4p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Javult a hangulat a tőzsdéken, négy esős nap után ma talán az USA-ban is jön némi javulás. Az OTP és a Mol ellentétes mozgása miatt a BUX stagnál, a forint is alig gyengül. Új tervekre száguld a 4iG, hiány lehet nikkelből, óvatosabb lett egy bróker a Richterrel.

Bár tegnap negyedik napja mínuszban végeztek az amerikai részvényindexek, ma Európában és Ázsiában is jó a hangulat. A német, francia, brit indexek 0,4-0,5 százalékkal emelkednek, az amerikai határidős mutatók is hasonló képet mutatnak. A javulást kontinensünkön az EKB tegnapi bejelentésével magyarázzák.

Ázsiában sokat segíthetett a tőzsdéknek, hogy hosszú idő után először a kínai és az amerikai elnökök tárgyaltak egymással, még ha gyors előrelépés nem is történt a kapcsolatokban. A japán vezető index 1,3, a hongkongi 1,9 százalékkal ugrott meg, shanghajban csak csekély volt az emelkedés.

Bika, a tőzsdei emelkedések jelképe
Bika, a tőzsdei emelkedések jelképe

Itthon a BUX index viszont jelenleg nullában áll, a Mol negyed százalékos emelkedését az OTP ugyanekkora csökkenése ellensúlyozza, bár a bankpapír ezzel alig távolodott el a tegnapi rekordtól. Hat százalékkal emelkedik a 4iG, féllel esik a Telekom, stagnál az Opus.

Árfolyam

A forint kissé gyengébb, az euró ára 351,10 forint jelenleg. Másfél százalékkal emelkedik az olaj a csökkenő amerikai készletekről szóló adat után.

Csak a minimumelvárást hozta az EKB?

A tegnapi EKB-bejelentésről megoszlanak a vélemények, vannak, akik szerint csak a minimum-elvárásokat hozta, amikor bejelentette, hogy – még nem ismert mértékben – csökkenteni fogják a kötvényvásárlási program összegét.

Az Erste Befektetési Zrt. szerint az EKB új előrejelzései is indokolják a lépést, amelyek során emelték az idei GDP növekedési várakozást (4,6-ról 5 százalékra), és az inflációs várakozásokat is. (Idén 1,9-ről 2,2 százalékra, jövőre 1,5-ről 1,7-re.)

A piacok a vártnak megfelelő és megnyugtató lépésnek köszönhetően meg is nyugodtak. Szemeinket mostantól a Fed szeptember 22-i ülésére vethetjük, hiszen az USA-ban igazán magas értékre, öt százalék fölé szaladt az infláció tették hozzá.

Előre menekülnének a franciák

Franciaország nem lép a megszorítások útjára, inkább a gazdasági növekedésben bízik .– írja az Equilor Befektetési Zrt. Hiába ugrott meg a hiány és ezzel együtt az államadóság, folytatódnak az adócsökkentések, a társasági nyereségadót 25 százalékra mérséklik, és visszavágják a helyi adókat is.

A legfrissebb tervek alapján GDP-arányosan már csökkenhet a hiány és az adósság 2022-ben. A kormány jelentős beruházásokra is készül, amikkel új és feltörekvő iparágakat támogatnának, ezzel is elősegítve a gazdaság növekedését.

Fontos támaszoknál a Richter

Az utóbbi napok korrekciója után fontos támaszokhoz ért a Richter 8600 forint körül – írja a KBC Equitas ügyfeleinek. A stop-loss szintet viszont emelik:

Az értékeltség nem számít magasnak, a forint erősödése is megállt, így továbbra is optimisták lennénk a papírra. Korábbi ötletünk stratégiáját viszont módosítjuk a nyári jó szereplés és a romló nemzetközi piaci hangulat miatt.

Most a nikkel drágul

A nikkel árutőzsdei árfolyama Kínában, jüanban ma négy százalékkal ugrott meg ma a csökkenő raktárkészletek miatt – írta az N-Tv.de. Londonban az emelkedés 2,6 százalék volt, ezzel hét és fél éves csúcsra ért a fontos ipari fém ára. (A grafikonon a Dow Jones nikkelárakból számított, dolláralapú indexe.)

A Dow Jones Nickel Commodity index (Tradingview.com)
A Dow Jones Nickel Commodity index (Tradingview.com)

Ma közel két százalékkal emelkedik egyébként a réz és az alumínium is.

Tengernyi tőkét vonhat be a 4iG igazgatósága

A 4iG közgyűlési napirendjét kiegészítették, eszerint a cég alaptőkéjét hétmilliárd forinttal is felemelhetik közgyűlési hatáskörben, kötvényekkel pedig akár 400 milliárd forintot is bevonhatnak. Az informatikai cég 45,46 százalékos tulajdonosa, a KZF Vagyonkezelő, kezdeményezte a változtatásokat.

A chiphiány miatt pesszimista a Toyota

A folyamatos félvezetőhiány miatt a japán Toyota autógyártó visszavett prognózisából, márciusig tartó pénzügyi évben az igazgatótanács már csak kilencmillió jármű gyártását várja. A társaság vezetősége Tokióban korábban 370 ezer darabbal többet jelzett előre.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 37680 37610 38200 -0,50% 37680 37700 1 607 928 260 HUF 2026-01-21 09:57:37
MOL 3592 3574 3600 0,00% 3590 3592 494 316 950 HUF 2026-01-21 09:57:43
MTELEKOM 1924 1918 1930 -0,21% 1922 1924 30 072 214 HUF 2026-01-21 09:55:21
RICHTER 10240 10220 10300 -0,10% 10230 10240 114 872 950 HUF 2026-01-21 09:57:51
OPUS 550 550 552 0,00% 550 551 12 133 016 HUF 2026-01-21 09:46:47
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Most éri meg Mol-részvényt venni?
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 08:52
Iránykereséssel indulhat a kereskedés szerdán a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a BUX 869,03 pontos, 0,71 százalékos csökkenéssel 121 282,66 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Pityeregni kezd, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 07:28
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben.
Részvény / Deviza / Áru Csalódottak lehetnek a világ legnagyobb kapitalistái
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 06:58
Gyengüléssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Elteheti emlékbe ezt a napot a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 19:30
Az euróval és a dollárral szemben erősödött, a svájci frank ellenében gyengült a hazai fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Menekülőre fogták a befektetők, ezt Trump jól elintézte
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:33
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 869,03 pontos, 0,71 százalékos csökkenéssel 121 282,66 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Ezekkel a befektetésekkel kereshet sokat az új esztendőben
Herman Bernadett | 2026. január 20. 16:05
A részvénypiacon a feltörekvők, a chipgyártók és a kiberbiztonsági cégek papírjai a legígéretesebbek, a magyar kötvénypiacot is ajánlják a szakértők, emellett a réz és az urán az OTP elemzőinek a kedvence. 
Részvény / Deviza / Áru Vérengzés az amerikai tőzsdén, Trump fenyegetése miatt iszkolnak a befektetők
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:43
Jelentős mínuszokkal indult el a tőzsdei kereskedés New Yorkban.
Részvény / Deviza / Áru Megremegtek az európai piacok, a BUX még menti a menthetőt
Imre Lőrinc | 2026. január 20. 15:00
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a mínusz 0,14 pontos nyitás után csökkent kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Befektetési iránytű 2026-ra: ne csak kövesse a piacot, értse is meg!
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 13:14
Az év elején sok befektető ugyanazzal a kérdéssel szembesül: merre érdemes tovább menni? Irányt mutatunk a januári Klasszis Befektetői Klubban – vegyen részt Ön is!
Részvény / Deviza / Áru Kalapács alatt a tőzsdeguru hagyatéka
Szakonyi Péter | 2026. január 20. 10:17
Szombaton kalapács alá kerül André Kosztolányi hagyatéka. A híres magyar származású tőzsdeguru szinte minden ingóságát – így használati tárgyait, műgyüjteményét és könyvtárának legbecsesebb tárgyait – Versaillesben árverezhetik el. Méghozzá a kikiáltási árakból kiindulva meglehetősen szolid áron.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG