2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A szeretet ünnepe hagyományosan kiemelkedő forgalmat szokott hozni a gyertyagyújtást megelőző hetekben. Ám a koronavírus miatt ezúttal biztosan elmarad az ajándékvásárlási roham, csak az a kérdés, mekkora lesz a visszaesés. Ez is foglalkoztatta kollégánkat hétfő reggel. 

Csabai Károly, az Mfor.hu és a Privátbankár.hu felelős szerkesztője a Trend Fm Reggeli Monitor című műsorában aktuális témákat járt körül.

Ahogy arra számítani lehetett, durvul a koronavírus-járvány. Az utóbbi huszonnégy órában elhunytak száma rekordot döntött, s tartunk tőle, hogy ez a szám a következő időszakban még csak tovább fog nőni, nem kizárt, hogy december első felében tetőzik. Pont akkor, amikor már mindenki hagyományosan az év fő ünnepére, a karácsonyra készül, sokan ekkor fordulnak a célegyenesbe az ajándékvásárlással.

Kérdés, mennyire veti vissza a Covid az ajándékvásárlási kedvet. Fotó: depositphotos.com
Kérdés, mennyire veti vissza a Covid az ajándékvásárlási kedvet. Fotó: depositphotos.com

Nem kell nagy jóstehetség, vagy bátorság annak kijelentéséhez, hogy ezúttal ez másként lesz - igaz, a mi életünkben sem adódott még a mostanihoz fogható világjárvány. A főbb karácsonyi vásárokat (Szent István tér, Vörösmarty tér) már lefújták, s a járvány miatti óvatosság, a rokonok, mindenekelőtt az idősek védelme érdekében valószínűleg sokan döntenek úgy, hogy az ünnepekre "nem mennek haza".

Ettől még az ajándékozási kedvnek nem kellene feltétlenül hátrányt szenvednie, hiszen a boltok személyes felkeresése helyett az interneten is be lehet szerezni a szeretteinknek szánt termékeket. Nem valószínű azonban, hogy ez képes lenne akár kompenzálni a plázás ünnepi shoppingolás jelentős visszaesése miatti bevételkieséseket, a legjobb esetben is csak tompítólag hathat - legalábbis erre utalnak az első hullám tapasztalatai. Csak az a kérdés, milyen mértékű lesz a kiskereskedelmi forgalom zuhanása, amelynek hagyományosan a karácsony előtti két-három hete az év legerősebb időszaka. Már csak azért is, mert a vételi kedvet az is visszavetheti, hogy az emberek egy része a mostani bizonytalan helyzetben önkéntelenül is visszafogja a költéseit, akik pedig a válság miatt elveszítették az állásukat, azoknak nincs is más választása.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Egy százalékkal csökkenhetnek a banki költségeink májusban
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 13:51
A bankszámlák önkéntes díjcsökkentése közel egy százalékkal mérsékelheti a számlaköltségeket az előző hónaphoz képest, a havi inflációt pedig nagyságrendileg 0,1 százalékponttal viheti lejjebb, állítja egy friss elemzés. Az éves áremelkedés az áprilisi 6,9 százalékos szintről 0,2 százalékra mérséklődhet.
Személyes pénzügyek Fontos határidő közeleg – több milliárd forint a tét
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 11:12
Összességében ennyi adóvisszatérítéstől eshetnek el a nyugdíj-, illetve egészségpénztári tagsággal rendelkező magánszemélyek, ha május 20-ig nem töltik ki a nyilatkozatot.
Személyes pénzügyek Itt az újabb árstop! – és ez egy évre szól
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 07:12
Több biztosító is vállalja, hogy tizenkét hónapig nem emeli a lakásbiztosítási díjait.
Személyes pénzügyek Soha nem adósodott el még ilyen tempóban a magyar lakosság
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 07:01
Nem csökkent a lakosság hiteléhsége: személyi kölcsönből még soha nem fogyott annyi, mint márciusban, a lakáshitelek volumene a három évvel ezelőtti rekord felé közelít, mellette pedig pörög a fiatalokat célzó munkáshitel is, az első negyedévben csaknem 60 milliárd forintra kötöttek szerződést – írja a Bank360 a Magyar Nemzeti Bank által közzétett hitelstatisztika alapján.
Személyes pénzügyek Véget kellene vetni a pazarlásnak!
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 19:31
A túlfogyasztásról és az elpocsékolt pénzekről is beszélt a Trend FM hétfői adásában munkatársunk, Csernátony Csaba. 
Személyes pénzügyek Bankkártyás figyelmeztetést küldött az MNB
Privátbankár.hu | 2025. április 24. 11:11
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint érdemes korlátozni bankkártyák vásárlási-, készpénzfelvételi limitjeit a kibercsalások miatt. 
Személyes pénzügyek A megtakarításainkat a válság idején is érdemes biztonságban tudni
Hollós János | 2025. április 22. 13:02
Kicsit talán meglepő és tiszteletre méltó módon a világban kitört kereskedelmi háborúval egyelőre nem foglalkoznak a biztosítási piac szereplői. Egyebek mellett ez derült ki a Klasszis Média Nyugdíjszerviz című adásából, amelynek vendége volt többek között Malicskó Gábor, az UNIQA Biztosító Lakossági Üzletágért felelős igazgatósági tagja.
Személyes pénzügyek Végre! Ebben az összevetésben több közép- és kelet-európai országot lepipáltunk
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 14:42
A háztartási megtakarítások volumene alapján Magyarország a mezőny első felébe tartozik a régiós gazdaságok között, de még inkább kitűnik azzal, hogy a megtakarítások szerkezetében jelentős eltérést mutat a többi országhoz képest. Az MBH Elemzési Centrum szakértői megvizsgálták, hogyan áll össze a hazai megtakarítások struktúrája, és ez miben különbözik a térségben jellemző szerkezettől.
Személyes pénzügyek Szomorú tények: minél kevesebbet keres valaki, annál kevésbé emelkedett a bére
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 15:04
A januárinál mérsékeltebb februári reálkereseti adatokra is reagáltak a Nemzetgazdasági Minisztérium és az elemzők.
Személyes pénzügyek Lelombozó adat jött ki arról, tartották-e a lépést a bérek az inflációval
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 08:28
A bruttó átlagkereset 9,3, a nettó átlagkereset 9,1, a reálkereset pedig 3,5 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG