2p
Az Amazon forradalmasítaná a csomagkiszállítás gyakorlatát, a vásárlók azonban elég ijesztőnek találják a szokatlan megoldást.
Forrás: Amazon.com

Különleges tervvel állt elő az Amazon: elektronikus kereskedelemmel foglalkozó amerikai cég mostantól bevinné lakásunkba a megrendelt csomagot, amennyiben nem vagyunk otthon éppen – írja a Reuters. Az új stratégia alapja az Amazon Key, amely egy digitális ajtózár és egy kamera kombinációja. Az online vásárlók így ideiglenes jelszóval láthatnák el otthonukat és telefonjukon nézhetnék élő közvetítésben, amint a futás beviszi a csomagokat.

A rendszer már egy éve készül, az Amazon így kívánja kivédeni, hogy az értékes árukat az ajtó előtt hagyja, ha a tulajdonos nem tudna otthonában lenni a kiszállítás időpontjában. A rendszer egyébként a Google-t működtető Alphabetet is versenyre hívja, aki komoly fejlesztéseket folytat az okosotthonok biztonsága érdekében. A cég technológiai vezetője szerint ez nem holmi kísérlet, hanem szerves része a jövő csomagszállításának.

A telefonról nézhetjük végig

Az Amazon törzsvásárlói 250 dollár (66 ezer forint) ellenében vásárolhatják meg a felhő-alapú kamerát (Cloud Cam) és a zárrendszert, amelyet a vállalat be is szerel az ajtókba. A futárnak először kopognia és csengetnie kell majd, amennyiben azonban nem érkezik válasz, a szállító egy telefonalkalmazással nyitja ki az ajtót. Az Amazon ilyenkor egy gyors ellenőrzéssel meggyőződik róla, valóban a megfelelő futár és csomag áll az ajtó előtt. A kamera ekkor élő közvetítést küld a tulajdonos telefonjára, aki végignézheti csomagja elhelyezését.

Az új rendszer komoly aggodalmakat kelt a vásárlókban otthonuk biztonságával kapcsolatban. A Wedbush Securities szakembere szerint az emberek idegenkednek a gondolattól, hogy digitális zárak védjék otthonaikat. Egyszerűen rémisztő a gondolat is – tette hozzá.

Óriási összeget kell visszafizetnie az Amazonnak

Tiltott állami támogatásnak minősülnek az Amazonnak nyújtott luxemburgi adókedvezmények, az amerikai kereskedőóriásnak ezért 250 millió eurót (mintegy 78 milliárd forintot) vissza kell fizetnie az államnak - döntött az Európai Bizottság. További részletek >>>

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kiderült, hogy áll a keleti nyitás: szinte biztosan nem úgy, ahogy tervezték
Imre Lőrinc | 2026. április 3. 10:24
Az export kiemelkedően fontos kulcságazatunk, Magyarország 2024-ben a 34. helyen állt a termékkivitelt mérő globális ranglistán – derült ki a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) Gazdaságelemzési Központjának konferenciáján. Az exportunk több mint 70 százalékát az Európai Unió államaival bonyolítjuk le, és bár a térségen kívüli országok szerepe is nő, a keleti nyitás politikája mintha nem a várt ütemben hozná az eredményeket.
Vállalat Kilőttek a BMW eladásai Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 10:22
BMW Group Magyarország 24,5 százalékkal növelte a BMW márka eladásait 2026 első negyedévében a tavalyi év azonos időszakához képest; január és március között 1870 új BMW talált gazdára Magyarországon, amellyel a bajor márka őrzi vezető pozícióját a hazai prémium szegmensben – tájékoztatta a társaság az MTI-t közleményben.
Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
Vállalat Három nagy légitársaság csap össze a portugál légitársaságért
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:31
Az érdeklődők között van a Deutsche Lufthansa, az IAG és most már az Air France-KLM is. 
Vállalat Erős évet zárt az AKKO Invest, de egy tétel lenyomta a profitot
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:37
Újabb rekordévet tudhatnak maguk mögött.
Vállalat A piac negyede az MBH lízingcégéé
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:33
Jó évet zárt az Euroleasing Zrt. 2025-ben is.
Vállalat Sikert és profitot érő kérdések és válaszok kkv-knak
PR | 2026. április 2. 10:27
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Vagyonból örökséget csinálna az OTP Private Banking
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:06
Új szolgáltatást integrálnak a vagyonkezelésbe.
Vállalat Megfürdették pénzben a ChatGPT fejlesztőit
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 09:48
Rekordösszegű tőkebevonás a cégnél.
Vállalat Újra indítja észak-koreai járatait az Air China
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:33
Nem máshova, mint egyenesen Észak-Koreába indítanak repülőket.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG