2p

Lesz 3. terminál, de egyelőre csak a 2-est bővítik.

Két év alatt a tavalyi 14,7 milliós utasszámot évi 18,5 millióra, 2040-re évi 25 millióra akarják növelni a Budapest Airport (BA) új tulajdosai. Ehhez kell egy 3. terminál és más infrastruktúra fejlesztése is - írja a tervekről beszámolva a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor.

A portál szerint Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter egyrészt bejelentette, hogy tárgyalnak egy nagy katari befektetővel, aki legfeljebb 10 százalékot megvásárolhat a BA-ban meglévő 80 százaléknyi állami tulajdonrészből. Erről természetesen egyeztetnek a francia társtulajdonossal. Másrészt 2025 januárjától kivezetik a légitársaságokat terhelő különadót.

A lap idézte a BA-ban 20 százaléknyi részesedést szerzett francia Vinci Airports vezetőjét, aki azt mondta: Budapesten több mint 300 millió eurót akarnak költeni az első körben, ami több évig fog tartani. Most a franciáknál először a 2-es terminál bővítése lesz napirenden. 2032-környékén lehet a 3. terminál megnyitását várni, de ez a forgalom növekedésének ütemétől függ és a következő években a 2-es-re fognak összpontosítani. Az 1-es terminálban nem látnak akkora potenciált, hogy ott legyen a harmadik, egyelőre meghagynák a kiségépes forgalomnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Turizmus És ehhez mit szól majd Orbán Viktor?
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 08:30
A külföldiek mentették meg a turisztikai ágazat renoméját, nélkülük mínuszos lenne a mérleg.
Turizmus Vége a káosznak: újra működik a világ egyik legfontosabb reptere
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 12:52
Rengeteg járatot kellett máshová irányítani.
Turizmus Vetkőzz vagy távozz! – új rendelkezés a német strandon
Bózsó Péter | 2025. március 8. 14:14
Miért tilthatják be a fürdőruhát a rostocki nudista strandokon?
Turizmus Mostantól legombolnak rólunk egy kis pénzt, ha a britekhez utazunk
Privátbankár.hu | 2025. március 5. 13:28
Nagy-britanniai elektronikus belépési engedélyt kell kiváltani az Európából – köztük az Európai Unió tagországaiból – érkező beutazóknak is.
Turizmus 19,2 millió forint egy éjszakáért? Így pihennek a luxus szerelmesei
Elek Lenke | 2025. március 2. 15:11
Manhattanben a luxusszállodák világa folyamatosan változik: a fényűző lakosztályok mellett egyre nagyobb szerepet kap a fenntarthatóság és a természetközeli dizájn. A Park Hyatt New York új lakosztálya kortárs művészettel és csúcskategóriás szolgáltatásokkal csábítja a vendégeket, míg Richard Gere vidéki fogadója történelmi hangulattal és rusztikus eleganciával hódít.
Turizmus Most akkor mégis van pénz? Úgy tűnik, utazni igen!
Privátbankár.hu | 2025. február 27. 08:47
Itt vannak a KSH friss adatai!
Turizmus A Wizz Air kikapott az osztrák kamarától
Privátbankár.hu | 2025. február 18. 11:51
Az osztrák munkavállalói kamarának adott igazat az ottani bíróság. A Wizz Air a döntésnek megfelelően intézkedik. 
Turizmus Donald Trump húzása felforgathatja a turizmust is
Elek Lenke | 2025. február 16. 18:19
Donald Trump elnöki rendelete megszünteti az X nemi jelölést az útlevelekben, ez a turizmusra is hatással lehet.
Turizmus Melyik a világ legbiztonságosabb országa?
Elek Lenke | 2025. február 13. 14:43
Izland idén is a világ legbiztonságosabb úti célja lett a Berkshire Hathaway Travel Protection friss rangsorában. A kevés lakos, a szabályok betartása és az alacsony bűnözési ráta mind hozzájárulnak a szigetország vonzerejéhez. Bár az árszint magas, a természeti csodák és az egyedi kultúra miatt sokan választják úti célként.
Turizmus Trump egy zsák pénzt spórolt Grönlandnak
Privátbankár.hu | 2025. február 13. 12:58
Grönland megvásárlásának terve elég jó reklám lett. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG