A bankcsoport mérlegfőösszege éves összevetésben csaknem 13 százalékot növekedett, így közel 11 785 milliárd forintot tett ki a negyedév végén, emellett a társaság adózás előtti eredménye 92,8 milliárd forint lett, korrigált teljes időszaki átfogó jövedelme közel 63 milliárd forint, amely 74,3 százalékkal jobb eredmény az előző negyedévhez képest.
Fotó: Facebook / MBH Bank
Az MBH Bank jövedelmezősége 2024 első negyedévében is kimagasló volt, tőkearányos megtérülési mutatója elérte a 30,4 százalékot. Az erős költségkontrollnak köszönhetően a csoport működési költsége 61,6 milliárd forintot tett ki az első negyedévben, ami közel 30 százalékos csökkenést mutat az előző negyedévhez képest, éves összevetésben pedig mindössze 1,9 százalékkal, infláció alatt növekedtek a költségek. A fenti eredmények mellett az MBH Bank az első negyedévben összesen csaknem 33,2 milliárd forint értékű bankadót és extraprofit adót könyvelt a teljes évre.
Az MBH Bank tőkemegfelelési mutatója 18,9 százalékos, amely továbbra is jelentősen meghaladja a szabályozói elvárásokat, míg az elsődleges alapvető tőkemegfelelési mutató 17,3 százalék volt, 1 074,2 milliárd forintnyi saját tőke mellett, amely éves alapon közel 30 százalékkal emelkedett.
A bank bruttó hitelállománya meghaladta az 5 643 milliárd forintot, ami 14,5 százalékkal magasabb a 2023 első negyedévihez képest, ügyfélbetétállománya pedig 7 588 milliárd forint lett, ami 18,2 százalékos növekedést jelent éves összehasonlításban.
- Lakossági területen ugrásszerű, 30,4 százalékos növekedést ért el a bank a hitelállomány terén, ami így 2 216,5 milliárd forintra nőtt, a lakossági betétállomány pedig csaknem 24 százalékkal, 3 166,5 milliárd forintra emelkedett.
- A vállalati üzletágban ugyancsak stabil növekedés mutatkozott: éves összevetésben 3,4 százalékkal, összesen 2 755,8 milliárd forintra bővült a hitelállomány, míg a betétállomány 16,8 százalékkal emelkedett, elérve ezzel a 4 036 milliárd forintot.
- A lízing területen pedig – ahol a csoport továbbra is a piac első számú szereplője – csaknem 10 százalékkal, 563 milliárd forintra nőtt a hitelállomány a bázisidőszakhoz képest.
„Az MBH Csoport kiváló eredményeket ért el az első negyedév során is, magas jövedelmezőséggel, erős költséghatékonysággal, stabil tőkemegfeleléssel és likviditási pozícióval, valamint tovább javuló portfólióminőséggel. Ezek a számok nemcsak visszaigazolják az üzleti stratégiánk és a fúzió sikerét, de meg is alapoznak a növekedési terveinknek, amelyek abszolút reálisak az erős működési eredményeink tükrében” – mondta Krizsanovich Péter, az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettese.