3p
Új generációsnak nevezett robot prototípusát mutatták be, amely elődjéhez képest fele akkora súlyú és sokkal ügyesebb, ha például fellökik, villámgyorsan felpattan. A robotok nemsokára katonaként és munkásként vagy katasztrófa-elhárítóként egyaránt bevethetőek lehetnek. A világ egyik legnagyobb vállalata rengeteg pénzt fordít a fejlesztésükre.

 

Erdőben, húzós terepen, hóban is menetel, ládákat pakol polcokra, ha fellökik, villámgyorsan felpattan, ajtókat nyit ki és az utóbbi időben felére fogyott a súlya, mi az? A Google-csoport új, Atlasz nevű robotja. A fejlődés megdöbbentő, sőt ijesztő, ha pedig eddig valaki nem hitt abban, hogy az ő életében komoly gyakorlati hasznuk lesz a robotoknak, annak lehet, hogy ideje kételkednie.

A Boston Dynamics, a Google leányvállalata szerdán reggelre tette közzé az új videót, „Atlasz, az új generáció” címmel. Az új „lény” elődjéhez képest 15 centivel alacsonyabb, 175 centis és fele olyan nehéz, 81 kiló, így egészen emberszabású lett. Rengeteg szenzor és kamera gondoskodik arról, hogy az egyensúlyát megtartsa vagy visszanyerje, az áramot akkumulátorról kapja.

A Google 2013-ban szép csendesen felvásárolt egy csomó robotikai és azzal kapcsolatos területen működő céget, azután egy ideig azon vitatkozott a sajtó, hogy robotjai katonai vagy polgári célokat fognak-e betölteni. A Google „robot-hadseregéről” beszéltek. Mivel a cég kapitalista, profitorientált vállalat, valószínűleg is-is, egyszerűen a jövő legnagyobb és legjövedelmezőbb robotgyártója szeretne lenni.

Amint a robotok egyre ügyesebbek és használhatóbbak lesznek, várhatóan egyre több területen lehet majd őket (pardon, azokat) alkalmazni. Így elmosódhat a határ a katonai és a polgári alkalmazás között, illetve az egyik terület fejlődése magával vonja a másik fejlődését is (mint már annyiszor a történelemben). Hasonlóképpen vélekedett a Bloomberg által korábban megkérdezett szakértő is.

A Bloomberg szerint sok polgári alkalmazása lehet egy ilyen robotnak, bányákban, földeken, katasztrófa-helyzetekben, mint a Fukusimai Atomerőmű a robbanás után. A robot egyébként nem az egyetlen prototípus, a Bloomberg egy másik videójában egyenesen „a Google legijesztőbb öt robotjáról” beszélt, amelyek között van emberszerű, katonai célú, kutyához és rovarhoz vagy gyíkhoz hasonlító egyaránt.

A The Daily Conversation videója pedig számos katonai célú robotot, ember nélküli harci járművet mutat be, és egyenesen azt jósolja, hogy a hadviselés az emberiség története során a legnagyobb változás előtt áll.

Vannak, akik a robotika fejlődése nyomán már azért aggódnak, hogy a szexrobotok nemsokára az emberi kapcsolatok rovására fognak menni. (A „sex robot” kifejezésre már ma is tucatnyi angol nyelvű videót lehet találni a Youtube-on.)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nagy bejelentés a Teslától – magához tér az európai villanyautópiac?
Privátbankár.hu | 2026. július 19. 10:39
Jó évre számítanak.
Vállalat Újabb fordulat az IKEA-sztrájk ügyében
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 12:41
Egy hetes türelmi időt kapott az IKEA a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetétől (KASZ), hogy érdemben reagáljon a dolgozók 6 százalékos alapbéremelési igényére, ez idő alatt a szakszervezet nem hirdet újabb sztrájkot. Ha a svéd bútoráruházlánc továbbra is elutasító marad, egész napos munkabeszüntetéseket szerveznek a vállalat számára legfájdalmasabb időpontokban, miután az elmúlt héten öt alkalommal tartottak rövidebb sztrájkot.
Vállalat Ötmilliárd dollárt is hozhat a koleszterincsökkentő tabletta
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:23
Nagyot kaszálhat a gyógyszergyár a most megkapott engedéllyel.
Vállalat Már 325 millióan tejelnek a Netflixnek, meg is látszik az eredményeken
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 08:09
Részvényenként 80 centes eredmény.
Vállalat Microsoft-partneri minősítést szerzett a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 11:13
A sikerben a 4iG-csoporthoz tartozó telekom-szolgáltató, a One is osztozik.
Vállalat Nem kaptak béremelést, csütörtökön is sztrájkolnak a magyarországi Ikeákban
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 08:07
Az Ikea vezetősége elzárkózott az egységes, 6 százalékos fizetésemeléstől. A szakszervezet eredetileg csütörtök reggel 6 óráig tervezte a munkabeszüntetést, ezt 15 óráig meghosszabbították.
Vállalat Újabb tőkeemelést készít elő a kínai DeepSeek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:02
Újabb tőkebevonásra készül a kínai mesterségesintelligencia-fejlesztő DeepSeek mintegy 500 milliárd jüanos, hozzávetőleg 74 milliárd dolláros vállalatértékelés mellett, miközben megkezdte egy sanghaji tőzsdei bevezetés előkészítését is.
Vállalat Javuló pályán az AutoWallis, de még megérzi a hormuzi helyzetet
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 11:20
Fennmaradtak az első három hónap kedvező folyamatai, így a első félévben összességében 10 százalékot megközelítő mértékben bővült az új gépjárművek értékesítése az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi Üzletágában. A Nagykereskedelmi Üzletág eközben 3,5 százalékra csökkentette elmaradását, elsősorban a tavaly megszerzett új márkák értékesítésének köszönhetően – közölte a Budapesti Értéktőzsde autós vállalata.
Vállalat Ha tovább halogatja ezt, lecsap a NAV, törölhetik az adószámát is
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 10:13
Rengetegen maradtak adósak ezzel a beszámolóval – figyelmeztetett a hivatal.
Vállalat Vörös posztó volt az Európai Unió szemében, a kormány módosította a közbeszerzések rendszerét
Imre Lőrinc | 2026. július 13. 17:13
Pénteken biztossá vált, hogy Magyarország megkapja az Európai Unió helyreállítási alapjából (RRF) járó 10 milliárd eurónyi forrást (ebből 6,5 milliárd euró a támogatás, 3,5 milliárd euró a kedvezményes hitel), miután az EU pénzügyminiszterei is jóváhagyták a magyar helyreállítási tervet. Ezeket a pénzeket a magyar kormánynak nagyon szűk határidővel, augusztus 31-ig kell felhasználnia. A jóváhagyást egy törvényalkotási folyamat előzte meg, ami során az Országgyűlés a közbeszerzésekről szóló 2015. évi törvényt is módosította – erről beszélt kollégánk a Trend FM hétfő reggeli műsorában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG