett látni. A technikai kép alapján erre most is jó esély lehet, persze nem kizárt az sem, hogy most lesz vége a két és fél éve uralkodó trendnek” – foglalják össze technikai elemzésüket. A kétségek és kockázatok ellenére a brókercég úgy gondolja, hogy a mostani szinteken van fantázia a devizapárban.

„Minden fekete hattyúk anyjának” nevezi az Oilprice.com Venezuelát, amelynek olajtermelése könnyen teljesen kieshet az országban uralkodó állapotok miatt. (A fekete hattyú valamely előre nem látható, teljesen váratlan, nagy jelentőségű esemény, mint 2001. szeptember 11., vagy Fukushima.)

A cikk egyébként úgy kezdődik, hogy mi repítheti megint 120 dollárra az árat, és főleg a vészes politikai feszültségekkel terhes kitermelőkkel foglalkozik. „A legnagyobb jolly joker az olajpiacon a geopolitika” – írják. Egy nagyobb háború, forradalom vagy más nagy felfordulás bármelyik nagy kitermelőnél alaposan meglódíthatja az árakat.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45300 45300 45790 -0,44% 0 0 12 150 908 490 HUF 2026-08-19 17:05:27
MOL 5015 4926 5040 +1,81% 0 0 9 148 004 176 HUF 2026-08-19 17:05:03
MTELEKOM 2542 2542 2588 -1,09% 0 0 1 871 071 364 HUF 2026-08-19 17:11:53
RICHTER 12880 12870 13050 -0,39% 0 0 3 421 752 470 HUF 2026-08-19 17:10:44
OPUS 316 300 329 -4,24% 0 0 149 477 860 HUF 2026-08-19 17:08:12
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Így indította a forint a nemzeti ünnepet
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 08:50
Enyhén erősödött a hazai fizetőeszköz árfolyama csütörtök reggel a főbb devizákhoz viszonyítva.
Részvény / Deviza / Áru Nem okozott örömünnepet a forint – ennyiért adják az eurót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 19:14
Vegyesen alakult szerdán a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest; az euró és a dollár ellenében több-kevesebb nyereségre tett szert, a svájci frankkal szemben viszont gyengült.
Részvény / Deviza / Áru Bejött a Molnak az olajár emelkedése
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 18:30
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 36,91 pontos, 0,02 százalékos csökkenéssel, 148 659,81 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Drágul az olaj és az arany, így nyitottak az amerikai piacok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 16:10
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Magyar Telekom nem tudja tartani a lépést Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 15:00
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 2,48 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Tovább erősödött a hazai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 11:54
A BUX a kereskedési nap félidejében 149 316 ponton, 0,4 százalékos erősödésben. A részvénypiac forgalma délelőtt majd 10 milliárd forint volt.
Részvény / Deviza / Áru Legyőzheti-e a legendás íjász a kriptomedvét?
Eidenpenz József | 2026. augusztus 19. 11:34
Kiábrándultak a befektetők a kriptovaluta-piacból mostanában, de akad kivétel. Például az ezen a téren nyomuló Robinhood egyes termékei. A cég által létrehozott blokklánc szinte a semmiből tört fel előkelő helyre, és boldog-boldogtalan szeretne a tortából magának egy darabot. Mik a megfontolások emögött a lelkesedés mögött?
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék, drágul az olaj
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 10:07
Békés, nyárvégi emelkedésben a főbb európai tőzsdék többsége. Csak az olaj áremelkedése rontja a hangulatot.
Részvény / Deviza / Áru Enyhe erősödéssel kezdi a napot a hazai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 09:52
A hosszú hétvége előtti nagy pihenő előtt életjeleket mutat a magyar tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Az Amazon jelentősen bővíti a louisianai adatközpont-beruházását
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 09:16
A vállalat közölte, hogy a korábban bejelentett 12 milliárd helyett 18 milliárd dolláros lesz a beruházás, amely összesen 750 új adatközponti munkahelyet fog létrehozni 3 helyszínen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG