1p
Három éve a legjobb negyedéves jelentését közölte a dél-koreai vállalat chipgyártó ágazata.

A Reuters cikke szerint minden várakozást felülmúlt a Samsung Electronics chipgyártó, sőt, még a vetélytárs Apple-t is sikerült lekörözniük. Mindezt annak dacára, hogy tavaly óriási botrány kerekedett a cégcsoport köré a felrobbanó Note 7-esek miatt, év eleje óta pedig a politika is tépázza a Samsung teljesítményét, a vezérkar jelenleg is előzetes letartóztatásban vár az ítéletére.

A chipgyártó üzletág azonban köszöni, remekül van: az év első három hónapjában 9,9 trillió won, mintegy 8,8 milliárd dolláros profitot termeltek. Ez felülmúlta az elemzők 9,4 trilliós várakozását. Az árbevétel 0,4 százalékkal 50 trillió wonra emelkedett, ez megfelelt a Thomson Reuters várakozásainak. A befektetők arra számítanak, hogy a lendület továbbra is kitart majd, és újabb rekordot várnak az április-júniusi időszakra. Ebben egyébként segíthet a most piacra dobott S8-as új készülék is, ráadásul újrakalibrálva visszavezetnék a korábbi problémás telefonokat is, erről itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 19:30
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Vállalat Nem csak a Mediaworksnél vannak tömeges leépítések
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 17:22
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
Vállalat Eladják a Pizza Hutot
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:07
Magántőke-társaság veszi meg a brandet.
Vállalat Kiterjesztené a Mol extraprofit-adóját a kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 19:51
Az adót sávossá alakítanák, a 2-5 dolláros árkülönbözetre 50 százalékos kulcsot alkalmaznána.
Vállalat Megegyezett a Mol a szerb kormánnyal a NIS-üzletről
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 16:48
A neheze viszont még csak most jön: a Gazpromnyefttel is meg kell állapodni, és egy amerikai hivatal jóváhagyása is szükséges a sikeres üzlethez.
Vállalat Könnygáz- és gumilövedék-tesztközpont épülhet Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 14:29
A 4iG előzetes megállapodást írt alá a nem halálos védelmi eszközöket gyártó brazil Condorral. Közös magyarországi vállalatot is létrehoznának.
Vállalat Offshore fejlemény a Molnál, amivel mindenki jól jár
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 10:56
Különleges projektben, egzotikus helyszínen lépett előre az olajcég.
Vállalat Úgy tűnik, 2027-ig biztos marad a Fresh Corner a Corvinuson
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 10:32
A Corvinus berkeiben sokan nem értik, miért Fresh Cornerek lettek az egyetemi büfékből. Megkérdeztük a Mol-t, és az egyetemet, mi áll ennek a hátterében. 
Vállalat Megszűnik az MTVA bonyolult és átláthatatlan struktúrája és finanszírozása
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 19:34
A Tisza képviselői benyújtották a közmédia teljes átalakítására vonatkozó törvényjavaslatukat.
Vállalat Szép kis osztalék kifizetéséről döntött az INA
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 17:21
Az INA horvát olajipari vállalat pénteki közgyűlése 168 millió euró osztalék kifizetéséről döntött, ami részvényenként 16,80 eurót jelent – közölte a társaság az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG