1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Túl drága a Model S, nem támogatják tovább a vásárlást a németek.
Tesla Model S

A Bundesamt für Wirtschaft und Ausfuhrkontrolle, vagyis a német szövetségi gazdasági és exportellenőrzési hivatal levette a támogatott járművek listájáról a Tesla Model S-t. Korábban ugyanis azzal igyekeztek népszerűsíteni az elektromobilitás terjedését, hogy az egyes járművekre – egyébként igen szép – támogatást adtak.

A kormányhivatal közlése szerint az S modellek ugyanakkor nem kaphatók a 60 ezer eurós árküszöb alatti „normál” kivitelben, csak extra felszerelésekkel, ami így meghaladja a támogatás keretét. Angela Merkel korábban jelezte, hogy 2020-ig legalább egymillió elektromos autónak kell járnia a német utakon, azonban a támogatás ellenére sem haraptak rá az emberek, erről itt írtunk korábban a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hétfőtől az éttermek, áprilistól pedig a cukrászdák is pályázhatnak az 5+5 millió forintra
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:00
A kormány 2026 januárjában bejelentett, 5+1 pontból álló vendéglátóipari akcióterve részeként április 8-tól a cukrászdák számára is elérhetővé válik a hitelt támogatással kombináló finanszírozás.
Vállalat A Finnair csapást mér az Airbusra
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:40
A Finnair 18 darab E195-E2 keskenytörzsű repülőgép megrendelésével újítja meg európai flottáját a brazil Embraer gyártótól – közölte hétfőn a légitársaság, amivel eltávolodott jelenlegi beszállítójától, az Airbustól.
Vállalat Az olasz posta nagy dobásra készül
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 16:40
A Posta Italiane 10,8 milliárd eurós hivatalos ajánlatot tett a Telecom Italia telekommunikációs óriás fölvásárlására.
Vállalat A kínai Sinopec olajcég nagyot szenvedett tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:20
A Sinopec, amely kapacitásait tekintve pedig a világ vezető olajfeldolgozója, 36,8 százalékos nyereségcsökkenésről jelentett a tavalyi évről.
Vállalat Minden idők legkörnyezetszennyezőbb futball-világbajnokságát rendezhetik meg idén
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. március 22. 18:29
Az idén június 11. és július 19. között három országban, az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban megrendezendő labdarúgó-világbajnokság még az eddigi legszennyezőbb vb-nél, a 2022-es katarinál is nagyobb károsanyag-kibocsátással járhat. Ez főként a mérkőzések közötti utazásokkal magyarázható: a nagy távolságok miatt a csapatok és a szurkolók szinte kizárólag repülővel közlekednek majd – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Duha Bence, a Gránit Alapkezelő termékkialakítási és ESG vezetője.
Vállalat A Dior visszasettenkedik az orosz piacra
Elek Lenke | 2026. március 21. 17:17
A francia luxuscikkeket gyártó vállalat várhatóan újra megnyitja két oroszországi zászlóshajó üzletét.
Vállalat Drasztikus lépésre szánta el magát egy légitársaság az olajárak miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 13:56
Csökkentik a járatok számát.
Vállalat Tudatosabban építené vállalkozását? Ezt a podcastet nem hagyhatja ki!
PR | 2026. március 20. 17:21
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Minden harmadik dolgozótól megvált tavaly az egyik legnagyobb kínai techvállalat
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 13:08
Közzétette tavalyi eredményeit az Alibaba: a legérdekesebb adat, hogy az év elején még 194 ezres cégnél év végén már csak 128 ezren dolgoztak. Emellett a profit bezuhant, és a bevétel elmarad a várakozásoktól.
Vállalat Kedvező hírt kapott Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 09:50
Lezárult a Hernádi Zsolt ügyében indított úgynevezett megfeleltetési eljárás – közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG