2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Az infláció és a gazdasági bizonytalanság kétségtelenül hatással van mindennapi közérzetünkre. Ebben a folyamatos változásban sokan keresik a megoldást: hogyan reagáljunk, amikor a külső körülmények egyre kiszámíthatatlanabbá válnak? Másként fogalmazva: milyen szemléletet érdemes követni pénzügyeink kezelésében válság idején?

Amikor különféle közvélemény-kutatásokban megkérdezik az embereket arról, mit csinálnának másként, ha visszamehetnének az időben, három témacsoport mindig szerepel a válaszok között:

  • több időt töltenének a szeretteikkel,
  • nagyobb gondot fordítanának az egészségük megőrzésére,
  • és hamarabb kezdenék a felkészülést a pénzügyi jólétük megalapozására

A nehéz időszakok úgy működnek, mint egy időutazás, csak éppen nem visszafelé, hanem előre ugrunk az időben. Ilyenkor átgondoljuk, mit lehetett, kellett volna másként csinálnunk a múltban, hogy könnyebben vészelhessük át a most előttünk álló nehézségeket. A 2020-as évek kihívásait érzékelve – a pandémiától az emelkedő inflációig és rezsiárakig – manapság is sokak fejében fordul meg ez a gondolat.

A jelen vagy a jövő a fontosabb?

A tanulság nem új: minél inkább felkészülünk előtakarékossággal, egészségtudatos megoldásokkal a jövőre, annál könnyebben ugorjuk meg az elénk érkező kihívásokat. De mit tehetünk, ha már itt a recesszió, és már érezzük ennek a negatív hatásait? Ilyen helyzetben a fenti tanulságot már a bőrünkön érezzük, de a lehetőségeink már jóval szűkebbek, mint „békeidőben”.

Leegyszerűsítve: miközben a jövedelmünk vásárlóértéke az erősödő infláció hatására csökken, legalább ugyanannyit, de inkább a szokásosnál is többet kellene félretennünk a jövőnk bebiztosítása érdekében. Éppen az ilyen nehéz időszakok mutatják meg legjobban, milyen fontos előre felkészülnünk a váratlan helyzetekre, hogy szükség esetén legyen használható tartalékunk.

Következetes hozzáállással, hosszútávú, rendszeres befizetéssel olyan célkitűzések válhatnak valóra, amelyek alapvetően képesek meghatározni az életminőséget, vagy akár egy egész életpálya sikerességét. Manapság a megtakarítás és befektetés már forintos vagy eurós formában is elérhető, ilyen megoldásokat kínálnak az NN Biztosító rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosításai.

A teljes cikket a hosszútávú megtakarítási lehetőségekről elolvashatod az nn.hu oldalán.

(x)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Látványosan nőtt a lízingpiac
Herman Bernadett | 2026. február 24. 12:37
A finanszírozott összeg és a szerződések száma is növekedett tavaly a lízingpiacon. 
Személyes pénzügyek Mobilba költöztek a SZÉP-kártyák is: szintet lépett a hazai cafeteria-piac
Fülöp Norbert Attila | 2026. február 23. 19:26
Végre a cafeteria is utolérte a mindennapokat: már a SZÉP-kártyánkat sem kell feltétlenül előbányásznunk a pénztárcánkból, ha ebédelni megyünk vagy szállást fizetünk. Ami 15 éve még papíralapú utalvány volt, az mára digitálissá vált. A BiztosDöntés.hu szakértői rámutatnak, hogy ez a váltás nem csupán kényelmi fejlesztés, hanem a juttatások hatékonyabb elköltésének egyik legfontosabb eszköze.
Személyes pénzügyek Külföldre viszik a pénzüket a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 15:07
Egyre több pénzt visznek külföldi bankokba a magyarok az MNB adatai szerint. Mi ennek az oka, és miért nehéz külföldön számlát nyitni? – erről is beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában.   
Személyes pénzügyek A lét a tét: tagdíjfizetésre buzdít a legnagyobb magánnyugdíjpénztár
Herman Bernadett | 2026. február 23. 10:19
15 évvel az államosítás után bebizonyosodott: megérte maradni a magánnyugdíjpénztárakban. Az egyenlegek nagyra nőttek, a nyugdíjba vonuló tagok 2-3 millió forintos reálhozamokat tudtak felvenni. Mégis végelszámolás fenyegeti az intézményeket, ezért minden évben tagdíjfizetési kampányt kell indítaniuk. 
Személyes pénzügyek Így inflálják el a pénztől roskadozó számláikat a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 09:03
A magyarok egyre több pénzt tárolnak számláikon egy friss elemzés szerint.
Személyes pénzügyek Vigyázzon! Ha itt megjelenek a NAV emberei, torkán akadhat a falat
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 15:52
Ünnepnapra készülnek, sok helyen, váratlanul is találkozhatunk a revizorokkal. 
Személyes pénzügyek Inkább eurót akar? Van rá mód, hogy így érkezzen a magyar fizetés is
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 14:49
Elmondta a megszólalatatott szakértő milyen együttállás esetén leehetséges mindez. 
Személyes pénzügyek Akkorát mentek a decemberi keresetek, hogy már egy átlagfizetéssel is kijön a legmagasabb személyi hitel
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:58
Az átlagbér feléből már kijön a havi törlesztő.
Személyes pénzügyek Hoppá, hagytak egy kiskaput a készpénzfelvevős rendeletben?
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 08:16
Akár 300 ezer forintnál is többet lehet díjmentesen felvenni, ha ügyes valaki.
Személyes pénzügyek A nulla forint az új kulcsszó a lakossági számlacsomagoknál
Homa Péter | 2026. február 19. 18:29
Az ingyenes dolgokat mindenki szereti, nem csoda, ha mindig is voltak nulla forintos banki szolgáltatások. Egy időben ezek az aranykorukat élték, de a pénzügyi tranzakciós illeték tönkretette ezt a piacot, és csakhamar visszaszállingóztak a banki díjak. Az utóbbi időben azonban újra megjelentek a nulla forintos csomagok, sőt a BiztosDöntés.hu elemzése szerint még díjmentes tranzakciókkal is találkozhatunk.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG