2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Legalább a jövő év közepéig tart a globális chiphiány, amely hátráltatja az autógyártást és veszélyezteti a fogyasztási célú technológiai termékek szállítását is - erre figyelmeztetett a világ egyik legjelentősebb elektronikai bérgyártója, a szingapúri székhelyű Flex.

Lynn Torrel, a Flex beszerzési és ellátási lánc igazgatója a Financial Times című londoni üzleti napilapnak nyilatkozva elmondta, hogy a gyártók egyre-másra rontják előrejelzéseiket arra nézve, hogy mikor ér véget a félvezetőkből kialakult globális hiány. "Ilyen erős kereslet mellett a várakozások szerint 2022 közepén-végén szűnhet meg a (chip)hiány attól függően, milyen termékről van szó. Egyesek arra számítanak, hogy 2023-ban is hiány lesz félvezetőkből" - mondta Torrel.

A Financial Times értékelése szerint ez az egyik legborúlátóbb előrejelzés azóta, hogy a koronavírus-járvány után újrainduló gazdaságokban a kereslet élénkülése nyomán számtalan vállalat ütközött bele a termelés zavartalanságát és felfuttatását akadályozó chiphiányba.

Továbbra is hiánycikk lesz a chip (Illusztráció - Fotó: Pixabay)
Továbbra is hiánycikk lesz a chip (Illusztráció - Fotó: Pixabay)

A Flex harminc országban több mint száz üzemet működtet, elektronikai termékeit más vállalatok megrendelései alapján gyártja, a gyártási folyamat összes állomásánál - így a műszaki, tervezési, gyártási, elosztási, logisztikai tevékenységen át a termékek értékesítés utáni szervizeléséig - egyaránt jelen van. Ügyfelei közé olyan közismert vállalatok tartoznak, mint például a Ford Motor amerikai autógyártó, a Dyson brit technológiai csoport, az Ocado brit online kereskedelmi és technológiai cég vagy éppen a Hewlett-Packard Enterprise amerikai informatikai szolgáltató konszern.

Sok vállalat keresi a módját annak, hogy biztosítsa a félvezetők folyamatos szállítását a hiány közepette is, például előrefizetés révén. A Tesla autógyártó pedig azt fontolgatja, hogy félvezetőket gyártó üzemet vásárol. Ázsiai elektronikai termelők az utóbbi időben többször figyelmeztettek, hogy a chiphiány kezd átterjedni és problémát okozni a televíziók, az okostelefonok és a háztartási gépek gyártásában. A helyzetet rontják a kínai technológiai vállalatokra kivetett amerikai szankciók, amelyek miatt Kína csökkentette a félvezetők importját.

Címkék: Vállalat Chip

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nagy változásokat jelentett be az egyik tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 06:27
Teljesen átalakul a cég termelése, Olaszországban leáll a gyártás, helyette Kálon gyártanak több szigetelőanyagot. 
Vállalat Szigorú ellenőrzést indít a Shein ellen az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 15:04
Addiktív funkciókat és illegális árukat vizsgálnak. 
Vállalat Toborzási kérdéssé teszi a fenntarthatóságot a Z és az Alfa generáció – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. február 16. 19:27
Bár a fenntarthatóság kérdése leszálló ágba került a politikai narratívák szintjén, ez még segítheti is a vállalatokat abban, hogy eligazodjanak a nagy ESG-katyvaszban – mondta a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Ács Barnabás. A fenntarthatósági szakértő hozzátette: a Z és az Alfa generáció megváltozó igényei miatt az egész témakör munkaerőpiaci kihívássá válik. A cégeknek viszont jóval több adatra lenne szükségük a felelős döntéshozatalhoz.
Vállalat Új megállapodást jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 19:04
Műholdak és űripar.
Vállalat Nagy dobásra készül a Mol Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 16:22
Új kutakat nyitnak az országban.
Vállalat ESG-díjat alapít az MBH, ezek a cégek kaphatják meg
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 15:26
Bejelentést tett az MBH Bank.
Vállalat Ursula von der Leyen és Orbán Viktor együttműködése nélkül nem megy
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 15:05
Jól működő, a vállalkozói környezetre és a cégalapításokra vonatkozó egységes európai uniós piac és technológiasemlegesség – ez a két kulcseleme lenne az európai gazdaságok feltámadásának. Az Mfor és a Privátbankár újságírója, Imre Lőrinc az Európai Unió vezetőinek versenyképességről szóló, nem hivatalos csúcstalálkozójáról mondta el véleményét a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat „Ami Európának jó, az nagyon ritkán rossz Magyarországnak” – valódi egységes piaccal rukkolna elő az Európai Unió
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 05:55
Az uniós állam- és kormányfők egy belgiumi kastélyban gyűltek össze múlt csütörtökön, hogy megoldást találjanak a kontinens versenyképességi problémáira. A mérföldkőnek tekintett megbeszéléshez Magyarországról is bőven érkeztek javaslatok, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) részéről. A szervezet elnöke, Lakatos Péter szerint minél kisebb egy európai uniós tagállam, annál inkább érdeke egy valóban jól működő, üzletileg egységes belső piac kialakítása.
Vállalat Kétszáz szakembert bocsát el az OTP
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:20
A Digitális Divízió létszámát csökkentik az egyszerűsítés és a költséghatékonyság jegyében.
Vállalat A Visa olimpiai monopóliuma rávilágít Európa fizetési problémájára
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 14:31
Bárki, aki ajándéktárgyat próbál vásárolni a milánó–cortinai játékok hivatalos olimpiai boltjaiban, szembesülhetett egy olyan kérdéssel, amely régóta aggasztja az európai döntéshozókat: a külföldi fizetési szolgáltatók dominanciájával, és a készpénz szerepének visszaszorulásával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG