5p
Kiderült, miért függesztették fel a Konzum és a CIG Pannónia tőzsdei kereskedését kedden: ahogy az megjósolható volt, a Konzum belevásárol a biztosítóba, jelentős részesedést szerezve - ha a részvényesek és a felügyelet is rábólintanak. Cserébe a CIG is kap egy nagyobb harapásnyi Konzumot. Eközben a Konzum óriási tőkeemelésről is döntött, összesen 23 szállodából álló láncot alakítanak ki.

Egymásba harap a Konzum és a CIG

A Konzum 8,2 milliárdos tőkeemeléssel, 350 forintos részvényárfolyamon szerezhet 24,85 százalékos tulajdont a CIG Pannóniában. Ehhez felerészben a Konzum PE Magántőkealap biztosítja a forrást, mégpedig úgy, hogy cserébe Konzum-részvényeket kap, amelyeket aztán 3000 forintos árfolyamon értékesít a CIG Pannóniának. Magyarán a Konzum úgy lesz 24,85 százalékos tulajdonosa a CIG-nek, hogy közben a CIG 6,16 százalékos nagytulajdonosává válik a Konzumnak.

A tranzakciók végrehajtásához CIG Pannónia részvényeseinek döntése szükséges, ezért a mai napon a biztosító társaság igazgatósága rendkívüli közgyűlést hívott össze. A január 19-i közgyűlési döntést követően a CIG Pannónia fölötti 24,85 százalékos tulajdon megszerzéséhez az MNB felügyeleti jóváhagyása is szükséges.

A papírok kereskedését a mai nap elején felfüggesztették a bejelentések miatt; a friss közlemények szerint a CIG Pannóniával 15 órától lehet újra kereskedni, a Konzumról cikkünk élesítésekor még nem érkezett hír. Ahogy azt a Mészáros-papíroknál megszokhattuk, komoly ralit jósolunk, vélhetően a CIG árazásába most bekerül a sajátos Mészáros-faktor.

Ezzel még nincs vége: 30 milliárdos tőkeemelésre készül a Konzum, Közép-Európa meghatározó szállodalánca jön létre

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó vállalat ezzel egyidejűleg egy másik közleményt is eljuttatott a Privátbankár.hu szerkesztőségébe. Eszerint több lépcsőben megvalósuló tőkeemelésről határozott a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. igazgatósága, amely február 28-ig zárulhat le, és eredményeként 50 milliárd forintra nőhet a Konzum Nyrt. saját tőkéje. Emellett a csoport összesen 18 magyarországi és további 5 külföldi szálloda tulajdonosa lesz.

A BÉT honlapján közzétett határozat szerint az igazgatóság hozzájárul, hogy a Konzum PE Magántőkealap a KZBF Invest Kft.-ben lévő 10%-os, a KZH Invest Kft.-ben meglévő 100 %-os, valamint a Holiday Resort Kreischberg-Murau Gmbh. 100%-os üzletrészeinek apportjával tőkét emeljen a Konzum Nyrt.-ben. A KZBF Invest és a KZH Invest megszerzésével közvetett módon a tőzsdei társaság tulajdonába kerül a 14 belföldi szállodát tulajdonló Hunguest Hotels Zrt., a Holiday Resort Gmbh apportjával pedig az osztrák síparadicsomban működő négycsillagos, 91 szobás Hotel Relax Resort Kreischberg wellness hotel. A tranzakció értékének megállapításához a Konzum Nyrt. nemzetközi szakértőt kér fel. A szakértői értékelés alapján meghatározott vagyon ellenértékét a Konzum új részvények zártkörű forgalomba hozatalával egyenlíti ki a Konzum PE Magántőkealap számára. Az igazgatóság a részvényesek érdekeinek figyelembevételével a hétfői záró árfolyamon, 3.141 forintban határozza meg a zárt körben forgalomba hozni kívánt új részvények kibocsátási értékét. A tranzakcióval érintett társaságok a Konzum Nyrt. konszolidációs körében működnek tovább.

Az igazgatóság döntött továbbá, hogy a fentiekkel azonos feltételekkel a Wellnesshotel Építő Kft. a tulajdonában lévő egerszalóki négy csillagos Hotel Saliris Resort, valamint a muraui Ferien Hotel apportjával tőkét emeljen a Konzum Nyrt.-ben. Az apport ellenértékét a Konzum Nyrt. új részvények kibocsátásával fedezi oly módon, hogy az igazgatóság a hétfői záróárfolyamon 3.141 forintban határozta meg az új részvények kibocsátási értékét.

Az igazgatóság keddi ülésén arról is határozott, hogy a Konzum Nyrt. megvásárolja a Forrás Nyrt. és az Arago Zrt.  érdekeltségében lévő Ligetfürdő Kft.-t. A társaság tulajdonában van a szegedi négy csillagos Forrás Hotel és Magyarország legnagyobb gyógy-, wellness- és élményfürdője a Napfényfürdő Aquapolis, a montenegrói négy csillagos Sun Resort, továbbá két Ausztriában, a Hohe Tauern Nemzeti Parkban fekvő szálloda, a Hotel Heiligenblut, illetve a Post Hotel. A közel 14 milliárd forintos tranzakció ellenértékét a Konzum PE Magántőkealap készpénzben, illetve a tulajdonában lévő Konzum és Opus Global Nyrt. részvényeivel egyenlíti ki a tőzsdei társaság helyett, majd az eladók felé teljesített vételár-követeléssel tőkét emel a Konzum Nyrt.-ben. A Konzum PE Magántőkealap követelését a Konzum új részvények zártkörű forgalomba hozatalával egyenlíti ki, szintén a hétfői 3.141 forintos záróárfolyamon meghatározott értéken.

A fenti tranzakciók a versenyjogi eljárások és banki jóváhagyások függvényében 2018. február végéig zárulhatnak. A közvetlen és közvetett formában a Konzum Nyrt. a tulajdonába kerülő szállodaportfóliót a Hunguest Hotels Zrt üzemelteti a továbbiakban.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45810 45440 46000 -0,35% 0 0 13 071 525 890 HUF 2026-06-26 17:11:30
MOL 3668 3642 3716 +0,55% 0 0 1 923 481 766 HUF 2026-06-26 17:05:23
MTELEKOM 2678 2640 2706 -0,52% 0 0 1 723 872 378 HUF 2026-06-26 17:07:13
RICHTER 12260 12200 12360 +0,99% 0 0 1 888 171 720 HUF 2026-06-26 17:05:26
OPUS 353 350 364 +0,86% 0 0 18 442 781 HUF 2026-06-26 17:06:23
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Minden fő devizával szemben nyert a forint
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 18:30
Erősödéssel zárta a pénteket a forint a főbb devizákkal szemben, az euró és a dollár is gyengülést mutatott a hazai fizetőeszközzel szemben.
Részvény / Deviza / Áru Hullámzó hangulatban rekordot döntött a BUX
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 17:54
Történelmi szintre emelkedett a BUX index pénteken, miközben a részvénypiacon a blue chipek eltérő irányba mozdultak.
Részvény / Deviza / Áru Brummogva ébredt az amerikai tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 15:56
Gyengüléssel kezdték a pénteki kereskedést a New York-i tőzsdeindexek, miközben az olajárak több mint 3 százalékos eséssel reagáltak a piaci hangulatra.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki mást gondol a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 15:00
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kisebb kilengések után enyhe emelkedést mutatott pénteken kora délutánig, miközben a vezető részvények vegyesen teljesítettek és a forgalom 8,8 milliárd forint közelében alakult.
Részvény / Deviza / Áru Nem várt fordulat a magyar tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 11:43
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,23 pontos nyitás után emelkedett pénteken délelőtt. 
Részvény / Deviza / Áru Döbbenet: a kriptó elintézheti, hogy éjjel-nappal ömöljön az arany és az olaj a befektetőkre
Czwick Dávid | 2026. június 26. 10:21
A klasszikus tőzsdei világ egyik utolsó bástyáját is kikezdi a kriptopiac és a nem hagyományos piacterek, brókerek előretörése. A kiélezett helyzetben a világ legmeghatározóbb árupiacát üzemeltető Chicagói Fémtőzsde (CME) is próbál előremenekülni, de könnyedén saját ujjába haraphat. A kisbefektetők viszont izgatottan figyelnek, mert akár még több lehetőség és új termékek hullhatnak az ölükbe.
Részvény / Deviza / Áru A nemzetközi rossz hangulatban szédeleg a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 09:24
Csökkenéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde a pénteki kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Ettől nem lesz boldog, nézze, mennyit ér most egy euró
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 07:20
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel a csütörtök esti jegyzésekhez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Rég nem látott csökkenés az amerikai tőzsdén, Trump szavai nyugtatták az olajpiacot
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 07:05
Vegyesen zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. Donald Trump előtte a közel-keleti helyzetről nyilatkozott, szerinte az Egyesült Államok a „puszta erő” pozíciójából tárgyal Iránnal, amely „sürgősen megállapodást akar kötni”. Az olajárak csökkenéssel reagálnak.
Részvény / Deviza / Áru Erősödött a forint, 311-nél jár a dollár
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 18:32
Az euró és a svájci frank is olcsóbb, mint reggel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG