2p
A Mall.hu-nál elindult hatósági eljárások híre bejárta a médiát, az időzítés pedig a lehető legrosszabb volt, hiszen a vásárlók a nyugtalanító híreket éppen a karácsonyi szezon elején, a Black Friday előtt néhány nappal olvashatták a webáruházról. A társaság most azt állítja: bár a kockázat nagy volt, végül mégsem fordultak el tőlük a vevők - a negatív hírek és a néhány napos működési korlátozás nem járt hatalmas veszteséggel. Igaz, számokat az előzetes várakozásokról és a végül bekövetkezett tényleges forgalomról nem közöltek.

Egy kiskereskedelmi vállalat életében a cég megbízhatósága és jó híre az eredményes működés alapvető feltétele, így a vállalattal kapcsolatos negatív, a vásárlókat elriasztani képes hírek akár végzetesek is lehetnek - írja a társaság a Privátbankár.hu-hoz eljuttatott közleményében. A Mall.hu számára a novemberi hatósági eljárások médiát bejárt híre ennek megfelelően nagy kockázatot jelentett.

Hiába oldódott meg végül a helyzet, félő volt, hogy néhány nappal a Black Friday vásárlási hulláma előtt a vásárlók bizalmatlanok lesznek, nem rendelnek.A társaság szerint ez végül nem következett be.

„A Mall.hu-nál úgy álltunk neki az idei Black Friday-nek, hogy néhány nappal előtte még csak korlátozottan voltunk működőképesek, zárolták a raktárunkat is. Szerencsére ez az átmeneti állapot hamar megszűnt, de nagyon aggódtunk, hogy a vásárlóink megijedtek, és elpártolnak tőlünk. A múlt pénteki eredmények azonban azt mutatják, hogy a vásárlóink bizalma nem rendült meg, velünk voltak a nehéz napokban is"

- idézi a közlemény Rédey Ivánt, a Mall.hu-t üzemeltető Internet Mall Hungary Kft. ügyvezetőjét. A társaság szerint ebben a vásárlók bizalma volt a legfontosabb tényező, ezt meg is köszönik a közleményben.

Beszámolóink:

Innen vásároltál? Újabb részletek derültek ki a Mall.hu-nál tartott gigarazziáról >>

Botrány a Mall.hu körül: megszólalt a webáruház >>

Kiderült, miért csapott le a NAV a nagy webshopra >>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Tovább egyezkedhet a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 16:41
Jól jön az amerikai haladék a megegyezések tető alá hozatalához.
Vállalat BBC: az Insta gyermekek bántalmazását népszerűsítő reklámokat futtatott
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 15:41
És ezzel a Facebook, valamint az Instagram anyacégének első jelzései szerint nem is igazán volt gond – írták.
Vállalat Informatikai cég olvad be a 4iG-be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:16
A Poli Computer PC öt regionális központot működtet, szeptember 30-án olvadnak be a 4iG Informatikai Zrt.-be.
Vállalat Éghet a ház a Volkswagen-csoportnál: eladják a focicsapatukat és a Bayern-részesedésüket is
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:49
Miután bejelentette a szerkezeti átalakítást a Volkswagen-csoport, eladhatja a Wolfsburg focicsapatát és több más klubban lévő részesedését.
Vállalat Futballklubokig érhet el a Volkswagen válsága
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:15
A Volkswagen pénzügyi problémáit a német rekordbajnok Bayern München futballcsapata is megérezheti.
Vállalat Milliárdos magyar sikercégbe szállt be a Portfolion
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 18:49
Stratégiai befektetőként csatlakozik a Mobilfoxhoz az OTP Csoport kockázati- és magántőke-befektetőcége, a Portfolion; az egyedi prémium mobiltokokat gyártó és forgalmazó cég irányítása az alapító és többségi tulajdonos, Diller Kevin, valamint csapata kezében marad.
Vállalat Európai autógyárat venne a BYD
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 13:17
A magyarországi gyár után ez lenne a második összeszerelő bázis. 
Vállalat Nem akármilyen üzlet körvonalazódik a 4iG-nél
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 09:39
A befektetőket is tájékoztatták arról, hogy 100 százalékra emelnék tulajdonrészüket ebben a cégben.
Vállalat Cégegyesítésekről döntött az Alteo
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 18:08
Több leányát is összeboronálta a tőzsdei cég.
Vállalat Tényleg durva leépítésekre készülhet a Volkswagen
Privátbankár.hu | 2026. június 29. 13:28
Egyre biztosabb, hogy a korábban tervezett 50 ezerhez képest nagyobb lehet a ténylegesen elküldöttek száma.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG