2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Lázár János levélben nyugtatja a kedélyeket és őszre az egyszer már elsüllyesztett kiskereskedelmi intézkedéscsomag felmelegítését ígéri. Közben egyre közelebb vagyunk a Tesco összes egységét megbénító sztrájkhou.
A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) és a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) közös demonstrációjának résztvevői a Fogarasi úti Tesco áruház parkolójában 2017. július 8-án. MTI Fotó: Soós Lajos

Lázár János írt egy levelet - előkerül az elfeledett javaslatcsomag?

Lázár János levélben biztosította a Tescónál sztrájkkészültséget hirdető szakszervezetet: a kormány támogatja a dolgozók törekvéseit, és szükségesnek tartja a bérek, illetve a létszám megfelelő rendezését – értesült a Magyar Idők.

Lázár felemlegeti az idei tavaszi ülésszakon felmerült komplex tárcaközi javaslatcsomagot is: bár a tervezet akkor nem került a parlamenti honatyák elé, továbbra is napirenden van az átfogó szabályozás végrehajtása - írja a miniszter.

A csomagban a vasárnapi szabadnappal és bérpótlékkal, a minimális eladói létszámmal és az áruk minőségével kapcsolatos javaslatok voltak: a kormány azt ígérte, a témában még áprilisban várható parlamenti előterjesztés - ez aztán kútba esett. Az ötletek között egyébként szerepelt a reklámra fordítható összeg korlátozásának terve is, ami akár az ingyenes reklámújságok végét is jelenthetné. Lapértesülés szerint tavasszal azért nem került végül napirendre a javaslatcsomag, mert rájöttek, hogy hátrányosan érinti a hazai hátterű kereskedőket is: ha például a multiknak új embereket kellene nagy számban felvenni, akkor azt a kiskereskedőktől csábítanák el.

Lehet, hogy más láncoknál is sztrájkolna

A Magyar Idők arról is ír: újabb szintre lépett a legnagyobb ágazati foglalkoztatónál kihirdetett sztrájkkészültség. Tegnap eldőlt: szerdán újabb egyeztetést tartanak, mivel a dolgozók egységes döntése nyomán napokon belül leáll az áruházlánc az egész országban.

Bubenkó Csaba szakszervezeti vezető szerint annyira előrehaladott állapotban van a sztrájkra való felkészülés, hogy akár már ma bejelenhetik az akció időpontját - erről egyébként tegnap megállapodtak a szakszervezetek, csak valamiért nem hozták eddig nyilvánosságra.

Bubenkó szerint egyébként az sem kizárt, hogy más kiskereskedelmi láncoknál szolidaritási sztrájkot tartanak - erre a törvény ad lehetőséget és állítólag van rá érdeklődés.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Toborzási kérdéssé teszi a fenntarthatóságot a Z és az Alfa generáció – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. február 16. 19:27
Bár a fenntarthatóság kérdése leszálló ágba került a politikai narratívák szintjén, ez még segítheti is a vállalatokat abban, hogy eligazodjanak a nagy ESG-katyvaszban – mondta a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Ács Barnabás. A fenntarthatósági szakértő hozzátette: a Z és az Alfa generáció megváltozó igényei miatt az egész témakör munkaerőpiaci kihívássá válik. A cégeknek viszont jóval több adatra lenne szükségük a felelős döntéshozatalhoz.
Vállalat Új megállapodást jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 19:04
Műholdak és űripar.
Vállalat Nagy dobásra készül a Mol Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 16:22
Új kutakat nyitnak az országban.
Vállalat ESG-díjat alapít az MBH, ezek a cégek kaphatják meg
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 15:26
Bejelentést tett az MBH Bank.
Vállalat Ursula von der Leyen és Orbán Viktor együttműködése nélkül nem megy
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 15:05
Jól működő, a vállalkozói környezetre és a cégalapításokra vonatkozó egységes európai uniós piac és technológiasemlegesség – ez a két kulcseleme lenne az európai gazdaságok feltámadásának. Az Mfor és a Privátbankár újságírója, Imre Lőrinc az Európai Unió vezetőinek versenyképességről szóló, nem hivatalos csúcstalálkozójáról mondta el véleményét a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat „Ami Európának jó, az nagyon ritkán rossz Magyarországnak” – valódi egységes piaccal rukkolna elő az Európai Unió
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 05:55
Az uniós állam- és kormányfők egy belgiumi kastélyban gyűltek össze múlt csütörtökön, hogy megoldást találjanak a kontinens versenyképességi problémáira. A mérföldkőnek tekintett megbeszéléshez Magyarországról is bőven érkeztek javaslatok, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) részéről. A szervezet elnöke, Lakatos Péter szerint minél kisebb egy európai uniós tagállam, annál inkább érdeke egy valóban jól működő, üzletileg egységes belső piac kialakítása.
Vállalat Kétszáz szakembert bocsát el az OTP
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:20
A Digitális Divízió létszámát csökkentik az egyszerűsítés és a költséghatékonyság jegyében.
Vállalat A Visa olimpiai monopóliuma rávilágít Európa fizetési problémájára
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 14:31
Bárki, aki ajándéktárgyat próbál vásárolni a milánó–cortinai játékok hivatalos olimpiai boltjaiban, szembesülhetett egy olyan kérdéssel, amely régóta aggasztja az európai döntéshozókat: a külföldi fizetési szolgáltatók dominanciájával, és a készpénz szerepének visszaszorulásával.
Vállalat A Shell néhány szóra méltatta Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 08:31
A nemzetközi olajvállalat reagált a miniszterelnök vádjaira.
Vállalat Az Ubernek nagy tervei vannak Európában a nem taxi piacon
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 08:01
A technológiai vállalat azt tervezi, hogy idén hét új európai országba terjeszti ki kiszállítási üzletágát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG