1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Április 1-től a BUX és a BUMIX indexek szokásos féléves felülvizsgálata során a BUX-ba bekerül a z Appeninn részvénye, és egy papír sem kerül ki közülük. Pedig elvileg két cég, a Fotex és a PannErgy sem teljesítette az indexben maradás feltételeit, ki kellene hullniuk, de az index stabilitása érdekében maradhatnak. Nincs ugyanis elég, megfelelő minőségű részvény.

A BÉT (Budapesti Értéktőzsde) közölte, hogy felülvizsgálták a BUX és a BUMIX indexek kosarát, áprilistól a BUX indexbe új részvényként az Appeninn kerül, távozni viszont egyik papír sem távozik egyik mutatóból sem. Pedig a Fotex és a PannErgy már másodszor nem teljesítette az indexben maradás feltételeit, ami a BUX kézikönyv szerint azt kellene eredményeznie, hogy kiesnek az indexből. A tőzsde közleménye szerint azonban „az indexstabilitás elvét szem előtt tartva maradnak a BUX indexben”.

Az indexbe kerülés, illetve a benne maradás feltétele ugyanis hét különböző számszerű kritériumból (kapitalizáció, forgalom, közkézhányad stb.) öt teljesítése. Ha egy részvény két egymást követő alkalommal nem felel meg az előírásnak, akkor fő szabályként ki kéne esnie. De azt is mondja az index kézikönyve, hogy minimum 12, maximum 25 az indexben levő részvények száma, és ez a feltétel a szabályok szerint előbbre való a másiknál, tehát nincs kiesés, ha túl kevés az indexben a megfelelő részvény. (A szabályzat a részvények rangsorolása alapján tölti fel az indexet, ha nincsen benne elég számú megfelelő részvény.)

Eddig 11 részvény volt a mutatóban, ezután 12 lesz, azaz eddig sem volt éppen ideális az összeállítása, ezután is csak kompromisszumokkal lesz lehetséges. Nyilván ez annak a következménye, hogy a BÉT-en eleve nagyon kevés a részvény, még kevesebb a megfelelő forgalmú és likviditású papír, és egyébként is alacsony a forgalom. A CIG Pannónia és az Est Media most először nem teljesítették mind az öt feltételt, így még mindenképpen maradhatnak a BUX-ban.

A kisebb és közepes kapitalizációjú (tőzsdei összértékű) részvények árfolyammozgását ábrázoló BUMIX indexnél is hasonló a kép. A mutató összetétele nem változik, az Állami Nyomda, az Est Media, a KEG és a Phylaxia első ízben nem feleltek meg a kritériumoknak, így – a BUMIX kézikönyv előírásainak megfelelően – kosárban tartásuk indokolt. A Synergon és a Zwack viszont másodízben nem teljesítették a feltételeket, de az „indexstabilitás” érdekében szintén maradnak a BUMIX-ban. (Az indexek összetételéről további adatok a BÉT honlapján láthatók.

Az új BUX-kosár:

Appeninn, CIG Pannónia, E-Star, Est Media, Egis, FHB, Fotex, Magyar Telekom, Mol, OTP, PannErgy, Richter Gedeon.

Az új és a régi BUMIX-kosár:

Appeninn, Állami Nyomda, CIG P Pannónia, E-Star, Est Media, Egis, FHB, Fotex, KEG, PannErgy, Phylaxia, Rába, Synergon, Zwack Unicum.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 38190 37800 38410 +1,87% 38100 38190 3 353 004 250 HUF 2026-03-05 09:32:00
MOL 3652 3636 3672 -0,22% 3652 3654 222 744 656 HUF 2026-03-05 09:31:33
MTELEKOM 2145 2145 2160 -0,23% 2140 2145 61 120 750 HUF 2026-03-05 09:30:28
RICHTER 11720 11620 11740 +0,69% 11690 11720 22 490 030 HUF 2026-03-05 09:30:55
OPUS 543 536 543 -0,18% 537 543 275 532 HUF 2026-03-05 09:05:03
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Megszaggatja ruháit, ha megnézi, mit csinált a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:04
A dollárhoz képest gyengült a legtöbbet a forint.
Részvény / Deviza / Áru Visszapattantak a részvények, szépen zártak Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 06:18
Reménykednek a befektetők.
Részvény / Deviza / Áru Túl az életveszélyen a forint, és már vigéckedik
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 18:25
Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Európai mércével is felülteljesített a BUX
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 3184,25 pontos, 2,64 százalékos emelkedéssel, 123 872,29 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Magabiztosan nyitottak a tengerentúli börzék
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:05
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Tarol az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 5,12 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Széttépték az OTP-t a befektetők
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 5,12 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Megnyílt a föld: brutális szakadékba lökték az iráni bombázások ezeket a fémeket  
Czwick Dávid | 2026. március 4. 10:10
Az iráni konfliktus legalább a fél világot megrengette, válaszul heves reakciókat láthattunk a pénzpiacokon is. De mi következik most? Mindenki menedékbe vonult és ott is marad? A nemesfémek piacán már a közel-keleti válság első órái tanulságos mozgásokat produkáltak és hosszabb távon is sok izgalmat hozhatnak. Az első órák komolyabb profittal kecsegtettek ugyan, mostanra mégis sok instrumentum elhasalt már, ami miatt szívhatják a fogukat a kereskedők, befektetők.
Részvény / Deviza / Áru A BUX leheletnyi eséssel nyitott
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:10
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,12 pontos csökkenéssel, 120 682,92 ponton nyitott szerdán.
Részvény / Deviza / Áru A dél-koreai tőzsde két nap alatt 17 százalékot esett
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 07:40
A szöuli visszaesés az ázsiai részvények zuhanásához vezetett, a piacok energiasokkra készülnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG