2p
A Pokémon Go népszerűvé tette a kiterjesztett valóságot, a két cég most a területért kezd harcolni.

Úgy tűnik, igazi verseny kezd kialakulni a kiterjesztett valóság, a VR technológia jövőjéért. Most épp a Google mutatta be újdonságait, amivel bevezeti a technológiát az okostelefonok világába – ezzel kesztyűt dobva az Apple-nek kutatás-fejlesztés terén. - írja a Reuters.

A Google új alkalmazása először saját márkás eszközén és a legújabb Samsung okostelefonon lesz elérhető. A vállalat reméli, hogy ARCore nevű programjukat legalább 100 millió felhasználó juttatják el, de konkrét időpontokat nem említenek. Az Apple júniusban mutatta be hasonló rendszerét, az ARKit-et, amit emberek százmillióinak tervez elérhetővé tenni.

Ez komoly versenyt jelent, a két cégnek nemcsak a közönséget kell elcsábítaniuk, de a informatika legjobb szakembereit sem mindegy, ki szerzi meg. A nyilatkozatok alapján úgy tűnik, az okostelefon alapú VR technológia csupán ugródeszka: a jövőben a szemüvegekben és autószélvédőkben - vagy bármilyen más felületen - is találkozhatunk ilyen rendszerekkel.

Az Apple megbízásából fejlesztő kaliforniai vállalat most visszamenőleg is szeretné bevezetni a technológiát telefonjaiba. A saját márkás fejlesztés komoly versenyelőnyhöz juttatja az a vállalatot, hiszen a Google-nek sokkal több, különböző paraméterű eszközre kell egyszerre fejlesztenie, ami lassíthatja a folyamatot. Szakemberek szerint az, hogy az Apple-nek csak az iPhone-ok felé kell koncentrálnia, olyan lépéselőnyhöz juttathatja a céget, amivel a kiterjesztett valóság vezető fejlesztőjévé válhatna.

Nagy dobásra készül az Apple – eddig ilyet még nem csináltak

Az amerikai óriáscég bejelentette: jövőre körülbelül egymilliárd dollárt szán műsorgyártásra. Az Apple műsorgyártásra szánt költségvetése fele annak, mint amit a Time Warner leányvállalata, az HBO tavaly költött tartalomszolgáltatásra. További részletek >>>

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hollandia remek napot szerzett Elon Musk-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 15:03
Hollandia engedélyezte a Tesla felügyelt önvezető szoftverének alkalmazását.
Vállalat A kínai példát is megleste a szintugrásra készülő magyar tőzsdei kkv
Imre Lőrinc | 2026. április 11. 11:51
Munkamorálban nem, csak a gyártási folyamatok automatizálásában vehetik fel a versenyt az európai cégek a kínai iparvállalatokkal – hangzott el a Navigator Investments Befektetői Klubján, ahol a Budapesti Értéktőzsde Xtend kategóriájában jegyzett társaság vezetői bemutatták a frissített, 2028-ig szóló növekedési stratégiájukat. A célok igen nagyratörőek, annak ellenére, hogy a magas működési költségek alatt roskadozó iparág már évek óta gyengén teljesít az Európai Unióban és Magyarországon egyaránt.
Vállalat Üzbegisztánban tárgyalt a 4iG vezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 09:53
A 4iG Közép-Ázsiában is szeretne terjeszkedni a távközlés és a digitális infrastruktúra piacán, és szóba került az Üzbegisztán–Magyarország Befektetési Alap is.
Vállalat Kiderült, ekkora osztalékot fizet a Waberer’s
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 17:20
Lezajlott a közgyűlés.
Vállalat Meglépi Elon Musk, amit korábban értelmetlennek tartott?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:04
Új modellt dobhat piacra a Tesla.
Vállalat A cégek hitelfelvételéből is látszik, hogy milyen hatásai lehetnek az euró bevezetésének
Imre Lőrinc | 2026. április 9. 09:54
2020, vagyis a koronavírus-járvány óta egyre nagyobb szerepet kapnak az állami garanciaprogramok, kamattámogatások az európai vállalatok hitelezésében: Magyarország Lengyelországgal együtt kiemelkedik a közép- és kelet-európai régióból. Ahol eurót használnak, ott az alacsonyabb piaci kamatok miatt kevésbé jellemző az állami szubvenció.
Vállalat Megvan, mekkora osztalékot fizet a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 14:19
Döntöttek a közgyűlésen.
Vállalat Helyszíni szemle: ekkor indulhat el a termelés a BYD gigantikus szegedi gyárában
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 09:20
Egyre nagyobb lendülettel tarolják le a kínai autógyártók az európai piacot. A térnyerésből a magyar gazdaság egyelőre nem profitál, hiszen a BYD szegedi gyárának még hosszú hónapok kellenek, hogy meginduljon a termelés.
Vállalat Erősen indította a Toyota az évet Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:59
Erős első negyedévről, 23 százalékos növekedésről számolt be a Toyota a magyarországi újautó-piacon: a japán márka 5109 személyautót és kisteherjárművet helyezett forgalomba 2026. első három hónapjában.
Vállalat Szintet lép az űrbizniszben a 4iG, műholdja lesz Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:02
A 4iG Űr és Védelmi Zrt. négy jelentős stratégiai űr- és védelmi ipari megállapodást írt alá – közölte a cég a tőzsde honlapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG