3p

Baranya, Tolna, Vas, Veszprém, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megyék gimnazistáival kezdődött el március 28-án a Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! tavaszi versenysorozata.

Az első, online forduló után megtartott második fordulóban, a megyei versenyek induló napján a villámkérdésekre adott válaszaikkal és a hosszabb kifejtést igénylő feladatok megoldásával mérte fel a zsűri a diákok tudását, jártasságukat a pénzügyek világában.

Tudni kellett például azt, hogy mire nagyon fontos figyelni a csak mobilon vagy interneten működő, irodákat nem működtető fintech-alkalmazásoknál? Tisztában kellett lenni azzal, hogy mennyi a családi személyi jövedelemadó-kedvezmény három gyerek után összesen, havonta? Ilyen jellegű, gyors választ igénylő kérdések után többek között a befektetések mágikus háromszögét kellett ismertetniük: hogyan lehet olyan befektetést találni, aminek a hozama is magas, a kockázata is alacsony, és könnyen értékesíthető?

Idén hatodik alkalommal rendezi meg a Privátbankár.hu a Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! edukációs pénzügyi diákversenyt. Hagyományosan tavasszal a gimnazisták, ősszel pedig a szakiskolák, szakképzők és a technikumok diákjai indulhatnak. A jelentkezők négyfős csapatokban mérik össze tudásukat.

A második, online megyei forduló április 5-ig tart.

Az első versenynap győztesei:

Mézik
Iskola: Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium
Csapatkapitány: Páli Ádám
Felkészítő tanár:  Kiss Zoltán

Tőzsdecápák
Iskola:
 Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium
Csapatkapitány: Nagy Bence
Felkészítő tanár:  Kovács Andrea 

BIG TEAM
Iskola:
 Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium
Csapatkapitány: Bibliák Laura Krisztina
Felkészítő tanár:  Gavallér Zsolt

Spártaiak
Iskola:
 Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium
Csapatkapitány: Balla Titusz
Felkészítő tanár:  Gavallér Zsolt

Zsiffinek
Iskola: Gödöllői Református Líceum Gimnázium
Csapatkapitány: Jeney Zalán
Felkészítő tanár:  Dr. Kőrösiné Dr. Molnár Andrea 

Siuu 
Iskola:
 Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium
Csapatkapitány: Csidei Bence
Felkészítő tanár:  Balogh Andrea

SENza SEnSo
Iskola:
 Gödöllői Református Líceum Gimnázium
Csapatkapitány: Biró Júlia
Felkészítő tanár:  Biró Anna

A harmadik forduló, az országos döntő 2023. április 27-én lesz, a csapatok és a zsűri személyes jelenlétével. Akik idáig eljutnak, azok, a korábbi versenyek győzteseihez hasonlóan, értékes jutalomban részesülnek: külföldi tanulmányutak, többszázezer forintos ajándékutalványok, laptopok, élményprogramok, könyvutalványok, ajándékcsomagok várják idén is a jól szereplő diákokat és felkészítő tanáraikat. Nem csak a győzteseket jutalmazzák, hanem rajtuk kívül számos csapat kap még értékes ajándékokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Megindultak a magyarok külföldre, viszik az utasbiztosítást
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 12:12
Nőtt az idén a magyarok utazási kedve az utasbiztosítási adatok szerint – közölte a Netrisk. Az év első három hónapjában több mint 80 ezer utasbiztosítást kötöttek a társaságnál, ami közel 13 százalékos emelkedést jelent éves szinten. Az utasbiztosítások díja az idén fejenként naponta 920 forintra jön ki, ez pedig elenyésző összeg egy esetleges káreseményhez köthető költségekhez képest.  
Személyes pénzügyek Alig van már igény jelzáloghitelre Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 09:12
Hároméves mélypontra süllyedt februárban a frissen megkötött jelzáloghitel-szerződések száma, és alig haladta meg a háromszázat – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A gyenge keresletben jelentős szerepe lehet annak is, hogy a személyi kölcsönöknél egyre kedvezőbbé – illetve rugalmasabbá – válnak az igénylési feltételek.
Személyes pénzügyek Lakáshitel-boom: egy szerződésre több pénz jut, mint valaha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 19:28
Mindent leuralt az Otthon Start.
Személyes pénzügyek Kik a legjobb pénzügyes gimnazisták? Ez a hat csapat biztosan köztük van
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:19
A Privátbankár.hu pénzügyi tudatossági versenye újabb szakaszába lépett: a második forduló első versenynapja után kihirdették az országos döntő első résztvevőit.
Személyes pénzügyek Kiderült, mekkora bajban vannak a háztartások a hiteltörlesztéseknél
Herman Bernadett | 2026. április 2. 05:55
Sokat javultak a hitelstatisztikák tavaly év végére. A lakáshitelesek és a személyi hitelesek szépen törlesztenek, a támogatott hiteleknél és a folyószámla-hiteleknél viszont kezdenek előjönni a problémák. 
Személyes pénzügyek Hiába jött meg a pénzeső, hatalmas adósságba verték magukat a családok februárban is
Herman Bernadett | 2026. április 1. 11:31
A lakáshitelt és a személyi hitelt is vitték, mint a cukrot februárban is. Az azért látszik a statisztikákon, hogy a hó végén mínuszban lévő családok egy része talán kicsit fellélegezhetett. 
Személyes pénzügyek Rossz hír a nyugdíjasoknak: kiesik egy csomó pluszpénz
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 11:39
Nem lesz lehetőség a novemberi nyugdíjprémium kifizetésére. Az év második felében ismét meglóduló inflációs mutató miatt viszont nyugdíjkorrekciót fognak kapni idős honfitársaink.
Személyes pénzügyek Még a héten a számlákra érkezhet a családosok pénze
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:03
Április eleje és a Húsvét kombinációja közbeszólhatna, de most kedvezően alakul az utalások rendje. 
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! 2026 tavasz – 2. forduló 1. nap
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:00
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny 2. fordulója a Békés és Győr-Moson-Sopron, Bács-Kiskun, Baranya, Hajdú-Bihar és Veszprém, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei csapatoknak!
Személyes pénzügyek Hidegzuhany: meredeken kilőtt a repjegyek ára
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:53
Többszörösét is elkérhetik egy útra a korábbinál. Ráadásul néhány hét alatt következett be a draszttikus változás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG